Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 16:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: pát, 09 srp 2013, 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
saman píše:
Prominte, ale ohradím se. neodsuzuji lékaře, chran buh, jenom vidím že né vždy je dnešní věda uspěšná. Co by měli změnit, je své stanovisko, že jen oni umí. Pak by sebekriticky přiznali že něco neví a šli by se třeba poučit k nám. Směšné, ale potřebné. Moje sestra prodělala mnohokrát záněty středouší a dnes je z jedné strany silně nedoslíchavá a z druhé uplně neslyší. Její dcera, moje neteř nikdy neslyšela šustit papír, jak její pes krásně cvaká drápky po dlaždicích a až zestárne bude mýt na uši duchod. Přitom stačilo, tehdy jsem to ještě neznal, aby byli léčeni jinak, alternativně, jako muj syn a již 20 let je bez problému a bez jakékoliv ztráty sluchu, pan Dušek má se svojí dcerou stejný poznatek, že po mnoha letech bezuspěšné léčby alternativní léčbou vyřešeno a už se jí to nevrátilo. Proč nechtějí přiznat, že třeba tenisové lokty, které mi hrozili operací, obě ruce jsem mněl 2x v sádře(dohromady 4x, nespočet opichu a neschopenek) a dokázal jsem si je jednoduchými cviky vyléčit už před 17 lety, že paní Mojžíšová až když měla uspěch na západě a odroděných asi 3000 dětí, tak vubec milostivě připustili, že by na tom mohlo něco být...nekritizuji někoho, že něco neví, ale je s podivem, že když něco nevím, tak se jdu poučit, nastudovat. Třeba jako mudr, Jonáš, kdy měl před sebou již jen pár měsícu života a díky náhodě a dobré knihovně v nemocnici se sám vyléčil, alternativně. To mi vadí, že dovedou zmrzačit nebo zabít tam, kde je ještě normální pomoc. I mne hrozila smrt a lékaři ani nedokázali přesně určit příčinu...ale stále jsme jen vyvrhelové a zabýváme se pavědou. Tady jde přece o lidi, a jejich zdraví a štětsí, tak by nějaká ješitnost nebo samolibost měla jít stranou. Víš, hodně se tě dotkne, když zjistíš, že zdravý chlap, kamionák, po serii chyb lidí v nemocnici ve snaze šetřit peníze mu během 14 dní dokázali zničit celý život. Prodělal na konci těch 14 dnu dva infarkty, mrtvici a když ho propustili po druhé hospitalizaci v nemocnici a převozem vrtulníkem do ikemu v praze domů, tak šel stěží, šel o holi, pul těla neovládal, návrh na invalidní duchod v kapse, doma ženu a dvě děti 9 a 12 let a s myšlenkou na sebevraždu. Když jsem se s tím případem seznámil bylo pozdě, a stačilo se mu věnovat a dát ho na dyalízu. Víš, jen pouhým selským rozumem bych udělal víc než oni. Když je někdo po težké otravě jidlem v bezvědomí 3 dny na jipce a pak ho rovnou z jipky pustí domu aniž by mu udělali vyšetření na otravu krve toxiny...co dodat.Já ho neznal, ale jeho švagrová za mnou byla a když jsem ji diagnostikoval pruběh nemoci, že měl dva infarkty po těžké otravě organismu a selhání ledvin a mrtvici a že je na tom psychycky špatně, rozbrečela se a vše mi potvrdila.Akorát si taky myslela, že lékaři udělali vše co mohli, když ho vezli vrtulníkem do prahy.Jenže to už bylo pozdě. O to mi jde, aby lidi sami začali přemýšlet. A nejsem naivní a nevěřím, že léčitel,který neumí léčit, nebo by mu umírali pacienti, tak že by za ním chodili další nemocní. Jenže u lékařu tak nepřemýšlíme. Proto je potřeba osvěta. Hodně mě zajímá mozek, jak funguje, jeho síla. Vem si, že naše podvědomí a naše přesvědčení má takovou sílu, že dokáže zabránit tomu, aby jsme si spálily chodidla při chuzi po rožhavených kamenech, že autosugescí dokáži potlačit bolest při operaci břicha, že jen svým přesvědčením( placeboefekt) dokáži vyburcovat imunitní systém...a poznatky o tom jak funguje používám v každodenním životě pro sebe. Jak si co zapamatovat, jak se posouvat po žebříčku výš a výš. Tím konkrétním případem nesveprávnosti jsem myslel to,že ten člověk měl dvě vysoké a po 1,5 měsíci elektrošoku( vypalování mozku el. proudem) stěží dokázal dát dohromady jednu větu.Mluvil pomalu, občas zapomínal v puli věty, co vlastně chtěl říct a do konce života musí zustat za zdí, už nerozpozná, co je pro něj nebezpečné, první silnice by ho asi zabila, neví o nebezpečí aut, první studna by ho asi přitáhla a spadl by tam ve své dětinské zvědavosti, je-li ještě zvědaví. Stalo se v roce 2010 v nemocnici ve střešovicích. Hodně takových otřesných zážitku jsem musel zažít, abych pochopil ,že není nikde vina. Prostě si to zvolíme a dostaneme to. Ale to neznamená, že nemužu poukazovat na nedostatky ale nechat každýho, at si vybere. Víš, lenko, chtěla by jsi konečně začít normálně žít. Jenže tím, že vím jak funguje mozek, už to nedokážeš. už nejsi taková bezstarostná, duchovní dotek na tobě zanechal nesmazatelný otisk. Už jen to, že sem chodíš, vypovídá o tom, že ti nejsou ostatní lidé lhostejní, vždy už budeš přemýšlet i o druhých, když se budeš rozhodovat. Už jsi naše, už nepatříš mezi ty bezstrostné bez morálky, jen si užívající života. To je ta druhá stránka mince zvané esoterika. Že tě poznamená a změní ti život. Já osobně si myslím, že ale k lepšímu.

Já si to, že lékaři nepoužívají hromadně alternativní metody jako Ty, vysvětluju tak, že mají dodržovat to, co se naučili a co je určitým způsobem ověřené a ne na lidech něco zkoušet. Proto přijmou metodu, až když je dostatek důkazů, že to pomáhá. Proto nejdou do věcí, které tvrdí nějaký ezoterik, protože nesou jistou zodpovědnost. A pokud by si nějaký lékař z čista jasna dovolil jen tak náhodou zkusit nějakou takovou metodu a nepovedlo se to, tak si myslím, že ho roznesou na kopytech. A nesl by všechny následky.
Jenže u duchovních terapeutů a léčitelů tohle moc nehrozí. Nevnímám u nich tu zodpovědnost. Myslím si, že i takovýhle lidé dokáží ze zdravého člověka udělat magora a nepotřebují k tomu žádné školy ani pomůcky. Také spousta takovýhle lidí nikomu nepomohla a třeba mu i ublížila, jenže se o tom neví. Že by ke špatnému léčiteli, kterému umírají lidé, kteří k němu přišli pro pomoc, lidé přestali chodit, nevím. Ono se to totiž svede na to, že to tak mělo být nebo že Bůh to tak rozhodl, že ten dotyčný člověk byl už příliš nemocný atp. . Ale lékařům se to vyčítá. A i to tak vnímám, že vinna se háže spíš na lékaře, ale na léčitele, myslím, že moc ne.
A proto se mi ani nelíbí, jak ezoterika háže všechnu špínu na lékaře. Jsou i špatní lékaři, jsou i špatní léčitelé a duchovní terapeuti, ale víc se špiní lékaři. A zapomíná se kolika lidem lékaři pomohli, zapomíná se na to, proč neřešíme v dnešní době mor nebo černé neštovice, proč se délka života prodlužuje atd. . Lékaři mají velký díl na tom, že každý z nás právě teď žije, že jsme neumřeli jako malé děti, ale dost lidí na ně plive, že jim nepomohli s tím a tím, tak a tak. Kolik lidí lékaři zachránili a zachraňují? Kolik lidí díky výzkumům a vědě v dnešní době přežívá nebo má šanci přežít?
Není jen vše bílé v oblasti lékařství, ale to v oblasti léčitelů a duchovních poradců taky ne.
Mám i vlastní zkušenost, že mě léčitel s kolenem poslal k lékařům na operaci, takže zase jen špatní být asi nemůžou.

K případům, o kterých jsi psal, se můžu jen něco domnívat, protože jak to opravdu bylo, nevím, a také nejsem lékař. Co já vím o tom, jaká otrava to byla a do jaké míry už byly nenávratně poškozené orgány. Ale zarazila mě jedna věc. Švagrová toho pána si myslela, že lékaři udělali, co mohli. Z vlastní zkušenosti vím, že hodně pomáhá ke smíření se se situací, když člověk ví nebo věří, že bylo uděláno, co se udělat dalo. Nevím, do jaké míry jsi měl pravdu Ty a do míry si myslíš, že víš víc než doktoři, ale doufám, žes jí tím moc neplet hlavu. Takovéhle informace mohou vést k neustálému přemýšlení o tom, že to mohlo být jinak a mohou vést i k tomu, že se bude ta paní vinit a vinit i lékaře. Jenže vinit někoho jí nepomůže.

Nemyslím si, že všichni lékaři a vědci nejsou ješitní a samolibí nebo arogantní. Myslím si, že jde o to, jací lidé to jsou, jaké osobnosti než o jejich práci. Ten člověk by byl arogantní zřejmě ať by dělal cokoliv jiného. Setkala jsem se s arogantními vědci a lékaři, ale také s vědci a lékaři, kteří byli úplným opakem. To samé, co se týče duchovních poradců.

Nechci Ti kazit iluzi o mně, ale je to právě naopak. Nikdy jsem nebyla bezstarostná, ani jako dítě. Dodržovala jsem pravidla, sliby, hodně jsem přemýšlela nad tím, proč se na světě dějí zlé věci, proč lidi trpí hlady, proč trpí děti a zvířata a taky jsem některé věci prostě udělala, aniž bych je rozebírala, nebo kalkulovala, co za ně budu mít. Můj výlet to tajů duchovna mě změnil, to je pravda. Jsem mnohem povrchnější než dřív a žít bezstarostně, bez zájmu o druhé, jsem zjistila, že není zas tak těžké. Už nedělám věci, za které nic nedostanu, ale koukám na to, abych neplýtvala svojí energií, což je pro mě krok zpátky. Peníze pro mě začínají mít velkou cenu, dokonce někdy větší než lidi, což je obrovský krok zpátky. Dokážu si i představit, že se ze mě stane, jak se říká "vypočítavá mrcha" a možná k ní nemám daleko, nebo už jí jsem. Takže žádnou pozitivní změnu u sebe nevidím, spíš naopak.
A že sem chodím mezi vás nemá žádný význam.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: pát, 09 srp 2013, 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
saman píše:
Lenka napsala:
Já bych ten mozek nenechala být. To se dá přesně zjistit, co vědci říkají, že ví a co skutečně ví. Jenže to studium by bylo náročné, ale nic nemožného. To, cos psal o mozku není pravda, takže ty argumenty proti neberu.

Víš Lenko, nevím co přesně jsi myslela,jen pro upřesnění, tak 95% z toho, co jsem tvrdil o fungování mozku je moje vlastní zkušenost a poznání. Začínal jsem hypnozou, dyanetikou, modrou alfou, autohypnozou, to vše mám vyzkoušené a ověřené, že je pravda. Byt často v rozporu s tím, co nás učí. Vždyt jen schopnost mozku si za 19 dní naučit cca 1200 slovíček cizího jazyka a hlavně naučit se plynule mluvit tou řečí a hlavně správně tvořit věty za 19 dní, už v roce 1975 nebo tak nějak, zakladatel, otec mentální výuky v bulharsku navrhoval změnit školskou výuku, s tím, že dokázal, jak skutečně funguje mozek. vydal i několik knih, bohužel na jméno si nemohu vzpomenout, ale tehdy neprosadil své změny. A dodnes i na vysokých školách se učí podle starých metod, bez ohledu na to, jak mozek funguje.Víš že jsou jednoduché metody, jak si vše pamatovat i bez notýsku, jak dokážeš zvýšit své IQ až o desítky bodů, že koktavost, dysgrafie, dyslekcie jde krásně zvládnout fyzickými cviky.Třeba já, když si vzpomenu na školu, psaní, vynechávání slabyk,mezery ve vnímání mozku, který mi nedával pravdivý obraz co vidím a dnes bych řekl, že jsem v normě běžné populace. Mohl bych, být dokonalý v gramatice, ale už bych to bral křečí. Já se takový narodil a nevadí my to, že ještě nejsem dokonalý. Víš, jsi stejná jako muj kamarád, který stál vedle mne a já mu povídám, že vyléčit tenisové lokty jde pouhými cviky a soustředěním se na dech a vedení energie, že já sám jsem jsi je už před asi 17 lety vyléčil. A víš co na to řekl, tenisové lokty nejdou vyléčit, jedině operativně. A dělal se mnou a viděl, že i když dělám práci, kde lokty extrémně namáhám, nic necítím, nebolí mne. Jen jsem se tomu v duchu smál. I kdybych udělal zázrak, stejně neuvěří.
Proč dyanetiku, regresivní terapie, modrou alfu...Dva příklady za všechny. Mladá dívka,ještě nezkušená a proto se bránící, je přepadena a zneužita. Podle její psychyky a intenzity utoku se muže stát, a většinou více či méně stane, že se začne bát mužů. Berou prášky, nedokáži navázat kontakt s muži a založit rodinu.Někdy jim lékaři dokáží pomoci, jindy né. Moje metoda založená na čištění podvědomí během několika sezení ji pomohu si na vše vzpomenout( dokáže popsat i pachatele- přímá pomoc policii) a hlavně zpracovat a ona žije dál svuj NORMÁLNÍ ŽIVOT, nebude se bát mužů, bude pouze opatrná, už má svou špatnou zkušenost. neudělám -li to, mozek trauma uzavře. ona k tomu nemá přístup. vědomně si na to nevzpomene, aby ji to nestresovalo. Jen někdy ve snech a nebo když na ni bude chtít šáhnout nějaký muž, aby ji pohladil. zažije v tu chvíli stejný citový otřes jako tehdy...Mnou mnohokrát vyzkoušené,samozřejmně můžete říct že né, ale v duchu se budu usmívat.Víte, je to vrozená fukce mozku, kdyby si pamatovat stresující okamžiky pravdivě se vším všudy, tak asi žádná žena by nešla rodit po druhé. Prostě ji to mozek zasune pod práh vědomí. Ona ví...ale už si to nepamatuje přeně, necítí znovu tu bolest. Jak píše niky, už vím.
A druhý případ. Vzpomínáte na babičky a nebo naše rodiče. Lidé se navzájem dříve znali, a pamatovali si, kdo žil na vesnici tak stejně jako já ví, že se říkávalo, že v tom a tom rodě se rodí jen samí nemocní kluci, nebo že mají smůlu a vždy ten chlap přijde bud o ruku nebo nohu, že ten rod má...a vždy přidávali příběhy několika pokolení zpět, co se stalo. najděte si na internetu, co je náhoda a jakou má statistické vyjádření, ale když se to opakuje 3x už je to řetězec, a když pak při práci s ní zjistíte určité zákonitosti, které se opakují, pak je to jen normální věc, že si to ti lidé předávájí s generace na generaci. Je to stejné, jako když se narodí malá opice a umí počítat do sedmi. Celý život se ale nenaučí počítat více, stále jen umí do sedmy. Člověk s podivem po narození umí počítat do 5, ale i to zapomene a musí se to znovu naučit. To jen na ukázku, co vše si dokážeme nést s sebou na svět. Třeba i strach z určitých věcí, nebo zvuků...to vše je dnes prokázáno mnoha pokusy v laboratořích, a pro mne kledba rodu znamená, že si členové toho rodu jen předávají nějakou špatnou zkušenost, a já stejně jako u té dívky, pouze jinou metodou jim pomohu tu zkušenost zpracovat. není to žádný zázrak, ale už jsem to dělal tolikrát, že byt jen stín pochybností o náhodě je vyvrácen statistikou mých případů. Stali se.A když to necháte být, tak ty situace se v tom rodě opakují dál. Oni samozřejmně neví, co si přinesli na svět. Stejně tak funguje klovací řád slepic i v lidské společnosti, pravidlo sto opic, kolektivní vědomí, podvědomí nás ovládá bezmála z 95%, to už jsou dneska ověřená fakta vědou. Možná froid, messner a další ještě neměli metodu ověřování svých tvrzení, ale dnes už ji vědci mají a potvrzují co oni už věděli. A vidíte když jsem vzpomenul pana messnera, jeho metoda léčení rukama, nazývaná messmerismus, mesmeruv magnetismus, funguje. A to byl lékař a vědec. každýmu, kdo se o ni bude zajímat bude fungovat.Funguje už 150 let. Jen k těm novorozencum, víte pro mne to má ještě jeden rozměr, já sám si vzpomínaám ,mám vzpomínky na dobu před porodem a třeba na boha, pro mne to bylo uplně normální, nenapadlo mne ani že není, pro mne to bylo normální cítit, že mne léčí, a vědět že je to on. Nebyli tam žádné pochybnosti,možná že jsem byl ve věčí míře napojen na intuici a taky mne ještě škola nepokřivila moje vědomí zduraznováním logiky a ničením intuice.

Ty přesně jsi zažil ten moment, jak vzniká v mozku ten proud, jak jsi psal? Jak funguje neuron na buněčné úrovni? To bylo z Tvé zkušenosti? Psal jsi o tom, jak fungují neurony, ale dost divným způsobem, nepřesným, k tomu byla ta moje reakce.

Budu se opakovat, ale jsem skeptická k metodám, kdy se něco dělá s mozkem a myslí. Tedy kdy člověk dělá jinému člověku něco s jeho myslí. Co když se klady takového zásahu projeví brzy, ale zápory až po delší době?

Co se přesně dělá s člověkem, aby se rychleji a lépe učil? Co se mu dělá s myslí, mozkem?
Jak jde zvýšit IQ?
Jedno dítě z mého okolí má jít do zvláštní školy, protože je prý opožděné, při porodu nemělo ani 1,5 kg. Jak by se to dalo zlepšit, aby dohnalo ostatní děti a aby se rozvíjely jeho schopnosti (lidské a rozumové schopnosti, ne žádné duchovní blbosti)? Prosím Tě jen žádné čarování a energie. Měl bys radu pro jeho rodiče, jak by mu mohli pomoct?

Jak si věci líp pamatovat? Už jsem se ptala, zajímá mě to, protože mám špatnou paměť, pamatuju si nedůležité věci a ty důležité ne, což mi ztěžuje život.

Jen domněnka. Co když ty vzpomínky před porodem jsou vzpomínky ne na Boha, ale na Tvojí maminku, kterou jsi v bříšku slyšel a vnímal? Nebo vznikly při porodu? Nebo si pamatuješ na nějakou pohádku nebo co Ti povídala maminka, ale nějak se to přeskládalo ty vzpomínky a dnes máš dojem, že to bylo jinak, že to byl Bůh? Možností je spousta.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: pát, 09 srp 2013, 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Lenka. píše:
A že sem chodím mezi vás nemá žádný význam.

Asi jsem se unáhlila. Závěr radši dělat nebudu. ;o)

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: sob, 10 srp 2013, 15:12 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Na zlepšení pamětí. Mozek funguje na bázi obrazů když k tomu přidáš emoce, lépe si to zappamatuje. stručný příklad. Máš si zappamatovat 5 věcí, salám, zelí, mouku, zapaltit složenku, koupit žrádlo pro psa. Tak si udělej příběh a představ si ho. Přestav si salám, jak je celá štangle zaapíchnutá do dřevěné bečky sudového zelí a na vrchu zelí je poskládaná mouka, sáčky už zespodu začínají vlhnout, a z každého pytlíku kouká složenka a na to štěká pes, protože má hlad,nemá žrádlo. Mužeš přidat emoce, představ si tžeba zelený, zkažený salám, nebo obrovský pytel mouky, kteý nemužeš zvednout nebo tak obrovskou složenku, že za tebou vlaje. Tak si snadno zapamatuješ celý nákup. Znáš to, povídáš někomu včerejší film, a vracíš se, ještě tam bylo tohle a on ještě udělal tohle...ale když to budeš povídat dalšímu už se nebudeš vracet. Mozek si to nejdříve musí utříbit, pokud možno přeříkat. Žák si to utříbí a předříká až před tabulí a mnoho zapomene, nedovolí mu kantor vrátit se. Víš, je to jenom o tom, znát skutečně,jak funguje mozek. A hodně se o tom začalo mluvit už od toho roku 1972. Je toho staršeně moc, a to vše ti pomáhá, když nedješ proti mozku, ale spolupracuješ s ním. Na tom principu jsou založeny memotechnické pomucky. Dodnes si pamatuju. ČERT A KÁČA u ČERTOVY STĚNY mluvili o PRODANÉ NEVĚSTĚ slyšeli to DVĚ VDOVY a řekli to BRANINORUM V ČECHÁCH...
Pro toho chlapce. Na papír A4 tlustým fixem černý, udělat s rohu do rohu velké X. Pak ten papír umístit do výšky, aby hoch na něj viděl pod uhlem 45 stupnu. Stoupne si před něj, oči zvednuté na obrázek, a začne zvedat pravou nohu,koleno až nahoru k hrudi a současně zvedat levou ruku. Ohnout ji v lokti tak, aby se jakoby pěstí snažil dotknout levého ramene. Toto opakovat obrácenou nohou a rukou( levou nohu a pravou ruku. )Křížem. Toto opakovat 10x. Potom zvedat pravou nohu a pravou ruku, uplně stejně, koleno nahoru a ruku k rameni. Pak levou nohu a levou ruku. pokaždé to střídáme. Zvedám pravou nohu,levou ruku, pak hned levou nohu a pravou ruku, pak pravou nohu a levou ruku... Poprvé je to zvedání křížem, podruhé souhlasné strany. POZOR. Vždy musíš končit křížem. Mužeš to opakovat aspon jednou křížem, pak souhlasně a křížem končíš, nebo opakovat jak chceš, kříž, soulasné zvedání, kříž, souhlasné zvedáníí ,kříž...Tím se navozuje a upevnuje spojení a funkce mezi levou a pravou mozkovou henisférou. Když by jsi končila soulasně, tak až na 4 hodiny budeš mít rozhozené fungování mezi mozkovíma hemisférama. Nebudou spolupracovat. Toto pomáhá při dysgrafiích, dysleksiích i při koktání. Navíc spolupráce hemisfér vede k rozvoji mozku...Doporučil bych jim prostudovat knihu modré alfy a vybrat si něco konkrétního pro syna. hodně ořechu, hodně podnětu, rozvíjet fantazii třeba čtením knih, posloucháním kazet s pohádkami, né filmy a televize, ta nerozvíji fantazii. Možná se podívat na odkazy libora činky, vede kurzy mentálních technik, není ezoterik, je ryze praktický vědecky založený člověk zajímající se o vědecké postupy při využívání mozku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: sob, 10 srp 2013, 17:59 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Ježíš řekl, království boží je ve vás a kolem vás. Je zajímavé, že ke stejnému poznatku jsem došel i já. Království boží, a kde je ráj, nebe…v nás a kolem nás. Já vím, že kdo neskončí své učení, tak se vrací do dalších reinkarnací dokud nedosáhne osvícení, nevstoupí do království božího. Ale kam chce jít, když to má kolem sebe. Kdo mu brání v tom, aby dosáhl jak říká budha štěstí. Naše vědomí je individuální. Děti se rodí s vyššímy funkcemi mozku, už ví, jak reagovat .Každá společnost má vžité stereotypy, a v jedné společnosti na určitý podnět dítě reaguje pláčem, v druhé na stejný podnět se dítě směje. Africké dítě po narození má strach při zvuku řvoucího tygra a evropské dítě na to strachem nereaguje…tyto pokusy už děli před mnoha lety. Pak zjistili přírodovědci, že třeba pěnkava nebo kos na naší straně šumavy si nerozumí s pěnkavou z rakouské strany šumavy. Mají uplně jiný zpěv a na sebe vůbec nereagují. Není to tím, že jsou z rakouska, ale tím, že jsou z jiné strany a nejsou spolu v kontaktu. Na Kavkaze existuje snad 2000 nářečí, jsou zde oddělená údolí,většina je uplně odlišná od druhých a nerozumí si mezi sebou. Stejně jako ti ptáci. Stejně jako u nás je svadba bílá a v asii je bílá barva barva smrti. Děti které vyrostli v pralese bez lidí, takzvaná vlčata, se nikdy nedokáží zařadit do společnosti, většinou se ani nenaučí mluvit, a umírají v mladém věku. Prostředí nás uplně odlišně vytváří. Nenajdete v ničem shodu. Ve stravování, v chování (mnohoženství, mnohomužství, monogamie), ucta k rodičum a nebo nezájem o rodiče, eskymáci mají za pochoutku již zasmrádlou rybu a nás by to zabilo a nebo aspon otrávilo žaludek. Mohl bych uvádět tisíce příkladu odlišností, ale jedno máme společné. Reagujeme na okolí, na to co vidíme a chápeme. A to je kámen urazu, který vědci nedokáží vysvětlit, jak mohou i na izolovaných ostrovech, na ruzných kontinentech mýt stejná poznání. Jediné vysvětlení je, že to je součást jejich života, životního prostředí. Což je logické. Proč mají všichni nebe, druhou stranu, duchy, onen svět z kterého je chodí navštěvovat jejich zemřelí. Mají to i primitivní kmeny na urovni doby kamenné. Jak mohou všude na světě uctívat duchy stromu, hor, řek, jezer…my tyto bytosti nazýváme elfy, víly, salamandři…všichni mají pověsti o bozích, kteří stvořili člověka, zvířata…my máme za 7 dní stvoření celého světa. Příroda sama vylučuje možnost, aby ruzní jedinci měli stejné sny. Pouze příroda všechny tvory nutí, aby si všímali okolí, reagovali na něj aby přežili. Aby sledovali a učili se a předávali si poznatky o okolí. Třeba pravidlo sto opic je normální přírodní mechanizmus pro vývoj druhu. Jen my jsme najednou chytřejší než matka příroda, sami se z ní oddělujeme, přestáváme vidět matku přirodu ve všech aspektech a ještě máme tu bohorovnou drzost tvrdit, že jen my víme a naši předci se mílili, že matka příroda není, je jen to co vidím. Ale vidíme doopravdy. Ani dvojčata, jednovaječná dvojčata nemají stejné zkušenosti, poznatky… to jsou fakta, nevyvratitelná, ti ptáci se skutečně nedomluví mezi sebou, stejně jako my lidé, ale vidíme a popisujeme co vidíme, tak jedině v tom se shodnem. A kdo odmítá vidět, za to příroda nemuže, a je jí to jedno, byla je a bude. Ani vědci si nedokáží představit, že dříve by se lidé snad domluvili lépe než my. Kde pak. Než se zajímat o dorozumění a učit se cizí řeč, tak na vetřelce ještě dnes utočíme a bráníme své loviště. Na světě existuje, někde jsem četl údaj asi 1600 vetších jazykových etnit. A ani statistika nebo pravidlo pravděbonosti nepřipouští možnost, že si všechny dalo by se říct najednou v určitém stupni vývoje vymyslí stejnou věc. Ale je dokázáno, že popisují a předávají si své zkušenosti a zážitky,z lovu, ze společnosti, co vidí, kdo k nim promlouvá, kdo jim radí, kdo je chrání, koho mají žádat mladí o pomoc, komu obětovat a jak si udobřit bohy, prostě takový pro ně běžný věci, jen my z toho chceme dělat vědu a něco dokazovat. Stačí se dívat kolem sebe.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 srp 2013, 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
saman píše:
Na zlepšení pamětí. Mozek funguje na bázi obrazů když k tomu přidáš emoce, lépe si to zappamatuje. stručný příklad. Máš si zappamatovat 5 věcí, salám, zelí, mouku, zapaltit složenku, koupit žrádlo pro psa. Tak si udělej příběh a představ si ho. Přestav si salám, jak je celá štangle zaapíchnutá do dřevěné bečky sudového zelí a na vrchu zelí je poskládaná mouka, sáčky už zespodu začínají vlhnout, a z každého pytlíku kouká složenka a na to štěká pes, protože má hlad,nemá žrádlo. Mužeš přidat emoce, představ si tžeba zelený, zkažený salám, nebo obrovský pytel mouky, kteý nemužeš zvednout nebo tak obrovskou složenku, že za tebou vlaje. Tak si snadno zapamatuješ celý nákup. Znáš to, povídáš někomu včerejší film, a vracíš se, ještě tam bylo tohle a on ještě udělal tohle...ale když to budeš povídat dalšímu už se nebudeš vracet. Mozek si to nejdříve musí utříbit, pokud možno přeříkat. Žák si to utříbí a předříká až před tabulí a mnoho zapomene, nedovolí mu kantor vrátit se. Víš, je to jenom o tom, znát skutečně,jak funguje mozek. A hodně se o tom začalo mluvit už od toho roku 1972. Je toho staršeně moc, a to vše ti pomáhá, když nedješ proti mozku, ale spolupracuješ s ním. Na tom principu jsou založeny memotechnické pomucky. Dodnes si pamatuju. ČERT A KÁČA u ČERTOVY STĚNY mluvili o PRODANÉ NEVĚSTĚ slyšeli to DVĚ VDOVY a řekli to BRANINORUM V ČECHÁCH...
Pro toho chlapce. Na papír A4 tlustým fixem černý, udělat s rohu do rohu velké X. Pak ten papír umístit do výšky, aby hoch na něj viděl pod uhlem 45 stupnu. Stoupne si před něj, oči zvednuté na obrázek, a začne zvedat pravou nohu,koleno až nahoru k hrudi a současně zvedat levou ruku. Ohnout ji v lokti tak, aby se jakoby pěstí snažil dotknout levého ramene. Toto opakovat obrácenou nohou a rukou( levou nohu a pravou ruku. )Křížem. Toto opakovat 10x. Potom zvedat pravou nohu a pravou ruku, uplně stejně, koleno nahoru a ruku k rameni. Pak levou nohu a levou ruku. pokaždé to střídáme. Zvedám pravou nohu,levou ruku, pak hned levou nohu a pravou ruku, pak pravou nohu a levou ruku... Poprvé je to zvedání křížem, podruhé souhlasné strany. POZOR. Vždy musíš končit křížem. Mužeš to opakovat aspon jednou křížem, pak souhlasně a křížem končíš, nebo opakovat jak chceš, kříž, soulasné zvedání, kříž, souhlasné zvedáníí ,kříž...Tím se navozuje a upevnuje spojení a funkce mezi levou a pravou mozkovou henisférou. Když by jsi končila soulasně, tak až na 4 hodiny budeš mít rozhozené fungování mezi mozkovíma hemisférama. Nebudou spolupracovat. Toto pomáhá při dysgrafiích, dysleksiích i při koktání. Navíc spolupráce hemisfér vede k rozvoji mozku...Doporučil bych jim prostudovat knihu modré alfy a vybrat si něco konkrétního pro syna. hodně ořechu, hodně podnětu, rozvíjet fantazii třeba čtením knih, posloucháním kazet s pohádkami, né filmy a televize, ta nerozvíji fantazii. Možná se podívat na odkazy libora činky, vede kurzy mentálních technik, není ezoterik, je ryze praktický vědecky založený člověk zajímající se o vědecké postupy při využívání mozku.

Děkuju.

Mnemotechnické pomůcky znám. Jejich nevýhodou je, že se je člověk taky musí naučit nazpaměť.
Vytváření si příběhu k zapamatování si věcí je pro mě těžké, protože si navíc musím pamatovat ještě ten příběh nebo ty vlastnosti těch věcí. Já si těžko umím věci představovat, takže si musím pamatovat i ty jejich vlastnosti, které jsem si vytvořila k tomu, abych si je lépe zapamatovala.
Mně, když už, tak pomáhá věci zjednodušovat a spojit si je logicky dohromady nějakou stručnou zákonitostí, tu si musím zapamatovat. Od ní pak dokážu ostatní odvodit. To je fajn třeba v matice a podobných logických oborech. Problém je ale u věcí v realitě, které jsou rozdílné a odvodit je moc nejde. Neřídí se určitým mechanismem nebo zákonitostí.

Děkuju za tipy pro to dítě, jak jsem se ptala. Nevím, jestli to fyzické cvičení nebude moc namáhavé a jak ho mrňous přijme, ale povím jeho rodičům o tom. Myslím si, že pro něj dělají rodiče hodně, jsou to fajn lidi a myslím, že televizi zrovna moc neholdují.
Co se týče těch mentálních technik a modré alfy, já nevím, jestli jim to říkat. Já opravdu nevěřím, že ti lidé, kteří s těmihle metodami pracují, ví co dělají, přestože mají úspěšné zkušenosti s těmihle metodami. Přijde mi to jako ruská ruleta, která by se hrála s životem a budoucností malého dítěte a to mi přijde jako velký risk.
Ale jedna věc mě mrzí. Nepsala jsem jestli se jedná o holčičku nebo chlapečka. A Tys psal o chlapci, jenže on to chlapec není. Připomněl jsi mi tím, jak lidé, kteří pracují s duchovnem, jak si myslí, že ví víc a naznačují a dokazují to právě nějakou malou informací, kterou dotyčný, který se jich na něco ptá, neuvede, neřekne ji, ale zmíní ji právě ten duchovní terapeut, čímž napomáhá iluzi, že přesně ví, o čem a o kom mluví a jak se věci mají. Promiň, vážně Ti děkuju a vážím si Tvé odpovědi, ale mrzí mě, žes na mě tuhle fintu zkusil.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 srp 2013, 23:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Neumím přesně odpovědět na to, proč si lidé nerozumí na jedné straně, ale na druhé mají stejné poznatky nebo názory. Třeba je ještě úplně jiné vysvětlení toho, proč lidé snad všech kultur a světadílů mluví o Bohu nebo Bozích. Třeba to všechno vzniklo v době, kdy lidský mozek ještě nebyl tolik vyvinutý. Třeba si to dneska vysvětlujeme špatně a dáváme důraz na něco, co není a nikdy nebylo, jenže mozek dřívějších lidí to ještě nedokázal pochopit. Třeba taky věřili báchorkám.

Dřív bylo mnohem častější různé obětování zvířat Bohu nebo i rituály a ti lidé věřili, že budou mít díky tomu dobrou úrodu nebo budou zdraví, ... . Kdo dneska věří, že když zařízne kozu, tak mu Bůh požehná a bude se mu dařit? Někteří lidé na světě tomu pořád věří a tak pořád zabíjejí zbytečně zvířata pro Boha a sami trpí hladem a líp jim není, pokračují v tom nesmyslném zvyku, který vznikl kdo ví přesně proč. Třeba jen proto, že jeden chytřejší člověk chtěl mít navrch nad některými lidmi, kteří tolik chytří nebyli. Snaha ovládat. Možná i snaha, jak se dostat k tý koze. Hlupáčkům jeden namluví, že Bůh si žádá zaříznout kozu za to, že na ně nesešle pohromu, a večer dotyčný chytráček kozu vezme, rozporcuje, něco sní, něco nechá na zítra, a hlupáčci druhý den vidí zázrak, koza zmizela, Bůh si ji vzal. Přijal naší oběť, za to nás bude chránit. Příští rok mu musíme dát další kozu. :grin: Kdo ví, jak to bylo.

Hitler. Myslíte, že to je jediný fanatik, který si chtěl vytvořit svoje pravidla a chtěl, aby se podle nich řídili ostatní? Takových mohlo být. Všechna náboženství mohla být vytvořena podobnými fanatiky s bujnou fantazií, kteří chtěli, aby jejich představám a pravidlům věřili i jiní, aby se jimi řídili. Obyčejná lidská touha řídit, diktovat, vést, věřit, apod. . A vznikla Bible, Korán, ... , podle nichž se někteří lidé řídí a žijí dodnes a přitom ta pravidla už jsou dávno pasé, nesmyslná a krutá a nikdo ani neví kdo a proč je sepsal, jak dávno to už je a přesto tomu lidé věří a bojují kvůli tomu a zabíjejí se. A možná to celé nemá vůbec žádný význam a smysl a taky nikdy ani nemělo. Absurdní. Na jedné straně jsme zjistili už tolik věcí o tomhle světě, o lidech, zvířatech, přírodě, na druhé se pořád nechceme vzdát naprosto barbarských věcí ve jménu víry, které plavou na vodě a jdou snad proti všemu logickému i životu samému.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: pát, 16 srp 2013, 17:17 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Promin, měl jsem dojem, možná osobně, ale nebudu rozvádět, že je to chlapec. Nic v tom nehledej, nic jsem nesledoval. Proč to nemuže být náhoda. Statistika a zákony náhodilostí. To je vědecky ověřená metoda a funguje vždy. Tak že to nemuže být náhoda. Možná vám před lety unikla informace, že kongres USA udělil medaili za ochranu a pomoc při upevnování národní bezepčnosti ( tak nějak se jmenuje) muži, civilistovi.Jmeno bych musel hledat. Je to vojenská medaile a né tak často ji vojáci dostávají,pouze za skutečné zásluhy. On ji dpstal při odchodu do duchodu. Asi 17 let vedl tým, který pomocí psychoenergetických metod určoval, kde jsou unesené osoby, jak ta budova vypadá, ve kterém patře se unesené osoby nachází, jak a kde jsou dveře do místností, kde jsou v baráku umístěný stráže a jakou amjí výzbroj, jak a kde je v místnostech umístěn nábytek...tyhle informace předávali speciálním jednotkám, které na základě jejich informací zasahovali všude na světě. Světě div se, ono to podle lenky nefunguje.hi hi. a v USA za to dostal vojenskou medaili. Jen pro doplnění obrazu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: sob, 17 srp 2013, 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
saman píše:
Promin, měl jsem dojem, možná osobně, ale nebudu rozvádět, že je to chlapec. Nic v tom nehledej, nic jsem nesledoval. Proč to nemuže být náhoda. Statistika a zákony náhodilostí. To je vědecky ověřená metoda a funguje vždy. Tak že to nemuže být náhoda. Možná vám před lety unikla informace, že kongres USA udělil medaili za ochranu a pomoc při upevnování národní bezepčnosti ( tak nějak se jmenuje) muži, civilistovi.Jmeno bych musel hledat. Je to vojenská medaile a né tak často ji vojáci dostávají,pouze za skutečné zásluhy. On ji dpstal při odchodu do duchodu. Asi 17 let vedl tým, který pomocí psychoenergetických metod určoval, kde jsou unesené osoby, jak ta budova vypadá, ve kterém patře se unesené osoby nachází, jak a kde jsou dveře do místností, kde jsou v baráku umístěný stráže a jakou amjí výzbroj, jak a kde je v místnostech umístěn nábytek...tyhle informace předávali speciálním jednotkám, které na základě jejich informací zasahovali všude na světě. Světě div se, ono to podle lenky nefunguje.hi hi. a v USA za to dostal vojenskou medaili. Jen pro doplnění obrazu.

Náhodu jsem vyloučila proto, že duchovňáci na náhody nevěří, vždyť má přece všechno svůj důvod a neděje se bezdůvodně. Ale, jak často zjišťuju, tak se jim náhody někdy k sebeobhájení docela hodí a využívají je. To není přímo na Tebe. Budu si pamatovat, že věříš na náhody, na věci bez důvodu.

Nechci popírat to, co ten dotyčný člověk v USA uměl nebo neuměl, ale medaile za něco pro mě není důkaz, že někdo něco umí a dělá. Protože bohužel jsou i takoví lidé, kteří dostali ocenění a medaili za nic, a ti, kteří by si ji po právu zasloužili, ji nedostali. Takže to, že dostal medaili pro mě není důkaz, že něco funguje.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehodnocení
PříspěvekNapsal: sob, 17 srp 2013, 12:43 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
saman píše:
Promin, měl jsem dojem, možná osobně, ale nebudu rozvádět, že je to chlapec. Nic v tom nehledej, nic jsem nesledoval. Proč to nemuže být náhoda. Statistika a zákony náhodilostí. To je vědecky ověřená metoda a funguje vždy. Tak že to nemuže být náhoda. Možná vám před lety unikla informace, že kongres USA udělil medaili za ochranu a pomoc při upevnování národní bezepčnosti ( tak nějak se jmenuje) muži, civilistovi.Jmeno bych musel hledat. Je to vojenská medaile a né tak často ji vojáci dostávají,pouze za skutečné zásluhy. On ji dpstal při odchodu do duchodu. Asi 17 let vedl tým, který pomocí psychoenergetických metod určoval, kde jsou unesené osoby, jak ta budova vypadá, ve kterém patře se unesené osoby nachází, jak a kde jsou dveře do místností, kde jsou v baráku umístěný stráže a jakou amjí výzbroj, jak a kde je v místnostech umístěn nábytek...tyhle informace předávali speciálním jednotkám, které na základě jejich informací zasahovali všude na světě. Světě div se, ono to podle lenky nefunguje.hi hi. a v USA za to dostal vojenskou medaili. Jen pro doplnění obrazu.

Jožko, zdá se mi, že je velmi odvážné, na základě udělené vojenské medaile usuzovat, že něco funguje, nebo nefunguje. Že se praktické využití parapsychických jevů ve světě zkoumá a že to často dělají vojáci nebo tajné služby, je fakt. Co jim funguje a co ne, je věc, kterou nebudeme vědět najisto asi nikdy už z principu tajení těchto věcí mezi takovýmito lidmi. Ano, zkoumají, ano ty jevy jsou reálné (nezávisle na tom, zda na něco ti vojáci přišli anebo nepřišli o tom nijak nepochybuju :-) ). Stejně reálná je ochota politiků i vojáků všude na světě, dát důstojníkovi na cestu do důchodu metál, anebo (z mnoha různých důvodů) poskytovat peníze na provoz i zcela zbytečných a nefungujících projektů.
:thumbleft:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz