Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 13:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: úte, 21 srp 2012, 16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Nikky :headbang: :thumbright: :lol:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 5:33 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Již zesnulý mudr. Plzák prohlásil k chorobným žárlivcům (je to stejná odnož manipulátora, používá stejná slova a dělá stejné věci), prohlásil, ,,Dámy, když tohle u muže zjistíte, doporučuji utíkat, utíkat, utíkat. A měl pravdu.
El+ máš pravdu a já jen děkuji své mamince, že mne vychovala tak, že mé děti měli svobodu a nepoznali z mé strany žádnou manipulaci.
Ano potrestal jsem svého syna, jednou jako dvou či dvouapůl letý nechtěl uklízet hračky, tak dostal vařečkou na zadek. 1x a výstrahu, že za tolik minut ( ukázal 5 minut na hodinách) přijdu a dostane znovu. A dostal zase jednu, mírnou, bez emoce, a znovu výstrahu že za 5 minut, a když mě viděl, že jsem otevřel dveře a jdu z obrovskou vařečkou, začal rychle ulízet. Tak jsem mu pomohl z úklidem aby to měl dřív. Já mu nechtěl ukázat kdo je tady pánem. Už nikdy jsem ho nemusel potrestat bitím, i když by to potřeboval. Jako když mi s úsměvem asi ve druhém roce na gymnáziu (6 třída základky) v listopadu donesl s úsměvem podepsat 5. Když jsem se ho ptal, proč má radost, řekl mi, že ještě nikdy žádnou nedostal. Trochu jsem ho zprdnul, ale byl jsem rád, že se mne nebál.
Máš pravdu a stále si dávám pozor, abych nebyl velitelem já. Jde to lehce, stačí si uvědomovat, co je důležité. Můj názor, mé přání a nebo to co bych mohl ztratit. Nic není důležitější než moje láska ke druhým a jejich láska ke mně. Tak že raději se nechávám zneužívat ale já už to tak neberu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 6:01 
Téma manipulace nádherně souvisí se sebeláskou a sebevědomím... Má- li bytost dostatečné sebevědomí a oplývá-li dostatečnou sebeláskou, pak naprosto nemá problém s milováním jiných bytostí. Naprosto miluje život a ví, že život miluje ji....Její život je přirozeně naplněný radostností a pohodou... Ruku v ruce s tímto stavem jde schopnost vždy a za každých okolností vyslovit svůj názor, svoji prosbu, své přání dřív a bez toho, než v hlavě proběhne ono, co by tomu asi řekl ten druhý, ne raději budu ticho, ustoupím, aby mě nepřestali mít rádi... Směje se sobě a bez milosti i ostatním, pokud mu to přijde zábavné... Klidně lže pokud tím zabrání nepříjemnostem pro přítele...atd... Myslí srdcem a cítí rozumem...
Člověk více harmonický zdá se méně harmonickým bytostem býti manipulátorem (bojí se ho, snaží se mu vyhnout), protože je skutečně sám sebou (to o čem se zde stále mluví)... Člověk více niterně vyvážený má radost ze svého bytí.....Setkat se s takovým člověkem a být s ním v kontaktu je velký dar pro toho, kdo má v sobě nějaké vnitřní zábrany prožívat život víc harmoničtěji... Protože takový "manipulátor" mu může být dobrou inspirací... :sunny:

Samozřejmě jsou i manipulátoři jednající z vnitřní nevyrovnanosti a ze strachu, že je všeho nedostatek a aby získali něco, po čem touží, musí o to připravit někoho jiného... Ani takového by neměl být velký problém odmítnout...

To jak El zmiňovala manipulátorství ve vztahu matka dítě, tam to vnímám jako naprosto pozitivní manipulaci, kdy matka "manipuluje dítětem proto, že ho miluje a přeje si pro něj to nejlepší a tím dítě dostává nejem záplavu lásky (dítě, i když se vzteká, že ho rodiče stále komandují, tak cítí moc dobře, že ho milují a přejí si pro ně to nejlepší- stejně jako vycítí ze strany rodičů slabost a rychle zvlčí, ke své škodě pochopitelně, nebo cítí lhostejnost a nezájem...), ale pokud se mu taková "manipulace" a nátlak" ze strany rodičů příčí jeho ladění (tzn. neshoduje se jeho názor s názorem maminky) tak má krásně šanci naučit se asertivitě= láskyplnému odmítnutí... :sunny:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 6:02 
saman píše:
Máš pravdu a stále si dávám pozor, abych nebyl velitelem já. Jde to lehce, stačí si uvědomovat, co je důležité. Můj názor, mé přání a nebo to co bych mohl ztratit. Nic není důležitější než moje láska ke druhým a jejich láska ke mně. Tak že raději se nechávám zneužívat ale já už to tak neberu.


Jednání ze strachu z odmítnutí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 7:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 23:24
Příspěvky: 14
Bydliště: Mladá Vožice
Tak, myslím si, že každý z nás je v určitém smyslu manipulátorem a na druhou stranu se nechává i manipulovat. Důležité je, kam až člověka, který námi manipuluje, pustíme. A to záleží jen a jen na nás.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Děkuji vám všem, kteří jste přispívali do tohoto vlákýnka, moc jste mi pomohli :bend: Včera jsem to pochopila a zase mohla v sobě kus uzdravit, i když bych byla radši, kdyby to bylo uzdravené již celé a navždy, tak snad jsem to dala :angel3: ......
Děkuji ještě jednou všem :hello: :wave: :love3: :sunny:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
:green: Taky dík... :love2: :hello:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
PříspěvekNapsal: stř, 22 srp 2012, 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Liduš :love2: :hello: :beer:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz