Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 16:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 12:04 
.
Chtěla bych vás tu poprosit, zda-li byste se chtěli podělit o své osvědčené a oblíbené recepty na vánoční cukroví, moučníky, zákusky. Můžou být i slané. Blíží se čas Vánoc a pomalu i konec roku, a tak, myslím, že dobrých receptů není nikdy dost.

Když by byly netradiční (z neobvyklých surovin, nemyslím hned přímo cizokrajné) nebo i zdravé, tak by to bylo pro mě osobně ještě lepší. Pokud znáte recepty třeba i s bylinkami, budu za ně velmi ráda (jednou jsem zkoušela koláč se šalvějí, byla jsem natěšená na výsledek,a ten bohužel nedopadl, ale ráda bych bylinky tímhle způsobem používala).
Máme v rodině cukrovkáře, několikrát mě napadlo udělat něco jako linecké koláčky, ale naslano, třeba s nějakou slanou pomazánkou, znáte nějaký takový recept? Nebo takové vánoční cukroví pro diabetiky?

A samozřejmě bych ocenila i recepty pro děti, což jsou vlastně možná ty zdravé recepty.
Ráda bych napekla něco málo dobrého a zdravého na vánoce (minulý rok jsem pekla deset druhů cukroví a jedla jsem si to pak tak nějak sama :( ) nebo se naučila nějaký moučník, který je opravdu zdravý a dobře chutná.

Můžete mě odkázat na internet, nebojte já recepty hledávám na internetu, u těch, které mě zaujmou, sleduju diskuze a zkouším, ale můj věčný problém co se týče sladkého je množství cukru a výsledná chuť. Téměř vždy z receptů ubírám trochu cukru a výsledky jsou buď stejně stále dost sladké nebo nedostatečně sladké a tudíž někdy zcela bez chuti. Třeba moučníky, které jsou v diskuzích pod jejich recepty a jsou velmi kladně hodnocené, často v mém podání nejsou moc dobré, a tak nevím, kde je chyba, jestli v mém postupu nebo to tak moc dobré není.
Zkouším i recepty z různých kuchařek, ale tam se setkávám s podobnými problémy.

Poslední můj průser je z minulého týdne, dort z řepy, na který padly dvě balení kakaa a spousta jiných dražších ingrediencí, příprava mi trvala víc jak půl dne a výsledkem byla tak tuhá hmota, že to úspěch nesklidilo. A na něj jsem se fakt těšila, že je to takové neobvyklé. Možná, kdyby tam nebylo tolik toho kakaa.

Nebo kdybyste měli typ na opravdu dobrou kuchařku, i za ni bych byla ráda.

Ony originální recepty jsou jedna věc, ale často je třeba si je upravit a doladit, a to je důvod, proč vás tu žádám, protože pokud je máte vyzkoušené, tak zároveň jste třeba udělali pár drobných změn, které výsledku velmi pomohou, ono i stačí když víte kolik těsta na plech, protože v receptech to není vždy uvedeno a je to docela zásadní věc.

Tak se těším na recepty a doufám, že budou k užitku třeba i jiným než jen mně. :o)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 12:59 
Offline

Registrován: pon, 24 zář 2012, 9:25
Příspěvky: 12
:thumbleft:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 14:42 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:32
Příspěvky: 84
Bydliště: Petrovice-Jablonné v Podještědí
Ahoj, zatím narychlo, možná znáš, pro nás je to mňamka, sice ne cukroví, ale ještě něco pohledám, tu kuchařku tu mám někde zahrabanou mezi knížkami. (je z jídelny zdravé výživy, kde se dá i vše ochutnat) snad ji najdu.
Tak zatím:


http://www.hitec-nutrition.cz/plnena-pecena-jablka.html

Ty ořechy se skořicí nám chutnají víc, vločky je lepší nejdřív rychle nasucho opražit, sirup a med se dá nahradit pro diabetika i dia zavařeninou, výborná je meruňková nebo brusinková. Jo, a chce to ta pevná zelená jablka, jinak to není ono. Pa a dobrou chuť

_________________
Buď vůle Tvá,....s láskou a pokorou Helena


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 16:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
JÁ MÁM RADA BANÁN NA ŠPELKU ,MEZÍ TO PIŠKOTY A NAMOČIT DO ČOKOLÁDY.ZA PAR DNI JE TO OPRAVDOVÉ SLADKÉ POKUŠENÍ :flower:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 17:49 
.
Děkuju, Heli, to vypadá dobře, vůbec nevadí, že to není přímo cukroví, může to být moučník nebo svačinka a to mě zajímá taky.
Jablíčka máme vlastní, med od známých taky domácí, vlašské oříšky od dědy, no a na ovesné vločky taťka slyší. Hodí se to do téhle roční doby. Vyzkouším to, ale zelený kupovaný jablka mi neprojdou, zkusím naše zimní, ty jsou v téhle době ještě tvrdá na jídlo, tak by mohla být na tohle jak dělaná.
A moc děkuju za obměnu pro diabetiky. :o) Vidíš, já bych jim to z jídelníčku rovnou škrtla a ono to jde obejít.

Halynko, to byl asi první recept, který jsem se jako malá naučila od kamarádky. Nakrájely jsme banán na kolečka, jednotlivá kolečka napíchly na párátko, na každé pak po jednom piškotu, polily čokoládou a navrch daly vlašský ořech, Takové jednohubky. Vypadalo to hezky a bylo to taky dobré. A nedělala jsem to strašně dlouho. Jen nevím, jak to chutná za pár dní, protože jsme to vždycky hned snědly. :o)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
JÁ MÁM RADA ELENKO JEDNODUCHÉ RECEPTY ,NO A TI BANÁNY ZA PAR DNI DOSTÁVAJÍ NAPROSTO SKVĚLOU CHUT :laughing2: :grin:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: pon, 12 lis 2012, 22:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
VYNALEZLA JSEM ELENKO NOVÝ RECEPT NA LEHKÝ A CHUTNÝ KRÉM NA ROLÁDU .PŘECEDÍŠ JOGURT PŘES SITKO(DAŠ NA NOC DO LEDNICE) K TOMU PŘIDÁŠ CUKR -MOUČKU ,MŮŽEŠ AJ DŽEM ,DÁVÁM DO ROLÁDY BANÁN.JE TO FAKT LEHKÁ A CHUTNÁ ROLADA :blob3:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: úte, 13 lis 2012, 10:36 
.
Jednoduchých a dobrých receptů není nikdy dost, Halynko :thumbleft: , nevadí mi, koneckonců někdy není čas stát dlouho u sporáku a nebo se jednoduše nechce.

Děkuju za ten "lehký krém" do rolády, nenapadlo by mě do rolády dát jogurt, ale proč ne. ;o)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: úte, 13 lis 2012, 11:03 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:32
Příspěvky: 84
Bydliště: Petrovice-Jablonné v Podještědí
:sun: Něco pro slanou inspiraci:

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50959

Vzpomněla jsem si včera, že v Řecku jsme podobné chuťovky připravovali pro návštěvu, hlavně různé kapsičky, sice bych tam necpala párky, ty nemusím, ale jinak vyzkoušené a výborné náplně jsou: sekaný špenát na cibulce s rozdrobeným balkánským sýrem, dušené kysané zelí na kmíně se smaženou cibulkou, mňamka je balkánský sýr se smaženými vejci, tvaroh jako do buchet ale naslano s bylinkami možno přidat i nasekaný plátek uzeného lososa, na pizzičky mozzarela s cherry rajčátky....je toho vážně hodně, jak se píše v receptu fantazii se meze nekladou, je opatrně s tím balkánem, tam už moc nesolit. Semínek na sypání je také na výběr, já ráda sezamové nebo kmín. Ještě jsem zapomněla na tvaroh s porkem, taky dobré. :hi:

_________________
Buď vůle Tvá,....s láskou a pokorou Helena


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recepty
PříspěvekNapsal: úte, 13 lis 2012, 17:25 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:32
Příspěvky: 84
Bydliště: Petrovice-Jablonné v Podještědí
jen tak přeskákat ty pitomé spamy.... :thumbright:

_________________
Buď vůle Tvá,....s láskou a pokorou Helena


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz