Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 15:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: sob, 19 lis 2011, 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 23 srp 2011, 23:48
Příspěvky: 10
Bydliště: Vyškov
Ahoj sluníčka, :sunny:

dnes jsem v jednom časopise četla velmi zajímavý článek o terapii RUŠ pana Karla Nejedlého. Chtěla bych se zeptat, máte s tímto někdo nějakou zkušenost? :heart:

Děkuji za odpovědi, :angel4:

T. :flower:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7ZXRVcW21Jc


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: sob, 19 lis 2011, 14:00 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
No thereso , já se v duchu usmívám.......a víš proč ? svrběla mě asi před týdnem ruka, napsat Ti do Tvojeho fora o blokující se páteři a putujících nemocech jestli se na tenhle typ přístupu k sobě nechceš podívat. Nic, nevyžádané rady a posunování do problémů.

Nakonec jsem napsal Šechině, o které vím, že jí to moc pomohlo a Kerolče, takové hodné duši co sem dřív chodila , napsal jsem jim soukromě, že mi to taky moc pomohlo i když jsem jako terapeuta metody přizval osobu nejpovolanější a to moji maminku (nicméně princip zůstal stejný).

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: sob, 19 lis 2011, 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 23 srp 2011, 23:48
Příspěvky: 10
Bydliště: Vyškov
Takže jestli tomu dobře rozumím, je to dobrá metoda? :laughing: Tak nakonec se ke mně ty informace přece jen dostaly, jinou cestou. :laughing:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7ZXRVcW21Jc


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: ned, 20 lis 2011, 9:59 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
....myslím, že když se člověk rozhodne, že chce se sebou něco dělat , tak je dobrá metoda každá........mám stejně tak pocit, že posléze přijde na to, že je třeba od sebe odstoupit a podívat se na sebe jak žije (jedná, prožívá, přemýšlí).

A pak je to zvláštní období (aspoň pro mne velice kruté a bolestné a hlavně dlouhé-26 let) kdy zkoumá, objevuje a posléze zase zatracuje jak, že to s tím myšlením, jednáním a prožíváním je, kde se vzalo, jak by se mu líbilo, že by bylo (že je teď) a kam se má vyvíjet.

No a když si tohle odbyde tak se začnou objevovat a mizet ty metody...... :cyclop: :cyclop: :cyclop: , aby nakonec zjistil, že zřejmě jediná metoda je právě ten teď žitý život.

:laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing: :laughing2: :laughing:

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: úte, 22 lis 2011, 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:37
Příspěvky: 86
Bydliště: Brno
Já byla na RUŠCE u Míly http://www.shamballa1024.com/cz/text-cz_metodarusaregresniterapiemohu vřele doporučit a Dikšu s RUŠ Karla Nejedlého :hello: bezva metoda,mnohé odblokuje a naučíš se ji dělat sama :thumbleft:

_________________
http://s-andre.blog.cz/http://andrepletenicko.blog.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: úte, 22 lis 2011, 17:09 
Offline

Registrován: pát, 14 led 2011, 23:27
Příspěvky: 16
Ahoj,

musím se k tomu chvalozpěvu na RUŠku připojit. V relativně krázké době se toho dá dost odblokovat najednou. Co vím, pomohlo to dost lidem, kromě mé kamarádky - kde je problém ale asi u toho, že je na antidepresivech a tudíž oblblá.

A mě to pomohlo velmi.

André, zdravím!
D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: úte, 22 lis 2011, 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
u RUŠky mi tehdy konečně došlo, že to, co je třeba zrušit ve svém podvědomí, jsou lži, které jsme o sobě přijali od druhých, a které se nám v současnosti stále pletou do života a my vlastně nevíme proč....dám jednoduchý příklad, který jsem tu kdysi psala.
Měla jsem, jako mnozí, problém s maminkou, nebudu se rozepisovat, každý to má nějaké...Karel Nejedlý se na mě tehdy podíval svým chápajícím pohledem a řekl:"přijmi si, že tě máma nemá ráda"...a já cože? A jala jsem se mu vysvětlovat, že ona mě má ráda a já ji taky, ale že....přerušil mě a s laskavým úsměvem řekl "zkus to"...a tak jsem šla do toho a začala si polohlasně opakovat "přijímám, že mě máma nemá ráda, přijímám, že mě máma nemá ráda...." nespočítaně pořád dokola jsem opakovala to samé....a tehdy mi došlo, o čem, že to vlastně je...poznala jsem na svých pocitech, na tom, jak se chovalo mé tělo, mé srdce...při těch opakujících se slovech, o kterých jsem tady a teď věděla, že nejsou pravda, ale tam někde uvnitř mě jsem toto přesvědčení měla, jsem se celá rozklepala, srdce mi bušilo na polach a mně bylo strašně smutno a úzko....dokud tento stav trval, stále jsem opakovala ta slova dokola "přijímám, že mě máma nemá ráda...." a....po x-tém vyslovení jsem postupně začala cítit úlevu po těle i po duši, až to bolavé nakonec úplně odeznělo...tento program byl zrušen, cítila jsem se jako znovuzrozená a věřte, nevěřte od té doby už jsem vůči mámě nepocítila ty hnusy, co dřív a chování nás k sobě navzájem se opět o velký kus změnilo k lepšímu. Pak ještě následuje metoda odpuštění, ale to je náplní buď "ochutnávky" RUŠky a nebo celého semináře. Ale metod odpuštění je mnoho, a každý, kdo to dělá od srdce, se nemůže splést, takže můžete zkoušet sami. Je třeba požádat o odpuštění mj. i své tělo za to, že jsme mu způsobili tolik bolesti...
Takže jednoduché vysvětlení toho, když do sebe člověk přijme někdy něco, co ho pak obtěžuje v jeho dalším životě a on neví proč...mohlo to být tak, že jsem jako malá holčička, na základě nějakého pro mě silného prožitku, přijala přesvědčení, že mě máma nemá ráda a toto přesvědčení jsem si v sobě uložila tak moc a tak hluboko, že ve mně přetrvávalo cca třeba 40 let, dokud jsem nepřujala, že jsem si toto v sobě uschovala, i když z mého současného pohledu to nebyla pravda, ale jako dítě jsem o tom byla přesvědčená.
Tímto způsobem se dá hodně očistit a uzdravit, ale základem je si takto postupně v sobě zrušit všechny lži uložené námi samotnými v nás ve vzahu ke své rodině...máma, táta,sourozenci...atd.
Takže, pokud se mi podařilo alespoň trochu vysvětlit význam přijetí, kdy přijetí neznamená souhlas, ale je to určitý druh přistoupení na to, že to vše může být úplně jinak a nebraní si toho, co je třeba čistit (zrušit) osobně a nevyčítat si, držím palečky nám všem k radostnějšímu žití...
S Láskou Ivanka :hello: :love3: :sunny:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: stř, 23 lis 2011, 16:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 23 srp 2011, 23:48
Příspěvky: 10
Bydliště: Vyškov
Nazdárek,

strašně moc všem děkuji za ohlasy. :smile: André, moc děkuji za odkaz, je to v Brně, což je super. :smile:

Máte ještě někdo nějaké zážitky s RUŠ? :sunny:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7ZXRVcW21Jc


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: čtv, 24 lis 2011, 8:37 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
http://www.youtube.com/user/OnenessCZSK#p/u/40/xMqzSiazDqI

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RUŠ pana Karla Nejedlého
PříspěvekNapsal: čtv, 24 lis 2011, 9:15 
michal píše:

http://www.youtube.com/watch?v=hM7tWLp2Rlg
.....................................................Obrázek

Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=eqQRN5OWgBw

:laughing2:


Naposledy upravil Orlation dne čtv, 24 lis 2011, 9:49, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz