Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 15:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: čtv, 19 črc 2012, 6:13 
Ahoj :sunny:
na minulé životy mám názor podobný, jako je v článku od Jana
Jan píše:
Připomínám skeptický článek Martina Kolára :)
http://www.duchovnisetkani.cz/phoenix/m ... eklam.aspx
,
Přesvědčivá hra podvědomí
Při regresích jsem byl nesčetněkrát svědkem přesvědčivých silně prožívaných emocí srdcervoucího pláče i bezuzdného smíchu, děsivé úzkosti i bolestí v konkrétních částech těla, zasažených kulkou či šípem. S regresemi jsem začal proto, že jsem hledal nějaký účinný nástroj, jak pomoci tam, kde nemůže pomoci lékař či jiný odborník. Kromě svého neskrývaného zájmu o doplnění chybějících střípků z historie zapomenutých civilizacích jsem sledoval především terapeutický efekt regresních cest. Hlídal jsem proto bedlivě očekávanou životní proměnu vybraných jedinců, které jsem provedl regresí, jež jim zcela jasně odhalila příčinu jejich zdravotních či mezilidských zkratů, ale úleva či změna byla vždy jen dočasná či nepřesvědčivá. Z hlediska dlouhodobé perspektivy se život sledovaných lidí vrátil po čase zpět do starých kolejí. K regresím jsem začal přistupovat stále výjimečněji jen v případě, že jsme se příčiny problému nemohli dopátrat jinou cestou. Ačkoliv jsem se po každém provedeném návratu snažil s pacientem důkladně probrat jeho prožité příběhy, cítil jsem, že většina lidí hledá ve své domnělé minulosti určitý alibismus před zodpovědností za svůj život teď a tady. Při svých posledních regresích jsem si byl již takřka jist, že regrese do minulých životů jsou jen velmi přesvědčivé a barvité příběhy našeho podvědomí, které se nám takto dokonale snaží zavděčit. Podobný jev můžeme pozorovat také u spiritistického fenoménu, kdy médium ve změněném stavu vědomí horlivě chrlí z rukávu přesné popisy života na jiných planetách, důležité vzkazy ze záhrobí a jiné převratné informace, které se později ukáží jako zcela mylné a pouze vysněné.
Žijeme teď a tady
Jsem přesvědčen o tom, že svou budoucnost můžeme ovlivnit pouze z přítomného okamžiku, který je jediným skutečným bodem, o který se můžeme opřít. Někteří budou stále tvrdit, že minulost je tu od toho, abychom se z ní poučili, ale co se týče minulosti spadající před moment našeho současného zrození, i ta je tvárná. Tuto teorii jsem si poprvé ověřil při regresi, kdy se nám podařilo identifikovat přesné období prožívaného příběhu. Napadlo mě poslat po několika měsících usilovné a upřímné práce na sobě samém tohoto člověka při další regresi zpět do stejného časového okamžiku a k překvapení nás obou tentokrát prožíval úplně liný život. Stejně můžeme postupovat i při progresích cestách do budoucích životů. Nahlédneme-li do našeho pravděpodobného dalšího zrození a na základě zjištěných skutečností (často nemilých) učiníme pořádek ve svých duchovních hodnotách, životních postojích, chování a myšlení, při následné progresi už může být vše mnohem optimističtější. Dost možná, že již ani nebude potřeba další inkarnace zde na Zemi, kde se musíme stále dokola jen učit a učit.
Je známo, že "víra tvá tě uzdraví", ale západní civilizace poněkud odrostla kouzlům čarodějů a zázrakům šamanů, a proto musela zákonitě přijít daleko dokonalejší a propracovanější iluze vzpomínky na minulé životy. Chceme-li se nechat kolébat na vlnkách našeho vlastního klamu, ponechejme si terapii minulými životy jako svou berličku, ale pokud již stojíme pevně na vlastních nohách, vykročme směle vpřed přímo ke zdroji Pravdy a Poznání do vlastního nitra, kde nás již dávno čeká Stvořitel této velkolepé hry zvané život.



takže v tom nevidím žádný problém. Ta žena se těšila, pro něco se rozhodla a uskutečnila to, bavilo ji to, v tu chvíli prožívala uvolnění a to je tak všechno, na čem záleží... Dokonce se díky té přednášce dostala i do uvolněného meditativního stavu, což ji oslovilo natolik, že byla rozhodnutá touto cestou jít a znova toho přednášejícího navštívit, aby si ten pro ni neznámý a milý stav znova zopakovala... to už je jen krůček od toho, aby dalším hledáním zjistila, že kvůli uvolněnosti a meditaci nemusí nikam ani jezdit, ani za to moc utrácet...., že ji stačí mnohem míň a může meditovat jen sama doma...To jsou tak silné osobní pozitivní a řekněme i ochranné energie, že i kdyby ten přednášející člověk záměrně lhal, nebo dělal jiné nepravosti, jí se to ani nedotkne. Ona zažívá pohodu a s ní i její nenarozené dítě se raduje s ní... v tu konkrétní chvíli...


Karel píše:
Problém vidím jinde - vystavit nenarozené dítě experimentům s meditací a působením cizích energií se mi zdá buď hloupé, nebo velmi nezodpovědné. Copak asi to dítě zažívá spolu s matkou, když matka experimentuje s regresí a podobnými věcmi? Možná nic, možná ... Já bych tomu dítě na kterým mi záleží nevystavil.




...a dál může se stát a v dnešní době informovanosti i stane, že se ji dostane do ruky např. článek, který sem vložil Jan a pak, pokud ji skutečně šlo o nějaké řešení přítomnosti skrz odblokování v minulosti, tak to s ní zamává, což je další podnět k hledání, jak to vlastně je, následují další obdobné přednášky, nákup knih, potkání nových lidí, uzavírání nových přátelství... k tomu hledání pravdy jsme vedeni tak i tak a pak klidně může následovat i nějaké radikální řešení fyzické existence, jako jsou rozvody, opuštění přátel, kteří ji brání v takovém bytí, jaké je jí milé, protože na stav blaha se nedá zapomenout, protože je to přirozený stav bytí- návrat domů... Takže jen teoreticky. Vem si, že by se jednalo o Tvoji těhotnou manželku. Rozhodla by se pro absolvování něčeho takového a odjela přes Tvé protesty a nesouhlas a tam byla spokojená a okouzlená a nadšená... po návratu domů ji čekal manžel rozzlobený a ustrašený, přitom ona byla ve velké pohodě rozhodnutá pokračovat v návštěvách podobných přednášek... pokud by jsi ji jako manžel stále bránil, mohlo by se stát, pokud je ona silná osobnost, že by mohla začít uvažovat o budoucnosti vztahu s člověkem, který ji brání v konání, které je jí milé, přináší ji radost a které nikomu nijak neubližuje ( nekrade, nepije, nepodvádí, jen medituje...) víš jak to myslím... Na povrch pak, pokud se takový vztah o dvou dětech třeba i rozpadne, lze dávat vinu ženě a jejím experimentům s duchovními praktikami, potom jen duchovním praktikám a lidem, kteří je přednášejí jako nezodpovědným lumpům, kteří můžou za takové konce, ale ve skutečnosti je vinou manželova touha ovládat, jeho strach a pouta, která se snaží manželce nasadit....

To samé je s jinými energiemi, jako je Reiki atd... Všimla jsem si, jaký k nim máš postoj, je ale Reiki skutečně cizí energie?. Když do důsledku a poctivě uvážíš, že všechno a všichni jsme jedním, tak z nejširšího hlediska ani Reiki energie do nás nevstupuje skrze jiného cizího člověka. Reiki je v nás, Shamballa je v nás. Oč jde, je stát je vědomě a být jí vědomě v přítomném okamžiku. Jiný člověk - v tomto případě zasvěcující mistr, nám jen je příkladem v tom, že on ve svém nitru už tuto energii objevil a používá ve svém životě... To dobro a ta síla je v nás.. Ivanka tu nedávno v nějakém svém psaní o tom psala. Ne s energií pracovat,ale stát se jí vědomě. Ne dva - já a Reiki, ale jeden já-Reiki.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: čtv, 19 črc 2012, 15:56 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Ahoj :sunny:
Už je z toho docela složitý zajímavý povídání, snad se mi povede odpovědět srozumitelně a k podstatě.
Nikky píše:
na minulé životy mám názor podobný ...
... Ona zažívá pohodu a s ní i její nenarozené dítě se raduje s ní... v tu konkrétní chvíli...

Vždycky zažíváš jen pohodu při nějakým silným duševním či duchovním prožitku? Anebo i ty znáš docela silný doprovodný emoce, často i negativní? Zčásti to tak bylo i u tý paní v článku, jak je z kontextu slyšet. Myslíš že takový zážitky jsou pro mimčo v bříšku to pravý? No, já bych neřekl.
Nikky píše:
Takže jen teoreticky. ... by mohla začít uvažovat o budoucnosti vztahu s člověkem, který ji brání v konání, které ... nikomu nijak neubližuje ...

To v čem se asi neshodneme je právě otázka, zda to celé skutečně nikomu neubližuje.
Nikky píše:
... je vinou manželova touha ovládat, jeho strach a pouta, která se snaží manželce nasadit....

Je motivem touha ovládat anebo potřeba chránit? Je mým motivem to anebo druhé? Oboje je na delší rozbor :smile:
Stále ale myslím, že základem pohledu na tuto věc by měla být myšlenka na zodpovědnost za dítě, zejména nenarozené.
Pokud je ti svěřena nějaká bytost, jsi především zodpovědná za její blaho a pak až za svoje. A zvát vlastní dítě na duchovní cestu v prenatálním věku je poněkud brzy. Je mi až hloupé to připomínat, ale základem stabilní psychiky člověka je stabilní emoční prostředí, bezpečí a pokoj a pohoda v nejútlejším dětství. Hodnota zážitků, podnětů a výzev přichází až daleko později. Možná jsi na tenhle úhel pohledu na věc trochu pozapomněla, nebo tam ta rizika doopravdy vůbec nevidíš?
Nikky píše:
To samé je s jinými energiemi, jako je Reiki atd... Všimla jsem si, jaký k nim máš postoj, je ale Reiki skutečně cizí energie?. Když do důsledku a poctivě uvážíš, že všechno a všichni jsme jedním, tak z nejširšího hlediska ani Reiki energie do nás nevstupuje skrze jiného cizího člověka. Reiki je v nás, Shamballa je v nás. Oč jde, je stát je vědomě a být jí vědomě v přítomném okamžiku. Jiný člověk - v tomto případě zasvěcující mistr, nám jen je příkladem v tom, že on ve svém nitru už tuto energii objevil a používá ve svém životě... To dobro a ta síla je v nás.. Ivanka tu nedávno v nějakém svém psaní o tom psala. Ne s energií pracovat,ale stát se jí vědomě. Ne dva - já a Reiki, ale jeden já-Reiki.

Co opravdu znamená výrok, že "všichni a všechno jsou jedním" nevím, netroufnu si tedy souhlasit či nesouhlasit. O smyslu tohoto výroku něco věděli třeba v Tibetu, kde některé cesty nařizovaly žákům prožít si tuto pravdu. Ne na jednotě se sladkými energiemi andělů, ale na jednotě s jejich protiklady, s energiemi démonů, smrti, zániku a rozkladu. Meditace mezi mrtvolami, přijímání démonů do vlastního těla a duše bez jakékoli obrany, ... V Evropě podobné postoje trochu cvičili jezuité. Zaujal mě třeba popis duchovních cvičení známého Koniáše, který prý praktikoval meditace s rozkládající se psí zdechlinou v náručí tak dlouho, dokud držela pohromadě. Kdo tímhle prošel, ten pak jistě o smyslu metafyzické jednoty bytí něco ví. Moc kecám. Stručně - prožitá jednota znamená i jednotu se silami zla a rozkladu. Pokud chceš z tohoto úhlu mluvit o jednotě a zahrneš do ní i zlo, pak jistě nemá smysl se bránit vstupu čehokoliv do své duše. Jak ale takový postoj opravdu prožít, aby nebyl bláznovstvím a sebedestrukcí, ale moudrostí, to nevím.
Ono to má ale ještě jiný úhel pohledu, naštěstí o něco bližší mé realitě :smile:
"Ne s energií pracovat,ale stát se jí vědomě." - ano, souhlasím, toto je dobrá cesta. Žiješ něco a nalézáš to v sobě, žiješ to a žiješ s tím.
"Ne dva - já a Reiki, ale jeden já-Reiki." A tady nesouhlasím, zcela a zásadně - reiki se nerovná energie. Životní energie, životní síla, energie vesmíru, toto není reiki. Aspoň pro mě ne. Reiki je prostě právě a pouze to, co se stane, když se vystavíš ritulům zasvěcení do reiki. Možná to je součást té univerzální vesmírné síly, možná ne.
A o energiích SH a podobných se už něco takového vůbec říct nedá, tam jde o někým uměle vytvořené rezervoáry či zdroje čehosi i podle těch, kteří to propagujou, aspoň pokud vím.
Takže je to tak trochu nesoulad v pojmech - jestli věříš že reiki je opravdu univerzální životní síla, tak OK, není to tak úplně "cizí", je to v nás a jsme tím stvořeni. Já si to nemyslím. Už i proto, že kdyby tomu tak bylo a reiki byla tou základní vesmírnou energií života, nešlo by k reiki něco přimíchat a vytvořit tak energii SH.
A energie jednoznačně uměle vytvořené jako SH a spol. jsou už opravdu něčím cizím, kde by se člověk měl napřed ptát, kdo proč a k čemu je stvořil a co se stane, až se jim otevře, dřív než to udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: pát, 20 črc 2012, 6:59 
Karel píše:
Ahoj :sunny:

Vždycky zažíváš jen pohodu při nějakým silným duševním či duchovním prožitku? Anebo i ty znáš docela silný doprovodný emoce, často i negativní? Zčásti to tak bylo i u tý paní v článku, jak je z kontextu slyšet. Myslíš že takový zážitky jsou pro mimčo v bříšku to pravý? No, já bych neřekl.


Co se týče mých zážitků, tak byly vždycky pozitivní. Co se týče ochrany těhotné ženy, nezdá se mi, že by to za prvé bylo možné, aby ji po celou dobu těhotenství nepřišla do cesty životní situace, která není negativní, vždyť je to skoro celý rok, co mimi roste v bříšku. Za druhé si nemyslím, že by bylo zas tak potřeba chránit druhého člověka. Nemám přehnanou potřebu chránit ani svoje děti, kromě základních životních situací, které považuju za potřebné, aby si uvědomily a poznaly jako je hmotná realita, že auto je vždycky rychlejší než chodec a má větší sílu, tak je lepší se před vstupem do silnice podívat, jestli zrovna nejede....:razz: Potřebu někoho chránit beru za moc velké zasahování do jeho prostoru. Např. když jsem dřív měla potřebu chránit manžela v tom, aby ho nebolela hlava druhý den po tom, co do noci seděl v hospodě s kamarádama, a vždycky se mu snažila namluvit, že mu to škodí, to pivo a ten kouř a kdesi cosi takového, jen abych nemusela ukázat, že chci, aby bylo po mém a on hezky seděl se mnou doma, což on naprosto nechápal proč by si občas nemohl jít popovídat s lidma, které má rád (hlava ho bolela jen v mé představivosti samozřejmě, on byl naprosto v pohodě, spokojený a roztomilý..) ....tak za tím nebyla moje snaha ho ochránit, ale moje zlost na něj a žárlivost cože tam vlastně dělá, že já sedím doma sama s dětma a on si jde tam, kam chce a dobře se baví, nedůvěra v něj atd... :razz: Když mi to došlo a přestala jsem ho "chránit" před tím, co ho očividně uspokojovalo a dělalo mu dobře a dokázala jsem se tomu svému počínání zasmát, hned se našlo řešení, které bylo v pořádku i pro mě, aniž on by se musel vzdát toho, co ho baví...


Karel píše:
To v čem se asi neshodneme je právě otázka, zda to celé skutečně nikomu neubližuje.


Jestli člověku něco ubližuje nebo ne je více méně v jeho hlavě. (Jogíni trénovaní dokážou nechat projít svým tělem i jed, aniž by jim nějak ublížil...) U energií, jejichž existenci nikdo nikdy nijak nezměřil a nedokázal, to vidím jako 100% důvod. Přesto někdo s jejím působením má nejlepší zkušenosti a byl by ochotný odpřísáhnout její pozitivní vliv a někdo jiný se jí zase po vyzkoušení začne bát a přisuzovat ji vinu za své nějaké životní prohry např. Rozdílnou odpověď vidím v hlavě těch lidí... A reiki má krásné a mírumilovné zásady a navíc mi nemůže být nemilý způsob jakým ji znovuobjevil Mikao Usui...
A jinak pro mě vždycky platí, že něco musím nejdříve vyzkoušet a ochutnat a zažít na vlastní kůži, abych se pak rozhodla jaký k tomu mám postoj...

Karel píše:

Je motivem touha ovládat anebo potřeba chránit? Je mým motivem to anebo druhé? Oboje je na delší rozbor :smile:
Stále ale myslím, že základem pohledu na tuto věc by měla být myšlenka na zodpovědnost za dítě, zejména nenarozené.
Pokud je ti svěřena nějaká bytost, jsi především zodpovědná za její blaho a pak až za svoje. A zvát vlastní dítě na duchovní cestu v posting.php?mode=reply&f=22&t=11977#prenatálním věku je poněkud brzy. Je mi až hloupé to připomínat, ale základem stabilní psychiky člověka je stabilní emoční prostředí, bezpečí a pokoj a pohoda v nejútlejším dětství. Hodnota zážitků, podnětů a výzev přichází až daleko později. Možná jsi na tenhle úhel pohledu na věc trochu pozapomněla, nebo tam ta rizika doopravdy vůbec nevidíš?


Rizika pro miminko opravdu žádná nevidím. Mám děti a duchovního hledání jsem se dotkla ještě dřív, než jsem je měla. Jaksi jsem na tu cestu byla přivedena a s radostí a vděkem na ní vstoupila... Z toho důvodu nevím, jak by bylo možné dosáhnout toho, aby mě takové věci nezajímaly nebo začaly zajímat teprve až když přivedu na svět své poslední dítě např... To bych se cítila strašně svázaná, kdyby mi někdo něco takového tvrdil a bránil mi dělat to, co mě baví, zajímat se o to, co se mi líbí a nějak mě oslovuje... Jako by duchovno bylo horší než třeba záliba v zahradničení nebo vyšívání...Touha duše navrátit se domů je přirozenou touhou, kterou mnohé dušičky následují, fyzický, hmotný život není nijak na překážku.naopak je potřeba ho s duchovnem propojit a sloučit... Pro miminko v bříšku je spokojená maminka výhrou, ale zase nejsou z cukru, narodí se i dítě, jehož matka kouří, přejídá se, občas se napije, hádá se s manželem, nebo ji partner v těhotenství opustí, nebo nesnáší matku, nebo ji propustí z práce... a pokud se máma naučí relaxovat, meditovat, dělá cokoli, co ji baví a přináší uspokojení, dělá ji radost a vidí v tom smysl, tak v tom vidím jen dobro... Pro ni i pro její dítě... :sunny:

Karel píše:
Co opravdu znamená výrok, že "všichni a všechno jsou jedním" nevím, netroufnu si tedy souhlasit či nesouhlasit. Stručně - prožitá jednota znamená i jednotu se silami zla a rozkladu. Pokud chceš z tohoto úhlu mluvit o jednotě a zahrneš do ní i zlo, pak jistě nemá smysl se bránit vstupu čehokoliv do své duše.


Podle toho, co píšeš, tak dobře víš, co znamená jednota. :sunny: A proto taky říkám, že nemá smysl se čemukoli bránit, jen to vítat a přijímat a nalézat v tom potěšení, když nám to nějak vstoupí do cesty a přítomnost se utvoří tak, že to můžeme ochutnat.... Zlo a dobro jsou jen dvě strany jedné existence. Existence je v nich i nad nimi...



"Ne s energií pracovat,ale stát se jí vědomě."[/color] - ano, souhlasím, toto je dobrá cesta. Žiješ něco a nalézáš to v sobě, žiješ to a žiješ s tím.[/quote]

přesně tak, to stačí... :sunny:

Karel píše:
"Ne dva - já a Reiki, ale jeden já-Reiki." A tady nesouhlasím, zcela a zásadně - reiki se nerovná energie. Životní energie, životní síla, energie vesmíru, toto není reiki. Aspoň pro mě ne. Reiki je prostě právě a pouze to, co se stane, když se vystavíš ritulům zasvěcení do reiki. Možná to je součást té univerzální vesmírné síly, možná ne.
A o energiích SH a podobných se už něco takového vůbec říct nedá, tam jde o někým uměle vytvořené rezervoáry či zdroje čehosi i podle těch, kteří to propagujou, aspoň pokud vím.
Takže je to tak trochu nesoulad v pojmech - jestli věříš že reiki je opravdu univerzální životní síla, tak OK, není to tak úplně "cizí", je to v nás a jsme tím stvořeni. Já si to nemyslím. Už i proto, že kdyby tomu tak bylo a reiki byla tou základní vesmírnou energií života, nešlo by k reiki něco přimíchat a vytvořit tak energii SH.
A energie jednoznačně uměle vytvořené jako SH a spol. jsou už opravdu něčím cizím, kde by se člověk měl napřed ptát, kdo proč a k čemu je stvořil a co se stane, až se jim otevře, dřív než to udělá.


Nesouhlasíš ale proto, že si myslíš, že je to tak. Nevíš to, nemáš v tom jistotu, jen pocit, že tak to není... Proto to pro Tebe tak není a proto to pro mě tak je. Rozdíl je v našem přemýšlení, ne ve skutečnosti, zda to tak je nebo ne. Já si představuju, že i energie jsou součástí jednoty, Ty jsi je ve svých představách někam oddělil...
Pokud k reiki někdo něco přimíchal a vytvořil např. shamballu, tak to ale jistě udělal se svým nejlepším úmyslem s pocitem, že mu to bylo sděleno pro dobro lidí, proto v těch energiích dalších zůstává dobro, na které se lze naladit... K dobru reiki, lze přimícht pro ještě větší dobro dobro bytostí, které jsou čisté, milující, poznali svět a to, jak to v něm chodí... a vzniká dobro ještě hlubší kvality... (To samé je s chanelingy, které jsou taky pravdou pro Ty, kdo v ně věří a komu přicházejí shůry a smyslem jejich zveřejňování není ublížit, ale milovat...) Já jako zasvěcovaná jsem svobodná si z toho kterého zasvěcení vzít to, co mi voní. nestalo se mi, že bych při zasvěcování spadla do pod vliv toho člověka a on mnou chtěl manipulovat... to se stane, jen když budu chtít nebo to dovolím nebo to připustím ve své hlavě na základě toho, že se ke mně taková informace někde donese. Ale zas pokud to dovolím a už to nechci, naučím se díky tomu získat sílu se odpoutat. Když vím, že mám sílu být svobodná ve vztazích, tak tak nějak vím, že cokoli můžu , ale nemusím.... a když něco můžu ale nemusím, už to nepotřebuju nijak odsuzovat, jen si to přestanu vybírat, mýma emocema ta situace ani nehne. Klid a mír zůstává neporušen nebo se jen mírně zčeřené vlnky na hladině mého vnitřního oceánu rychle znova utiší.... :sunny: Nepoznala jsem čistší a láskyplnější lidi než ty, kteří se nechávají zasvěcovat a zasvěcují do energií., jejich úmysly jsou dobré.. :sunny:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: pát, 20 črc 2012, 23:14 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Ahoj :sunny:
Zdá se mi, jako tady občas mívám s Ivanou (Šechinou), že hodně rozdílů v našem pohledu je v tom, jak odlišně používáme slova spíš než v tom, že věci vidíme jinak :smile:

Přesto tedy co opravdu vidím jinak:
Jiná situace je tam kde zodpovídáš za sebe a tam, kde zodpovídáš za druhé. Nemyslím, že by zkušenost s esoterikou byla v principu nutně horší než jakákoliv jiná záliba. Ale zároveň mám pocit, že určitá omezení některých profesí, nebo zálib a koníčků k vyššímu stupni těhotenství docela běžně pro mnoho žen patří. Nic víc a nic míň.
A ano, je pravda že děti snesou hodně a většinou se nakonec prostě narodí, jen pak jde pak o to, jaké. A je jen na nás, zda se chceme učit své životní lekce způsobem bolestivým anebo příjemným, ale u tvorů za které zodpovídáme bychom tu bolestivou formu lekcí volit neměli.
Nehledám zlý úmysl u té paní z článku, tím míň u tebe, prostě jen v kontaktu s esoterikou vidím riziko a zdá se mi velmi nezodpovědné tomu riziku vystavit dítě. Ty riziko nevidíš, OK, asi tě nepřesvědčím, tohle vnímám jinak. Tvou životní zkušenost chápu, ale myslím že to mluvíš o trochu jiné situaci. Na druhé straně o sobě vím, že mám sklony být až příliš ochranitelský a nemusím tedy tuhle věc vidět správně ani já.

Nikky píše:
Jestli člověku něco ubližuje nebo ne je více méně v jeho hlavě.

Dejme tomu. Nezapomnělas ale že mluvíme především o nenarozeném dítěti a ne o jeho matce?
Nikky píše:
A reiki má krásné a mírumilovné zásady a navíc mi nemůže být nemilý způsob jakým ji znovuobjevil Mikao Usui...

Měl bych mnoho výhrad k pojmu "znovuobjevil", ale přesto tě možná překvapí, že i mě je pan Ushui a jeho tradiční reiki docela sympatická, narozdíl od současného stavu a způsobu reiki.
Nikky píše:
A jinak pro mě vždycky platí, že něco musím nejdříve vyzkoušet a ochutnat a zažít na vlastní kůži, abych se pak rozhodla jaký k tomu mám postoj...

Opět něco co vidím jinak. Řekl bych že jsou věci, které nutně zkusit nemusím abych je mohl odmítnout. Promiň že mě k tomu nenapadá lepší příklad, bohužel opravdu nenapadá: prostě občas jsou na cestě věci, do kterých šlápnout netřeba abychom věděli že je lépe se vyhnout. Nicméně kousek zkušenosti s reiki i SH mám, děkuji, stačilo.

Nikky píše:
Karel píše:
Co opravdu znamená výrok, že "všichni a všechno jsou jedním" nevím, netroufnu si tedy souhlasit či nesouhlasit. Stručně - prožitá jednota znamená i jednotu se silami zla a rozkladu. Pokud chceš z tohoto úhlu mluvit o jednotě a zahrneš do ní i zlo, pak jistě nemá smysl se bránit vstupu čehokoliv do své duše.

Podle toho, co píšeš, tak dobře víš, co znamená jednota. :sunny: A proto taky říkám, že nemá smysl se čemukoli bránit, jen to vítat a přijímat a nalézat v tom potěšení, když nám to nějak vstoupí do cesty a přítomnost se utvoří tak, že to můžeme ochutnat.... Zlo a dobro jsou jen dvě strany jedné existence. Existence je v nich i nad nimi...

Ano, máme často volbu, zda se budeme učit formou bolesti, anebo jinak. Občas tu volbu nemáme a bolest prostě přijde. Nevidím důvod dávat jí přednost v jiných než nevyhnutelných situacích.
Asi rozumím o čem mluvíš když píšeš o jednotě, jen bych za sebe opravdu byl spíš opatrný o tom mluvit, dokud člověk skutečně nezakusil a nepřijal nějaký hlubší vhled do zla, bolesti, temné stránky.
Pokud jsi tak daleko, že tohle cítíš jako zažité a v pořádku, pak nemám co dodat, já tyhle věci zažité v této hloubce nemám.

:sunny:
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: sob, 21 črc 2012, 0:16 
Offline

Registrován: úte, 20 říj 2009, 21:13
Příspěvky: 76
Já myslím, že autorce šlo o nahlédnutí pod pokličku jednoho tématu pro další článek. A že ji k cestě do Londýna nevedla jen a jen duchovní touha, šlo asi jen o prostou služební cestu:
„Kromě toho, že jsem k podobným věcem dost skeptická, taky nesnesu, když mě ovládá někdo jiný. Představa, že jsem někomu vydaná napospas a nemám nad sebou kontrolu, je pro mě tak děsivá, že mi zabrání v odevzdání se čemukoliv. Nikdy jsem proto nevyzkoušela halucinogenní drogy, z kurzů typu rodinné konstelace mám panickou hrůzu a na hodině spontánního terapeutického tance jsem stála přikovaná k zemi a nesnášela to trapné zmítání nemožně ošklivých lidí.“

http://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=504

K jakému poznání došla pak, je věc jiná. Takže já souhlasím s Karlem, možná proto, že jsme oba ochranitelské typy, nebo řešíme své strachy, může to být cokoli.

Nikky, v jednu chvíli mě napadlo – ona (ty) mluví ke svému muži! V dalším příspěvku jsi pak vyslovila slovo manžel. Nic v tom nehledám, ale je vidět, že při posuzování té novinářky spíše řešíme sebe. Já, ty, Karel.

Jediný, kdo k tomu v tuhle chvíli nemůže nic říct, je to miminko. :heart: Možná se chtělo na chvíli vrátit a něco si nahoře ověřit v notýsku s úkoly nebo bude od svých 15 let líhat na freudovském lůžku a něco hledat, řešit.

Kdo ví, jak to nejen v těch makových polích chodí. :razz:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: sob, 21 črc 2012, 6:37 
Gemi píše:

Nikky, v jednu chvíli mě napadlo – ona (ty) mluví ke svému muži! V dalším příspěvku jsi pak vyslovila slovo manžel. Nic v tom nehledám, ale je vidět, že při posuzování té novinářky spíše řešíme sebe. Já, ty, Karel.



No za mě teda ne. :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: sob, 21 črc 2012, 7:03 
Karel píše:
Nikky píše:
A reiki má krásné a mírumilovné zásady a navíc mi nemůže být nemilý způsob jakým ji znovuobjevil Mikao Usui...

Měl bych mnoho výhrad k pojmu "znovuobjevil", ale přesto tě možná překvapí, že i mě je pan Ushui a jeho tradiční reiki docela sympatická, narozdíl od současného stavu a způsobu reiki.


:love4: Ani zas mě to tolik nepřekvapuje...:sunny: , víckrát jsi tu v tomto duchu psal... ne samotná podstata, ale lidi, tak, jak je vidíš... :sunny:


Ahoj a měj se hezky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 21 srp 2012, 9:27 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Nechci s nikým manipulovat, je to jenom moje vlastní zkušenost. Minulý život je minulost, ale jen do té doby, dokud mne to neovlivnuje v přítomnosti. Viz. fóbie. Když najdu v minulosti prvotní zážitek, spouštěč, fóbie zmizí okamžitě. Psychologům trvá roky, než naučí pacienta nereagovat přehnaně na určitou situaci, ale nedokáží ji vyléčit. Viděl jsem už hodně abych to hodil za hlavu, sťatý člověk má strach o svůj krk, nikdo se mu nesmí dotknout krku( samozřejmně né každý statý má z toho fóbii, to nebylo jeho učení) a mnoho a mnoho takových příkladů. Nakonec, taky jsem byl neutrální v hodnocení byla to jen minulost a jen část z toho má pro nás význam a to se nám vrací v té či oné podobě do doby, než..psal jsem to tady na jiném místě.Při cvičení mi najednou došlo, že vždy jsem to byl já. Všechny minulé životy se mi spojili do jedné linie a všechny jsem je spojil já, teda moje já. Zvláštní na tom bylo, že jsem o sobě přemýšlel a cítil se ve 3 osobě. Cítil jsem, poznal jsem né své já, ale to, co je nesmrtelné ve mně. Ale to nejsem přece ,,JÁ JSEM "
Moje nejranější vzpomínka je na 7 měsíc těhotenství, kdy moje maminka byla hodně nemocná( zápal plic) měla vysoké horečka, bylo jí špatně ( já to cítil taktéž jako plod, horečky, nevolnost). Vnímal jsem,slyšel z leva tep jejího srdce, zvuky žaludku či střev, a pak najednou jsem cítil teplo a (nevím odkud a neptám se sám sebe na to) najednou jsem věděl, že se začala modlit. ucítil jsem klid, bylo mi najednou dobře, a je to zvláštní, já věděl že se modlí k Bohu, věděl jsem kdo je to Bůh, a pak na mne začalo svítit bílé světlo. Jakoby na mne mrholilo. Kdo někdy podstoupil čištění podvědomí, dianetiku, ví, že se dostáváte do částí mozku v určitém období svého života a máte tam záznam z té doby. Třeba 2 let a co bylo později v tom záznamu ještě není. Mozek zaznamenává data chronologicky za sebou a tudíš pozdější zkušenosti tam nejsou. Můžu hodnotit jen sám sebe a né těhotnou ženu a už vůbec né stav jejího dítěte. viz můj příklad. nikdo neví co si to dítě vezme a i před narozením má svobodnou volbu a co nechce, tak se k němu nedostane. Proč nehodnotíte lékaře (před 4 lety) řekl mojí kamarádce její gynekolog, že nesmí brát multivitamíny, protože její dítě by mohlo mít velkou hlavu a nemohla by ho porodit. Doporučil jsem jí místo vysazení vitamínů změnu lékaře. Že jste o tom nevěděli. Víte, každý dostává informace jen takové, které má slyšet. Já už dostávám své informace určené pro mne. A když je řeknu veřejně, vím, že každý si je přebere sám podle svého. Nepřemýšlím o tom, tím nepřemýšlím ani o druhých. Máme svobodnou vůli. trochu mi to připomíná starý mistry a jejich tajná učení. A co kdyby nebyla tajná, možná by lidstvo už bylo dávno jinde. Když je něco pravda, má se kázat na každém rohu, na každém místě aby ji mohli slyšet všichni. Když je něco tajné, schovává se, je to o manipulaci některých jedinců. Jen oni sami můžou rozhodnout, jsou li adepti zralý na přijetí. Chápu, oni můžou rozhodovat, oni jsou Bůh.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 21 srp 2012, 11:20 
Offline

Registrován: sob, 23 říj 2010, 21:53
Příspěvky: 53
saman píše:
Nechci s nikým manipulovat, je to jenom moje vlastní zkušenost. Minulý život je minulost, ale jen do té doby, dokud mne to neovlivnuje v přítomnosti. Viz. fóbie. Když najdu v minulosti prvotní zážitek, spouštěč, fóbie zmizí okamžitě. Psychologům trvá roky, než naučí pacienta nereagovat přehnaně na určitou situaci, ale nedokáží ji vyléčit. Viděl jsem už hodně abych to hodil za hlavu, sťatý člověk má strach o svůj krk, nikdo se mu nesmí dotknout krku( samozřejmně né každý statý má z toho fóbii, to nebylo jeho učení) a mnoho a mnoho takových příkladů. Nakonec, taky jsem byl neutrální v hodnocení byla to jen minulost a jen část z toho má pro nás význam a to se nám vrací v té či oné podobě do doby, než..psal jsem to tady na jiném místě.Při cvičení mi najednou došlo, že vždy jsem to byl já. Všechny minulé životy se mi spojili do jedné linie a všechny jsem je spojil já, teda moje já. Zvláštní na tom bylo, že jsem o sobě přemýšlel a cítil se ve 3 osobě. Cítil jsem, poznal jsem né své já, ale to, co je nesmrtelné ve mně. Ale to nejsem přece ,,JÁ JSEM "
Moje nejranější vzpomínka je na 7 měsíc těhotenství, kdy moje maminka byla hodně nemocná( zápal plic) měla vysoké horečka, bylo jí špatně ( já to cítil taktéž jako plod, horečky, nevolnost). Vnímal jsem,slyšel z leva tep jejího srdce, zvuky žaludku či střev, a pak najednou jsem cítil teplo a (nevím odkud a neptám se sám sebe na to) najednou jsem věděl, že se začala modlit. ucítil jsem klid, bylo mi najednou dobře, a je to zvláštní, já věděl že se modlí k Bohu, věděl jsem kdo je to Bůh, a pak na mne začalo svítit bílé světlo. Jakoby na mne mrholilo. Kdo někdy podstoupil čištění podvědomí, dianetiku, ví, že se dostáváte do částí mozku v určitém období svého života a máte tam záznam z té doby. Třeba 2 let a co bylo později v tom záznamu ještě není. Mozek zaznamenává data chronologicky za sebou a tudíš pozdější zkušenosti tam nejsou. Můžu hodnotit jen sám sebe a né těhotnou ženu a už vůbec né stav jejího dítěte. viz můj příklad. nikdo neví co si to dítě vezme a i před narozením má svobodnou volbu a co nechce, tak se k němu nedostane. Proč nehodnotíte lékaře (před 4 lety) řekl mojí kamarádce její gynekolog, že nesmí brát multivitamíny, protože její dítě by mohlo mít velkou hlavu a nemohla by ho porodit. Doporučil jsem jí místo vysazení vitamínů změnu lékaře. Že jste o tom nevěděli. Víte, každý dostává informace jen takové, které má slyšet. Já už dostávám své informace určené pro mne. A když je řeknu veřejně, vím, že každý si je přebere sám podle svého. Nepřemýšlím o tom, tím nepřemýšlím ani o druhých. Máme svobodnou vůli. trochu mi to připomíná starý mistry a jejich tajná učení. A co kdyby nebyla tajná, možná by lidstvo už bylo dávno jinde. Když je něco pravda, má se kázat na každém rohu, na každém místě aby ji mohli slyšet všichni. Když je něco tajné, schovává se, je to o manipulaci některých jedinců. Jen oni sami můžou rozhodnout, jsou li adepti zralý na přijetí. Chápu, oni můžou rozhodovat, oni jsou Bůh.

Zaujalo mě to jak jste psal o dianetice, googlil jsem a názory rozporuplné-jedni, že to funguje druzí zas, že to je podvod. Asi znám i odpověď, že je důležitá vlastní zkušenost. No já vím, ale přece jen lidé jsou si aspoň trošku podobní, takže by se to dalo zhruba zobecnit. Potřeboval bych vyčistit podvědomí.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 21 srp 2012, 11:25 
saman píše:
. ..trochu mi to připomíná starý mistry a jejich tajná učení. A co kdyby nebyla tajná, možná by lidstvo už bylo dávno jinde. Když je něco pravda, má se kázat na každém rohu, na každém místě aby ji mohli slyšet všichni. Když je něco tajné, schovává se, je to o manipulaci některých jedinců. Jen oni sami můžou rozhodnout, jsou li adepti zralý na přijetí. Chápu, oni můžou rozhodovat, oni jsou Bůh.



Podle mě staří mistři moc dobře věděli, co dělají... :smile:


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz