Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 1:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 20:22 
Offline

Registrován: úte, 20 říj 2009, 21:13
Příspěvky: 76
elena6 píše:
Otázku, kterou tu Monkey položila, jsem pochopila trochu jinak. Spíše z té druhé strany. Proč lidé, kteří třeba mají dluhy, jsou bez práce, jsou nemocní, trpí závislostmi, nemají rodinné nebo partnerské zázemí, proč posílají druhým lidem energii? Není to myšleno nijak špatně. Jen mě k tomu napadá spíš tahle otázka. Proč pomáhají druhým, když jim samotným třeba není dobře?

V souvislosti s tím mě napadlo, že ať má kdokoliv jakýkoliv názor na to, za jakých podmínek a kdy druhým posílat energii nebo pomáhat, vždycky si jej obhájí jak před sebou, tak před druhými. Takže když mi bude dobře a někomu pomůžu nebo nepomůžu, najdu si něco, či si to před druhými obhájím, když mi bude špatně a někomu se rozhodnu pomoci nebo nepomoci, obhájím si to taktéž. Vždycky se dá najít nějaké vysvětlení. Otázkou je, co způsobuje ten rozpor, kdy navenek něco obhájíme, před druhými vysvětlíme, a uvnitř sebe víme, jak to je.

Eli, já myslím, že nejde o to, jestli pomáhat či ne, umět se obhájit před sebou nebo druhými. Já myslím, že smyslem duchovní cesty je najít především sám sebe, očistit se.
Vzpomínám na památnou větu Orlationa. Cami (s dovolením, Cami, potřebuju tě jako figuranta :blush: ) psala, že je doma a je jí pořád blbě. A Orlation odpověděl (přibližně) - jestli je ti pořád blbě, tak nejsi doma, nebo - je ti blbě, protože nejsi doma.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 21:24 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:32
Příspěvky: 84
Bydliště: Petrovice-Jablonné v Podještědí
elena6 píše:
Otázku, kterou tu Monkey položila, jsem pochopila trochu jinak. Spíše z té druhé strany. Proč lidé, kteří třeba mají dluhy, jsou bez práce, jsou nemocní, trpí závislostmi, nemají rodinné nebo partnerské zázemí, proč posílají druhým lidem energii? Není to myšleno nijak špatně. Jen mě k tomu napadá spíš tahle otázka. Proč pomáhají druhým, když jim samotným třeba není dobře.

A proč ne?.... :wink: Energii může posílat jen dokonalý člověk - prostředník, čím je dokonalý? Tím že nemá dluhy, že je zdravý, nemá závislost, má rodinu či partnera?....to mi přijde jako blbost, také dokonalá. :green: Dokonalé je vše, tak jak to je. A jestli je jim dobře?...to ví jen každý sám, zda potřebuje ještě uzdravovat sám sebe....jeden se tím může trápit a druhý vůbec ne. :wink:

_________________
Buď vůle Tvá,....s láskou a pokorou Helena


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 22:01 
.


Naposledy upravil elena6 dne pon, 24 říj 2011, 13:26, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 22:15 
.


Naposledy upravil elena6 dne pon, 24 říj 2011, 13:27, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 22:36 
monkey píše:
A proč si tu v tom případě lidé nechávají poslat energii a jemněhmotně léčit a radit od lidí, kteří .....


elena6 píše:
Otázku, kterou tu Monkey položila, jsem pochopila trochu jinak. Spíše z té druhé strany. Proč lidé, kteří třeba mají dluhy, jsou bez práce, jsou nemocní, trpí závislostmi, nemají rodinné nebo partnerské zázemí, proč posílají druhým lidem energii?.....


...je to tak, každý vidí věci ze svého úhlu pohledu, ze své úrovně...z mého pohledu jsou toto dvě různé otázky...na tu druhou, co píše elena6, odpovídám ano souhlasím PROČ NE? Pokud tito lidé vědí, že tím, že se stanou vodičem léčivé energie pro druhé, také rovněž léčí i sebe sama a také s tímto úmyslem, uzdravit sebe a tím uzdrvit druhé, toto činí... :thumbleft: nikdo se na právě toho onoho člověka neobrací bez důvodu , stejně jako žádná setkání nejsou náhodná...ale nevěřte mi ani slovo :thumb: ...ověřujte si a věřte svému příběhu.... :hi: :love3: :sunny:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: úte, 13 dub 2010, 22:50 
elena6 píše:
Otázkou je, co způsobuje ten rozpor, kdy navenek něco obhájíme, před druhými vysvětlíme, a uvnitř sebe víme, jak to je.


Když sami uvnitř sebe něco víme a druhým říkáme něco jiného, abychom se z nějakého důvodu obhájili ....pak si nemůžeme být vůbec jistí či vědět, že to víme....jinak bychom neměli strach říkat pravdu....žít pravdu... pokud nevěříme tomu, co si myslíme, že víme, pak máme potřebu obhajovat se před druhými....v tom případě není hanba mlčet, když není co říct...buď si ještě počkáme, až si sebou budeme jistí a pak nemusíme říkat něco jiného, než vntřně cítíme a nebo můžeme mlčet, i když víme, protože se nemáme proč obhajovat....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 1:53 
X


Naposledy upravil Orlation dne stř, 07 pro 2011, 13:20, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 16:14 
.


Naposledy upravil elena6 dne pon, 24 říj 2011, 13:27, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 16:28 
Máš pravdu elen :sunny: slovo "úmysl" není to správné, je to VĚDOMÍ.... :thumbright:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zasvěcení
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 17:59 
Offline

Registrován: čtv, 23 črc 2009, 21:04
Příspěvky: 60
Pěkně se to tu rozběhlo :wink: :thumbleft: tu otázku jsem psala proto, že mi přišlo, že často máme takový postoj, že se necháme léčit od toho, co má sám sebe plně pořešeného, to samé i zasvětit, ale v praxi jsme každý pořád žákem a pořád i někomu jinému učitelem. Když jdu k doktorovi, že mě něco bolí, a on sám bude mít třeba krunýř na krku, tak ho nebudu odsuzovat a nebudu mít pocit, že je o to horší doktor, když si neumí pořešit sebe. To samé je i v jiných oborech. Napadají mě jako dobré příklady učitelé zpěvu, nebo trenéři.. jsou horšími učiteli, trenéry, když sami nejsou ve zpěvu/sportu vynikající?
Ne. Jde o to, že by to mělo být všechno objektivní .. a to často někteří nedokáží - přenesou svoje slabé stránky na ostatní. .. ale když objektivní být umí?

Proč se ale vyskytnou možnosti zasvětit, léčit, samy od sebe? I když sám na sobě člověk teprv pracuje? .. protože je na to prostě připravený. Když za mnou někdo přišel, jestli to umím, řekla jsem jo, ověřila, zda můžu, když jo, tak jsem to udělala. Nepřemýšlela jsem o tom, jestli už jsem teď dostatečně vědomá a jestli už můžu.. prostě jsem to udělala. To samé teď s tím řešením pořádání kurzů, nakonec to běží všechno samo od sebe, bez mého vlivu, akorát jsem vždy předem upozorněna, co mám udělat (přečíst si mail, někam zajít, na něco se zeptat).


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz