Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 9:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 18 říj 2010, 10:13 
Offline

Registrován: pon, 18 říj 2010, 9:23
Příspěvky: 7
Ahoj. Před týdnem jsem byla na zasvěcení Reiki I. Nic jsem při tom neprožívala a jen mě bolely pořádně záda(mám problémy s páteří a nevydržím dlouho sedět). Takže jsem přijela domů pořádně rozlámaná, zklamaná a zmatená. Reiki se snažím používat, ale také dohromady nic necítím. Vůbec netuším, o čem tady všichni s nadšením píšou.Jsem fakt zklamaná. K praktickým ukázkám se na kurzu nějak nedostalo, ani nevím proč, prostor a čas na to byl. Teď mám plno dotazů a ráda bych to s Mistrem probrala, ale budu muset za to platit? Když mám telefonicky na něj nějaký dotaz, řekne, že to proberem příště na dalším zasvěcení. Ale já si to chci ujasnit teď a teprve pak se rozhodnout, jestli budu chtít zasvěcení II. stupně. Tvrdí, že musím znát další ochrany, jinak propadnu zlým silám. Prý mě je naučí v dalším kurzu o Já jsem, který je velmi drahý. Ve finále by mě to mohlo přijít klidně na 10 000,- . O mém mistrovi jsem měla to nejlepší mínění. Líbila se mi jeho dlouholetá zkušenost a praxe, teď o něm začínám pochybovat. Možná hodně ví a naučí, ale moc to stojí a na to fakt nemám finance. K tomu se mě zmocňuje strach, že mi můžou kvůli zasvěcení ubližovat temné síly. Je to pravda? Začínam litovat, že jsem se vůbec do Reiki zapletla. A při tom jsem tomu všemu tak věřila. Teď tak nějak nevím co dál. :sad:
Ája


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 18 říj 2010, 10:21 
X


Naposledy upravil Orlation dne čtv, 15 pro 2011, 14:14, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 18 říj 2010, 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha3
Ájo, informování o ochraně je to první, co by měl mistr udělat. Ale nezoufej. Na internetu jsou stránky o Já jsem včetně afirmací. Ale ochránit se mentálně můžeš i sama. Prostě si požádáš o ochranu svými slovy, jak to cítíš. Nebo si představ, že jsi uvnitř zrcadlové koule, od které se všechno špatné odrazí, ale dobré projde. To bohatě stačí.

Pokud chceš s reiki pracovat, existují i jiní mistři. Třeba ten Tvůj pro Tebe nebyl vhodný. Jak píše Orlík, dej tomu čas a pak se porozhlédni po jiném mistrovi a nech se třeba ještě jednou zasvětit do reiki I. Možná jsi podvědomě cítila, že Tvůj mistr není ten pravý, a prostě zasvěcení vůbec neproběhlo, nebo proběhlo neúplně.

A nebo také je možné, že máš pracovat s jinou energií a ne s reiki.

:sunny:

_________________
co je pro tělo slunce, to je smích pro duši
carpe diem
dělej si věci po svém a kašli na to, co si o tom myslí druzí


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 18 říj 2010, 11:07 
Offline

Registrován: úte, 07 zář 2010, 14:13
Příspěvky: 7
aji ja som po prvom zasveteni tiez necitim absolutne nic. vsetci okolo mna boli absolutne nadseny z toho ake to je super a co vsetko citili/videli a ja nic. absolutne. tiez som bol z toho hodne zmeteny a zrazalo ma to strasne na zem. ale casom som prisiel na to ako poznat ze reiki cezo mna prudi a dnes o tom uz vobec nepochybujem. kazdy to citi inak. je to hodne individualne a chce to troska casu. a inak neviem u koho si na zasveteni reiki bola ale katka na svojom kurze dala kazdemu cas si to vyskusat a tiez nam dala kazdemu ochranu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 18 říj 2010, 11:46 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Ájo,
i tahle zkušenost jistě měla nejaký důvod. Teď jde jen o to , přijít na to, jaký. :wink:
Možná jsi si mistra vybírala podle nějakého nevhodného klíče a tak skutečně není pro tebe ten pravý. A na to často lidé přijdou až na kurzu, pokud onoho člověka dopředu nepoznají. Pro každého však ten parvý mistr exituje. Pokud on sám je připraven, objeví se.
Každopádně já to vnímám tak, že mistr by ti měl být dál k dispozici, kdykoli to potřebuješ. Měl by ti vše vysvětlit už na kurzu a pak ti kdykoli dát alespoň po telefonu radu. A pokud jde o peníze, mám zkušenost, že pokud má zasvěcení proběhnout, vždycky se potřebná částka odněkud objeví...
Za to, co se ti stalo, nemůže energe Reiki. Vždycky k nám přichází právě ty zkušenosti, které v danou chvíli máme prožít.
A je možné hledat souvislosti, jejichž pochopení nás dovede k tomu, proč jsme si tím měli projít. Vždy je ale ten klíč v nás. My jsme ti, kdo přitáhnou danou situaci. A my jsme taky jediní, kdo ji může rozkrýt.
Nemá smysl hledat tedy chybu okolo sebe. Bude někde v našem nesprávném pochopení nějakých souvislostí.
Zažila jsem lidi, kteří našli toho "pravého mistra pro sebe" až na potřetí! Mají můj obdiv, protože v tu chvíli by pro mě Reiki už bylo asi sprosté slovo...ale oni hledali dál, protože pochopili, že to je o nich a ne o Reiki...

A pokud jde o "temné síly" , kterými jsi strašena...To je naprostý nesmysl. Kvůli Reiki po tobě nikdo nepůjde. Náš strach je vždycky daleko nebezpečnější, než jakékoli síly.....
Na svých zasvěceních dávám ochrany především proto, aby ti získanou energii nemohl nikdo jen tak sebrat. Proto se chráníš. Jistě, že po zasvěcení člověk začne jaksi "více svítit" a je tedy na něj jakoby víc vidět, což ta druhá strana začne vnímat. Ale také zvyšuje své vibrace a tím toho temného k sobě pustí méně. Takže živit v sobě strach je úplný nesmysl. Tím jen té temné straně nahráváme. není čeho se bát. Víš jak je to v pohádkách...Láska vždycky zvítězí. :love5:

S láskou Kateřina :love5:

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 22 říj 2010, 12:46 
Offline

Registrován: pát, 22 říj 2010, 12:36
Příspěvky: 1
Ahoj Ajo
To že tě bolela záda - je v pořádku. Proudilo tam hodně energie a tím je způsobena ta bolest. Teď už stačí Reiki jenom pořádně tzv. prohýbat. Čím více budeš používat, tím bude tvá energie silnější.
Ta ochrana - měla být právě při Reiki I, kdy se tvé tělo musí přizpůsobit vyšším vibracím a právě v této době jsi trochu zranitelnější. Ale nedělej si z toho až tak hlavu, my používali větu z Já jsem.
A jelikož Reiki pracuje i s myšlenkama - stačí si udělat kolem sebe každé ráno a večer po dobu 3 týdnů imaginárně bílé ochranné světlo - nebo vajíčko.
Po tuto dobu bych se snažila vyhýbat negativním místům, hospodám, nemocnicím.
Jestli vyměníš mistra, je jen na tobě - ale nějak mám dojem, že toto jednání není až tak úplně korektní. Ale neznám situaci - dej prostě hlavně sama na sebe. :read:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 22 říj 2010, 17:51 
Offline

Registrován: pon, 08 bře 2010, 23:49
Příspěvky: 141
Ája píše:
Ahoj. Před týdnem jsem byla na zasvěcení Reiki I. Nic jsem při tom neprožívala a jen mě bolely pořádně záda(mám problémy s páteří a nevydržím dlouho sedět). Takže jsem přijela domů pořádně rozlámaná, zklamaná a zmatená. Reiki se snažím používat, ale také dohromady nic necítím. Vůbec netuším, o čem tady všichni s nadšením píšou.Jsem fakt zklamaná. K praktickým ukázkám se na kurzu nějak nedostalo, ani nevím proč, prostor a čas na to byl. Teď mám plno dotazů a ráda bych to s Mistrem probrala, ale budu muset za to platit? Když mám telefonicky na něj nějaký dotaz, řekne, že to proberem příště na dalším zasvěcení. Ale já si to chci ujasnit teď a teprve pak se rozhodnout, jestli budu chtít zasvěcení II. stupně. Tvrdí, že musím znát další ochrany, jinak propadnu zlým silám. Prý mě je naučí v dalším kurzu o Já jsem, který je velmi drahý. Ve finále by mě to mohlo přijít klidně na 10 000,- . O mém mistrovi jsem měla to nejlepší mínění. Líbila se mi jeho dlouholetá zkušenost a praxe, teď o něm začínám pochybovat. Možná hodně ví a naučí, ale moc to stojí a na to fakt nemám finance. K tomu se mě zmocňuje strach, že mi můžou kvůli zasvěcení ubližovat temné síly. Je to pravda? Začínam litovat, že jsem se vůbec do Reiki zapletla. A při tom jsem tomu všemu tak věřila. Teď tak nějak nevím co dál. :sad:
Ája

a co si od zasvěcení očekávala?? ..a proč si něco očekávala? " O mém mistrovi ..můj mistr ..probrala jsem to s mistrem
s mistrem čeho ?? tvůj pravý mistr a průvodce je uvnitř tebe ..ptej se tam ..ne venku !!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 22 říj 2010, 19:32 
Offline

Registrován: úte, 12 led 2010, 22:21
Příspěvky: 116
Bydliště: Olomoucko
Diamante, ne každý je napojen na svého vnitřního mistra (vyšší já, jak chceš...)
Pak hledá odpovědi na foru. K tomu tu ta diskuse je. Hlédá odpovědi nejprve u ostatních podle nich zkušenějších. Ale pohoršovat se nad tím.. jsi snad lepší než ona? Nech jí svobodu rozhodování a toleruj podle tebe zbytečnou cestu.
:thumbleft:

_________________
Nevím kam jdu, ani co mě čeká, ale vím, že jsem na cestě a moc se těším na to co poznám...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 22 říj 2010, 20:44 
Offline

Registrován: pon, 08 bře 2010, 23:49
Příspěvky: 141
ptá se odpovídám ..pohoršuješ se ty !


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 22 říj 2010, 21:15 
Offline

Registrován: úte, 12 led 2010, 22:21
Příspěvky: 116
Bydliště: Olomoucko
Taky tě miluju :love3: :love4:
:hello: :sun:

_________________
Nevím kam jdu, ani co mě čeká, ale vím, že jsem na cestě a moc se těším na to co poznám...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz