Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 17:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: úte, 16 úno 2010, 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 27 úno 2009, 16:07
Příspěvky: 16
:sun: Ivanko, já tebe taky :love2: ! Často na tebe i ostatní vzpomínám a vždycky se při tom usmívám :lol: . Musím při tom vypadat jako :joker:
"Ptejte se mě .............. :skippy: :skippy: :skippy: "

_________________
Prosím, odpusť mi; Je mi to líto, omlouvám se; Miluji tě; Děkuji
Buď v klidu a pohodě, usmívej se a svět se bude usmívat na tebe!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: stř, 17 úno 2010, 12:20 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 23:56
Příspěvky: 77
Milá Nori, vílečko jemňoučká,
napsala jsi moc hezky ... děkuji... :love3:
Víš vzpoměň si, co jsem říkala o pochybnostech. V učebnici pro učitele na pedagogice nás učili, že jen učitel ,který neustále pochybuje o tom, jestli učí dobře tak hledá jiné cesty. Hledá lepší cesty¨, jak dětem něco vysvětlit. Učili nás, že jen ten učitel se stává výborným učitelem neboť hledá... zajímá ho to jak učí...
Tak i v duchovní oblasti jsou některé pochybnosti na správném místě.
Na druhou stranu, jak píšu na stránkách, pokud potřebujete ke všemu důkaz , jste odsouzeni k životu v nejistotě...

Tvoje pochybnosti a trochu strachy jsou zcela běžnou věcí, která potkává každého přemýšlivého člověka.

Každý tu můžeme napsat co chceme: ne Noro Reiki Tě nezmění,
ano Noro, ano budeš přemýšlet jinak změníš se....

Jen Ty sama víš jaká jsi a co chceš. Pokud nebudeš chtít REIKI používat uděláš to jako můj Tom a budeš dva tři roky bez léčení.. co by Tě mělo honit, osvícení, nebo výčitky, že nepracuješ duchovně...NE vše je jen na Tobě a vše má svůj čas.

podle mě nikdy nikoho zasvěcení nezměnilo, je to jen v hlavě, stejně jako, když mi maminka řekne " od té doby, co nosíš tuhle kabelku , tak jsi suverénější..." a je na mě jestli si budu myslet, že ano, tak se suverénější stanu..."jen díky kabelce"...
Reiki není kabelka, je to Láska a láska lidi může změnit, najít v nich to krásnější. Ale najde jen to co tam je....

Spíš než zasvěcení nás změnilo to rozhodnutí jít tou cestou "Lásky", zní to kýčovitě, ale cestou Lásky v tomhle smyslu znamená k někomu přijít a třeba mu pomoci jen tak, bez nároku na vděk...Ano spíš nás změní to rozhodnutí.
Žiju REIKI, přesto se někdy rozčiluju, sousedi mě rozlobí....ale někde uvnitř vím, že když budou sousedi potřebvat pomoc pomůžu a ne jako třeba někdo jiný je srazím na kolena, abych koupila jejich pozemek. Není to díky REIKI, ale protože jsem takový člověk, tak si mě REIKI našlo....a díky němu jsem si to víc uvědomila.
Nejsou tací všichni, někdo, když soused onemocní hned myslí na to, že koupí jeho pozemek..taková ty ve své podstatě nejsi...nemůžeš za to , ale ani taková asi už nebudeš..ne díky REIKI ale díky své podstatě.

Může nás změnit jen vlastní nepokora, pocit, že jsme víc nebo, že nám bylo dáno něco víc než ostatním. To v nás buď je nebo není.
Pořád jsme lidé, kteří na sobě pracují, vždyť jen to, že jsem se naučila vařit svíčkovou je práce na sobě, jen to, že jsem přečetla knihu je duchovní práce...já nejsem zastánce věčné práce na sobě, jsem zastánce zlaté střední cesty, jak píší děvčata. Někdy je čas na duchovní cestu a jindy na svíčkovou.

Já osvícená být nechci, chci žít tady na Zemi smysluplný život a plnohodnotný, to znamená takový jaký mě těší pro radost svou, ale i těch kolem....to je ten největší úkol...


Nori, jak jsem měla možnost Tě poznat, jsi velice citlivá dívka, která zná svou cestu. Je jaká je. Nemůže jí změnit žádné zasvěcení, jelikož má sílu být svoje. Neboj se o svůj život. Je krásný a na začátku. Zvolila jsi cestu REIKI ne v sobotu, ale třeba když jsi pomáhala kamarádkám ve škole, když jsi spočinula pohledem na krásném motýlovi, když jsi chtěla pomoci babičce nebo, když jsi s láskou pohlédla na přítele, to ti přeci nikdy nic nemůže vzít...to jsi TY.
S Láskou HAnka



Změní .. nezmění ... změní ... nezmění...věř si ... :sunny: :sun:

_________________
Potřebujete-li na vše čemu věříte důkaz,
jste odkázáni na život v nejistotě....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: stř, 17 úno 2010, 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Hani, tohle bylo psane od srdce vid :sunny:
Uzasny :bend:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: stř, 17 úno 2010, 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Haničko... :bend: :love2: :love1: :sunny:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: stř, 17 úno 2010, 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 říj 2009, 13:27
Příspěvky: 3
Milá Noro, Zdravím i všechny ostatní sluníčka :sunny: . Taky přidám něco málo z mé zkušenosti. Po REIKI I jsem na tom byla podobně jako Nora, kupovala jsem knížky, studovala na netu, byla tady na fóru každý den, četla vše možné a trápila se tím, co dělám špatně. Šla mi z toho všeho hlava kolem bylo mi spíš hůře a měla jsem pocit, čím víc studuji a pátrám po nových informacích tím z toho mám větší zmatek. Po REIKI II jsem měla zase potřebu posílat všem energii, jako ,,blázen" :confused2: Až jsem si jednou řekla dost. :nono: Dám si pauzu a uvidím. Zjistila jsem, že se mi myšlenky v kterých jsem měla šílený chaoz uspořádaly, že jsem celkově v klidu a pohodě, měla jsem najednou více času, že když úplně náhodou někdo potřeboval pomoc, tak jsem se mu věnovala naplno a s dobrým pocitem. Vše začalo fungovat, jak jsem si představovala a přála. Takže, jak říkají ostatní, není třeba se za něčím hnát, myslím, že nejsem špatný člověk, že žiji svůj život, jak nejlépe umím a i když příjdou nějaké překážky či strasti, tak jen proto, aby si člověk ledasco uvědomil a beru to tak nějak pozitivněji. Tak jak to je. Takže hlavu vzhůru, vše je tak, jak má být. S láskou Jana :love3: :love3: :love3:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: stř, 17 úno 2010, 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 27 úno 2009, 16:07
Příspěvky: 16
:sunny: SEMHO :sunny: ,
klobouk dolů! To, co jsi napsala, je úžasné, upřímné a hlavně hodně povzbuzující.

Smekám :bend: :bend: :bend: :bend: :bend:

_________________
Prosím, odpusť mi; Je mi to líto, omlouvám se; Miluji tě; Děkuji
Buď v klidu a pohodě, usmívej se a svět se bude usmívat na tebe!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: ned, 28 úno 2010, 20:57 
Offline

Registrován: sob, 20 úno 2010, 9:01
Příspěvky: 6
Ahoj všem,
jsem asi v podobné situaci jako Nora před časem, jen s tím rozdílem, že jsem se pro reiky teprve teď rozhodla. Také mám pocit, že se mám ráda a jsem se svým životem spokojená, ale zároveň pocit, že to není všechno a měla bych jít někam dál. Všude se doporučuje, že by si měl člověk svého mistra vybrat, či dát na doporučení přátel, ale já ve svém okolí nikoho neznám, tak mám prosbu na vás. Bydlím v Plzni, můžete mi někoho doporučit?
Děkuju moc.
Jana :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: ned, 28 úno 2010, 22:11 
Offline

Registrován: čtv, 19 úno 2009, 21:00
Příspěvky: 61
routicka píše:
Ahoj všem,
jsem asi v podobné situaci jako Nora před časem, jen s tím rozdílem, že jsem se pro reiky teprve teď rozhodla. Také mám pocit, že se mám ráda a jsem se svým životem spokojená, ale zároveň pocit, že to není všechno a měla bych jít někam dál. Všude se doporučuje, že by si měl člověk svého mistra vybrat, či dát na doporučení přátel, ale já ve svém okolí nikoho neznám, tak mám prosbu na vás. Bydlím v Plzni, můžete mi někoho doporučit?
Děkuju moc.
Jana :sunny:

Mám dobrou zkušenost s paní Homolkovou a slyšel jsem, že Václav Vít je taky dobrej. U paní Homolkové se nelekni, že toho nabízí tolik :green:.

www.vaclav-vit.cz
www.homolkova.cz


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: úte, 02 bře 2010, 23:11 
Offline

Registrován: sob, 20 úno 2010, 9:01
Příspěvky: 6
Děkuju za odpověď a odkazy, vše prohlédnu a doufám, že si správně vyberu.

:sunny: Jana :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki I.
PříspěvekNapsal: sob, 13 bře 2010, 8:08 
Offline

Registrován: stř, 04 bře 2009, 20:49
Příspěvky: 2
Dobré ráno,
já jsem si o reiky kdysi dávno přečetla v nějakém časopise, ještě se o tom nikde moc nemluvilo. Říkala jsem si, že tohle ano, tohle by se mi líbilo. Po nějaké době jsem se setkala s člověkem, který měl reiky, tehdy mně to nijak neoslovilo, zas po nějaké době jsem objevila tyhle stránky a o reiky přečetla kde co, taky o tom, že se člověk změní, tak jsem se začala bát, že ty změny nezvládnu, že se mi rozpadne rodina, manželství, přijdu o přátele, zkrátka, už jsem na to raději nemyslela. Nedávno, jsem mluvila s paní, která je zasvěcená, říkala, že změny, které po reiky proběhly neustála ona ani její manžel, on že neustál změny, které se s ní děly a její manželství skončilo. Nejde na to nemyslet. I když, a to je zvláštní, já už ten svůj strach až tak velký nemám.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz