Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 14:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 15 bře 2009, 21:05
Příspěvky: 98
Nádherný den všem :sunny: :sunny: :sunny: ,
včera jsme s kamarádkou při povídání narazily na téma Reiki symboly a protože je každá z nás zasvěcená u jiného Mistra, zjisitly jsme, že ač jsou symboly stejně nazvané, vypadají naprosto jinak....ten rozdíl není třeba jen v úskoku, ale symbol, je jiný z minimálně 80%.
Jak je to možné?
To tak zdegeneroval během předávání a nebo zde tvar symbolu nehraje až takovou roli?
Děkuji za Vaše zkušenosti :bend: :love5: :love5: :love5: :love5:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 11:33 
Vladoušku, symbolů je velká spousta, také jsem to řešila..podivovala jsem se, když jsem dostala symmboly od svého mistra takové, jaké mám a pak jsem byla na seminářích u jiných mistrů ( s kamarádkama, ze zvědavosti, jak je to u jiných mistrů atd. ) , kteří nepředávají symboly tajně ( já dostala symboly tajně, musela jsem se je naučit na semináři a pak už nikdy víc nikam nenamalovat, prostě zůstaly v mé paměti navždy bez toho, že bych je směla po zasvěcení zveřejnit, namalovat na papír či o nich mluvit ) tzn., že si je mohou žáci malovat na papír a také je na papíře dostávají sebou domů od mistra Reiki...jeden jediný symbol byl stejný s těmi, co jsem dostala i já, i když někteří mistři ho předávají otočený....je to tak jako se vším, mistrů je mnoho a každý předává ty symboly, které sám od svého mistra přijal a příjmout měl a všechno je správně...už jsem se tím přestala zaobírat, používám ty, co jsem dostala a vím, že jsou to ty pravé pro mě...v jedné knize o reiki se o tom dost psalo... :hi: :love3: :sunny:
Obrázek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 9:01
Příspěvky: 26
Bydliště: Rudná u Prahy
Vladi, také jsem se setkala s různými symboly.A velmi rychle se mi "samo" :lol: ujasnilo, které jsou ty moje.Já myslím, že pokud se někdo potká s více typem symbolů, také to má svůj význam.Ta knížka, o které píše Ivanka, je docela užitečná. Já jsem ji brala sice ne jako návod, ale jako informace. Je jich tam opravdu hodně a není od věci se dozvědět něco navíc.Ještě bych přidala, že stejně tak každý se symboly pracujeme jinak. Všechno je opravdu správně, to jen my si tam pořád cpeme to racio, ten rozoumek a chtěli bychom návody a potvrzení :wink: . Ale my je máme, uvnitř sebe samých, jen tam juknout a už nepustit. :yahoo: :sunny: :hi:

_________________
Bůh je mým cílem, protože Bůh je LÁSKA


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 11:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Je to tak, jak píšou holky. Nic není náhoda, ani to, jaké symboly ti byly předány. Říká se, že sám Mikao Usui jich předal několikero. Nejsou všichni lidé stejní a každý si přitáhne přesně to, co je pro něj to pravé. Někteří mistri diskutují o tom, které symboly jsou správné a tvrdí, že jen ty jejich mají hodnotu, že ostatní jsou už léty přizpůsobené a změněné. Ze zkušeností vím, že ale těm, komu byly předány, fungují. Takže tím to asi nebude. Někteří lidé pracují s energií Reiki i bez zasvěcení a funguje...
Je to jako když se narodí dítě. Některé vzniklo ze spojení z lásky, jiné spíše "omylem" při náhodném setkání, některé třeba i z násilného spojení dvu lidí, některé ze zkumavky....ale vždy se narodí člověk. Který je stejně úžasný, jako ten druhý. Které z nich je lepší? Kdo to může říci?
Přestaňme vnímat onu energii lásky hlavou, ale vnímejme ji srdcem. Pak zjistíte, že nic, co by mělo logiku tu není důležité. I když ji pro své první kroky v téhle úrovni potřebujem.

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 15 bře 2009, 21:05
Příspěvky: 98
Jéééééé moc Vám děkuji :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Marcelko, Ivanko, Kači....tak to jsem ráda, že je to jak píšete...ne že bych měla obavy zda ty mé symboly jsou správné, spíše mi to nebrala hlava....no jasně jak Katka píše...prostě mozek... :skippy: :skippy: :skippy: :skippy:
Děkuji i za tip na knížku.... :thumbleft: ano všechno má svůj smysl :bend: :bend: :love5: :love5: :love5:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: pon, 20 zář 2010, 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 23 led 2009, 13:51
Příspěvky: 99
Bydliště: Domažlice
Tuhle knížku taky mám je zkvělá.....a symboly reiki mám taky drošku jiné a fungují....byla jsem zasvěcena jen jednou


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: pon, 20 zář 2010, 21:04 
X


Naposledy upravil Orlation dne čtv, 15 pro 2011, 14:10, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: stř, 06 říj 2010, 12:41 
Offline

Registrován: čtv, 27 kvě 2010, 22:22
Příspěvky: 4
Romča píše:
Vladi, také jsem se setkala s různými symboly.A velmi rychle se mi "samo" :lol: ujasnilo, které jsou ty moje.Já myslím, že pokud se někdo potká s více typem symbolů, také to má svůj význam.Ta knížka, o které píše Ivanka, je docela užitečná. Já jsem ji brala sice ne jako návod, ale jako informace. Je jich tam opravdu hodně a není od věci se dozvědět něco navíc.Ještě bych přidala, že stejně tak každý se symboly pracujeme jinak. Všechno je opravdu správně, to jen my si tam pořád cpeme to racio, ten rozoumek a chtěli bychom návody a potvrzení :wink: . Ale my je máme, uvnitř sebe samých, jen tam juknout a už nepustit. :yahoo: :sunny: :hi:



Ta Diane Steinová to ve své knize hezky popsala. Reiki průvodci pochopí, jaký symbol kreslíš a sami jej upraví do správné původní podoby. Ale lemplovství netrpí, člověk musí ty svoje symboly kreslit svědomitě. Ne se spolehnout na "korektory" a odbýt to nějakým klikihákem.

Reiki symboly jsem vědomě použil pro posílání na dálku nebo pro léčení naposledy někdy v červenci, funguje to i bez nich, důležitý je záměr a láska.

Honza.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: ned, 17 srp 2014, 14:10 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
Ivanka píše:
Vladoušku, symbolů je velká spousta, také jsem to řešila..podivovala jsem se, když jsem dostala symmboly od svého mistra takové, jaké mám a pak jsem byla na seminářích u jiných mistrů ( s kamarádkama, ze zvědavosti, jak je to u jiných mistrů atd. ) , kteří nepředávají symboly tajně ( já dostala symboly tajně, musela jsem se je naučit na semináři a pak už nikdy víc nikam nenamalovat, prostě zůstaly v mé paměti navždy bez toho, že bych je směla po zasvěcení zveřejnit, namalovat na papír či o nich mluvit ) tzn., že si je mohou žáci malovat na papír a také je na papíře dostávají sebou domů od mistra Reiki...jeden jediný symbol byl stejný s těmi, co jsem dostala i já, i když někteří mistři ho předávají otočený....je to tak jako se vším, mistrů je mnoho a každý předává ty symboly, které sám od svého mistra přijal a příjmout měl a všechno je správně...už jsem se tím přestala zaobírat, používám ty, co jsem dostala a vím, že jsou to ty pravé pro mě...v jedné knize o reiki se o tom dost psalo... :hi: :love3: :sunny:
Obrázek


Knihu znám velmi dobře,něco fungovat může,ale nesouhlasím s tímto liberálním přístupem a to z toho důvodu,že když se něco předává tradičně,má to svůj specifický význam,pokud to někdo dělá podle toho jak ho to právě napadlo,nefunguje to a v tom případě člověk používá výhradně svou osobní energii,která je ovšem vyčerpatelná... :!:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki SYMBOLY
PříspěvekNapsal: ned, 17 srp 2014, 14:27 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Lhastor píše:
Ivanka píše:
Vladoušku, symbolů je velká spousta, také jsem to řešila..podivovala jsem se, když jsem dostala symmboly od svého mistra takové, jaké mám a pak jsem byla na seminářích u jiných mistrů ( s kamarádkama, ze zvědavosti, jak je to u jiných mistrů atd. ) , kteří nepředávají symboly tajně ( já dostala symboly tajně, musela jsem se je naučit na semináři a pak už nikdy víc nikam nenamalovat, prostě zůstaly v mé paměti navždy bez toho, že bych je směla po zasvěcení zveřejnit, namalovat na papír či o nich mluvit ) tzn., že si je mohou žáci malovat na papír a také je na papíře dostávají sebou domů od mistra Reiki...jeden jediný symbol byl stejný s těmi, co jsem dostala i já, i když někteří mistři ho předávají otočený....je to tak jako se vším, mistrů je mnoho a každý předává ty symboly, které sám od svého mistra přijal a příjmout měl a všechno je správně...už jsem se tím přestala zaobírat, používám ty, co jsem dostala a vím, že jsou to ty pravé pro mě...v jedné knize o reiki se o tom dost psalo... :hi: :love3: :sunny:
Obrázek


Knihu znám velmi dobře,něco fungovat může,ale nesouhlasím s tímto liberálním přístupem a to z toho důvodu,že když se něco předává tradičně,má to svůj specifický význam,pokud to někdo dělá podle toho jak ho to právě napadlo,nefunguje to a v tom případě člověk používá výhradně svou osobní energii,která je ovšem vyčerpatelná... :!:

Hm, ale moderní reiki už na tradice kašle docela dlouho a důkladně.
Kdyby člověk chtěl být důsledný a držel se tradičních principů, nezbylo by z dnešní podoby reiki mnoho myslím.
Je-li "mistrů" a symbolů mnoho a každý jiný a všechny jsou správně, tak nakonec proč si s tím vůbec dělat starosti, že?
Když to někdo bere tahle, tak mu nakonec logicky vyjde, že mistry nepotřebuje a symboly si podle nálady vymyslí. Bral bych tuto svou poslední větu jako urážlivý bonmot, ale oni už jsou lidi, kteří to tak berou a opravdu to dělají.
Při pohledu na tento maglajs je mi akorát divný, že někomu ta reiki jak vím, vůbec nějak funguje. Žádná sláva to ale není, kdyby byla, tak už by to za tu dobu co to tady je a co si to může pořídit každý, z čistě praktických důvodů dávno nahradilo tradiční léčitele. Nenahradilo, což beru jako důkaz, že něco není úplně takové, jak se o tom mluví.
To máte jako s reklamou na saponáty - objeví se každou chvíli nějaký "nový a lepší". Kdyby byl opravdu nový a lepší, tak se to pozná podle toho, že až se rozšíří, tak ho lidi taky budou používat a ty tradiční saponáty postupně vymizí. Tradiční léčitelství nemizí, fronty u lékařů se nezmenšují, ačkoliv už docela dost let si může reiki pořídit každý, komu se zachce. Test praxí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz