Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 18:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: čtv, 09 led 2014, 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 23 led 2009, 13:51
Příspěvky: 99
Bydliště: Domažlice
Nedávno jsem se setkala s reikistkou která posílá reiki aniž by se zeptala lidí kterým posílá .Porušuje zákon svobodné vůle , já mám pocit že se jí to v životě vrátí zajímá mě váš názor .Díky


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: čtv, 09 led 2014, 23:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Já si myslím, že každému se vrátí to, co dělá špatně ..v nějaké podobě...a když porušuje zákony...ať už pozemské nebo ty vesmírné :wink:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 8:51 
Offline

Registrován: čtv, 08 říj 2009, 14:50
Příspěvky: 26
Jela jsem autem jedním velkým městem-přede mnou byla zácpa-oprava vozovky...pozorovala jsem na chodníku matku s dítětem-vlekla hošíka jako pytel brambor a nadávala,on jen tak brkal nožkama a hrozně brečel...poslala jsem reiki do té jeho-jejich situace a taky hromadu lásky...s tím,že pokud to tak "nemá" být,ať energie udělá oblouk a je využita třeba pro posílení stromů,které rostly hned vedle v parku...? to mne potrestá Bůh?nebo mne někdo zastřelí? vždyť bych musela stále přemýšlet,jestli jo nebo ne...to jsem dělala...ale už ne...každý z nás přestává být snad otrokem ...cítím se dobře...od té doby,kdy už nerozebírám,je to okolo mne pohodovější...co když ta reikistka to udělala jako já?no tak jsme obě praštěný,no....buďte v klidu...buďte láskou...jen tak...mějte se fajn...Evaš


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 9:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Kdysi tady byla diskuse na toto téma...ono to asi není až tak černobílé..a každá situace je jiná...ale obecně by se zákon svobodné vůle porušovat neměl :wink: Tím mám třeba na mysli nevnucovat svou pomoc někomu, kdo o ni nestojí apod. Ono nejde o "potrestání Boha" nebo jak to píšeš, že by Tě někdo zastřelil Evi :lol: Někdy osud člověka zastaví v tom, co dělá špatně nemocí...jindy jinak..atd. To by bylo na nekonečné polemiky :lol: Takže jde o to dělat to, co cítíme, že je správné a když se nám něco nedaří nebo něco negativního stane, tak se zamyslet, proč...co dělám špatně... :hi:

http://www.tetakaterina.cz/133-prvni-kr ... zakon.html

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 11:02 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
I kdybych kříčel, neuslyší mne...Vše je správně...Co Buh činní, dobře činí, jen my to někdy nechápem...svobodná vule je pojem ega, jeho vyjádření se, jeho právo být individuální, zde v dualitě, ale v jednotě???. Víš, když nechci, nedovolím, nic se mi nemuže stát, když posílám a on nechce reiki, mužu dělat co chci. Mnohdy se stane, že ten člověk říká né, přitom jeho duše křičí o pomoc. Jeho vyšší já dává souhlas. A možná, neznám ji, ale jestli to bere jako já, už ví, že proti vesmírným zákonum NEMUŽEME nic udělat, nedovolí to, tak proto to mohla udělat. A jen naše posuzování činú nám říká, že...ale kdo posuzuje, moje ego, a nebo mi buh sám našeptává co je a není správné. Nikoliv, jen ego mi říká jsi špatny, jsi dobrý, je to porušení...copak v přírodě někdo řeší vraždu matky od 6 dětí. Matky skunka, když ji uloví vlk.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
kouzelnice píše:
Nedávno jsem se setkala s reikistkou která posílá reiki aniž by se zeptala lidí kterým posílá .Porušuje zákon svobodné vůle , já mám pocit že se jí to v životě vrátí zajímá mě váš názor .Díky

Já si zase myslím, že svobodná vůle je svobodná a tudíš se nedá ničím a nikým omezit. To si na to jen lidé hrají, aby měli pocit důležitosti a druhé lidi mohli kárat.
Chceš někomu poslat energii? Tak to udělej, má-li mu dojít, dojde, nemá-li mu dojít, nedostane se k němu, ať už proto, že mu dojít nemá nebo proto, že to tak dotyčný nechce.
Myslím, že je blbost, když se třeba dozvíš, že člověk, kterého máš ráda, má problémy nebo je nemocný, a Ty bys mu chtěla sama od sebe moc pomoct nebo pro něj něco udělat, ale neuděláš, protože máš strach, že omezíš svobodnou vůli. Přitom ji vlastně omezuješ, ale tu svoji, protože to udělat chceš a není to nic špatného, ale omezíš se, abys splnila nějaký zákon, o kterém Ti lidé řekli.
Podívej na to, cos napsala. Ta žena posílá Reiki lidem, ani nevíš jakým a proč a myslíš si, že se jí to vrátí. Tady si dovolím spekulovat, žeš to myslela ve zlým, že za to dostane trest. Ale co když je to tak, jak jsi to napsala, vrátí se jí to, někdo, až jí bude zle, si na ní taky vzpomene, pomůže atp. . Není důležitější to s jakým úmyslem něco děláme, než zda to, co děláme je správně nebo špatně? Může Tě někdo spravedlivě trestat za to, že jsi udělala něco špatně, když jsi to udělala s tím nejlepším úmyslem? Na druhou stranu, se Tě někdy někdo může zeptat, proč jsi ze strachu z nějakého zákonu neudělala to, cos udělat opravdu chtěla.
Jste tady skoro všichni Reikisti, tak určitě víte, že Reiki nebo jiná energie nedělá to, co chcete vy, ale to co má být, nezávisle na vás, tedy jí neřídíte, když jí spustíte někam, kam jít nemá, tak prostě nepůjde, i když se budete stavět na hlavu. Moc tomu nerozumím, proč se tolik bojíte omezování a porušování svobodné vůle druhým lidem, když Reiki není něco, co ovládáte, tudíš to, co s ní uděláte, neznamená, že to tak stane. Vy to neřídíte. Když se ale bojíte, že narušíte vůli druhého, tak to vypadá, že si myslíte, že ji řídíte.

Tak to vidím, ale musím dodat, že na Reiki, Shambalu a další prodávající se energie nevěřím. A myslím si, Kouzelnice, že by sis měla najít opravdu svůj názor, abys věděla o tom, co děláš, proč to děláš, uměla na to odpovědět. Odpověď, protože mi to řekl ten a ten Mistr, je špatná. Je to jako v normálním životě, když Ti někdo špatně poradí a Ty kvůli tomu budeš mít problémy třeba se zákonem, tak to všechno bude ležet jen na Tobě a nikoho nebude zajímat, že Ti to někdo poradil a Tys mu uvěřila. Stejné to bude jistě i v nehmotném světě, pokud vůbec nějaký existuje.
Dneska Mistři za Tebe nenesou žádnou odpovědnost ani za to, co Ti řeknou, distancují se od Tebe a od toho, co Ti předali pokud se vyskytne problém, hodí to na Tebe, takže zvažuj čemu opravdu věříš a čemu ne.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 23 led 2009, 13:51
Příspěvky: 99
Bydliště: Domažlice
Děkuju za názory dneska jsem s ní mluvila a Helča posílá svému bratrovi který leží v nemocnici a ona mu nABÍDLA REIKI ON TO NERCHTĚL PROTOŽE TOMU NEVEŘÍ A STEJNĚ MU POSÍLÁ MÁM Z TOHO BLBEJ POCIT ...JE TO MOJE NEJLEPŠÍ KÁMOŠKA


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Jani, tak se tím zbytečně nezatěžuj, máš svých starostí dost, to, co dělá kamarádka, je její věc a za to, co dělá, je zodpovědná ona, ne Ty. Když ona z toho má třeba dobrý pocit...to je právě ta svobodná vůle.. :wink:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 16:13 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
kouzelnice píše:
Děkuju za názory dneska jsem s ní mluvila a Helča posílá svému bratrovi který leží v nemocnici a ona mu nABÍDLA REIKI ON TO NERCHTĚL PROTOŽE TOMU NEVEŘÍ A STEJNĚ MU POSÍLÁ MÁM Z TOHO BLBEJ POCIT ...JE TO MOJE NEJLEPŠÍ KÁMOŠKA

Ahoj.
Tak potom si s tím opravdu nelam hlavu. Ne snad proto, že se tě to netýká - týká, protože ti na ní záleží. Stejně tak jí zřejmě záleží na jejím bratrovi a proto to dělá. Pokud přijde nějaký trest, jistě přijde i s přihlédnutím k jejím důvodům a tak asi nebude příliš přísný.
Její situace je velmi obtížná a chápu, že nevydržela nepomáhat. Odplatou v takové situaci může ale být třeba ztráta důvěry toho člověka, zhoršení vztahu apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: pát, 10 led 2014, 16:22 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
saman píše:
I kdybych kříčel, neuslyší mne...Vše je správně...Co Buh činní, dobře
sám sobě !
saman píše:
činí, jen my to někdy nechápem...svobodná vule je pojem ega, jeho vyjádření se, jeho právo být individuální, zde v dualitě, ale v jednotě???. Víš, když nechci, nedovolím, nic se mi nemuže stát, když posílám a on nechce reiki, mužu dělat co chci. Mnohdy se stane, že ten člověk říká né, přitom jeho duše křičí o pomoc. Jeho vyšší já dává souhlas. A možná, neznám ji, ale jestli to bere jako já, už ví, že proti vesmírným zákonum NEMUŽEME nic udělat, nedovolí to, tak proto to mohla udělat. A jen naše posuzování činú nám říká, že...ale kdo posuzuje, moje ego, a nebo mi buh sám našeptává co je a není správné. Nikoliv, jen ego mi říká jsi špatny, jsi dobrý, je to porušení...copak v přírodě někdo řeší vraždu matky od 6 dětí. Matky skunka, když ji uloví vlk.

"Vyšší Já" možná s nebeským úsměvem idiota a lhostejností netělesných nelidí souhlasí i se zcela otřesnými zážitky pro svoji současnou loutku.
Pokud jsi Bůh, anebo to Vyšší Já, dělej si co chceš a souhlas si s čím chceš. Nakonec, pokud jsi Bůh, nikdo tě za nic nepotrestá. A pokud jsi (a víš že jsi) Vyšší Já a někdo/něco potrestá tvoji právě vtělenou loutku, co je ti nakonec do toho, že ...
Pokud ale někdo nemá nadhled nelidí a není mu lhostejná bolest, měl by rozvážit následky svých činů. Vlk zabíjí aby nebyl zabit, zákon odplaty ho neřeší. "Rozdavači dobra" vnucují ostatním svá domnělá dobra z mnoha důvodů. Věřím, že za násilí spojené s rozdáváním "dobra" budou souzeni také úměrně svým důvodům. Důvody vlka jsou dobré.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz