Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 1:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: stř, 06 lis 2013, 16:20 
Offline

Registrován: stř, 06 lis 2013, 16:07
Příspěvky: 1
Zdravím ! :wink:
S reiki jsem se poprvé setkala asi před měsícem u mojí masérky, když mi začínala migréna při masáži, tak na mě použila právě tuto metodu, byla jsem naprosto fascinována, cítila jsem jak se po mě rozlévají obrovské vlny. Po reiki mi přišlo jak kdybych se vznášela. Vyvolalo to ve mě staré pocity, které jsem už dlouho necítila. Pamatuji si, že jako dítě jsem s energií pracovala, posílala jsem ji na dálku a viděla aury. Někdy se mi taky zdálo, jak když se vznášim mimo tělo. Viděla jsem i duchy. Teď v dospělosti se mi jen občas zdávají sny, kdy bojuji s démony a mívám často deja vu.No abych se vrátila zpátky k reiky, moje masérka mi říkala, že jsme spolu propojené a když se uvolním, opravdu cítím jak se v mém těle rozlévá energie, nejsilnější je mezi spojenýma rukama, ale pokud se sama rukou dotknu, tak to necejtím, že by to z ní přecházelo do těla. Je k tomu nutné zasvěcení a nebo si to můžu sama nějak natrénovat? :smile:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: čtv, 07 lis 2013, 21:14 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
sapca píše:
Zdravím ! :wink:
S reiki jsem se poprvé setkala asi před měsícem u mojí masérky, když mi začínala migréna při masáži, tak na mě použila právě tuto metodu, byla jsem naprosto fascinována, cítila jsem jak se po mě rozlévají obrovské vlny. Po reiki mi přišlo jak kdybych se vznášela. Vyvolalo to ve mě staré pocity, které jsem už dlouho necítila. Pamatuji si, že jako dítě jsem s energií pracovala, posílala jsem ji na dálku a viděla aury. Někdy se mi taky zdálo, jak když se vznášim mimo tělo. Viděla jsem i duchy. Teď v dospělosti se mi jen občas zdávají sny, kdy bojuji s démony a mívám často deja vu.No abych se vrátila zpátky k reiky, moje masérka mi říkala, že jsme spolu propojené a když se uvolním, opravdu cítím jak se v mém těle rozlévá energie, nejsilnější je mezi spojenýma rukama, ale pokud se sama rukou dotknu, tak to necejtím, že by to z ní přecházelo do těla. Je k tomu nutné zasvěcení a nebo si to můžu sama nějak natrénovat? :smile:

No, k práci s energií o jaký píšeš, žádný zasvěcení nepotřebuješ, opravdu to jde natrénovat :sunny: . Otázka jenom je, jestli to co pak budeš dělat bude reiki, anebo něco trochu (anebo hodně) jinýho. Na to ti ale asi nikdo neodpoví opravdu přesně. Někteří reikisti připouštějí samozasvěcení do reiki jako možnou věc s tím, že vlastně ať se to naučíš sama nebo pomocí zasvěcení, není to vlastně důležitý. Kateřina tu někde popisuje zasvěcení do reiki prostě jen jako navrácení stavu, v jakým jsme v dětství.
Mě osobně se to moc nezdá a i má vlastní zkušenost je poněkud jiná. "Zasvěcení" tohoto druhu jsem neabsolvoval, protože ho cítím jako cizorodý zásah do mé identity a vidím tam i možná rizika v nekontrolovatelném a nevratném zásahu do osobnosti zasvěcovaného. Při práci s energií můžu dělat věci víceméně srovnatelný s tím, co se popisuje na úrovni reiki 1 či 2. V každým případě, nehledě na mou nedůvěru k reiki, energie se kterou takto pracuju mi připadá poněkud jiná od reiki. Jinak, shodou okolností jsem viděl pár velmi schopných lidí při práci s energií, kteří neměli žádná vnější "zasvěcení" a dokázali s energií o dost víc než konkrétně právě ti reikisti, které jsem já osobně potkal. A myslím, že to co se sám naučím, je tak nějak více moje a cennější než něco, co si jen tak od někoho koupím. Najdeš ale spoustu lidí, kteří ti naopak rádi řeknou, že reiki je v pohodě a že není žádný důvod si to svoje učení neusnadnit tím, že se necháš zasvětit.
Sečteno: jde to se zasvěcením i bez něj, ale co je pro tebe lepší si musíš rozhodnout sama :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: pát, 08 lis 2013, 8:43 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
Ahoj,

souhlasím s Karlem, myslím si, že je to fuk jestli máš zasvěcení nebo ne, pokud s tím budeš pracovat a bude tě to naplňovat, tak to je určitě správně (a pokud se necháš zasvětit, tak je to taky samozřejmě správně, nikdo to za tebe nerozhodne). u reiki by měl být rozdíl v tom, že nepracuješ s osobní energií, tzn., že když s ní pracuješ správně, tak tě kontakt s lidmi a práce tolik "nevycucává". Ale já jsem teď absolvovala rekvalif. masérský kurz, a navzájem jsme se s kolegy dva měsíce masírovali, Reiki měli pouze dva lidé, ale můžu s jistotou říct, že ze dvanácti lidí nebyl nikdo, u koho by nebylo z rukou cítít lidské teplo a proudící energie - myslím si, že ten léčivý dotek a proces samouzdravování sebe sama, máme prostě v sobě :sunny:

hezký den.
kopi


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: ned, 10 lis 2013, 12:29 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Mám 3 reiki, pokaždé jsem se po zasvěcení čistil, dost drasticky, při reiki meditaci jsem poprvé zažil jiný stav mmysli...při používání vlastní energie nedochází k těmto jevum u všech, u reiki je to více méně pravidlo. Každý to zažívá. Všichni víme, že při použití vlastní energie dochází k oslabení organizmu a člověk se bud dobíjí z přírody až třeba strom, který využívá chřadne, u reiki, i když jsem ji používal celý den, nikdy jsem oslabení necítil, spíše naopak. Oslabení, vede i k oslabení imunitního systému. Známe to každý, když jsem oslaben, chytnu chřipku, rýmu... Dvakrát jsem se setkal s bílými pruvodci reiki, mý šamanští předci, pruvodci se s nimi také setkali, vždy to bylo pro mne přínosné, oni nám to dali, reiki je neosobní, bez ega, bez touhy někomu něco nutit, je inteligentní, moje vlastní energie je podřízena mému egu, stačí mi, když mi řekne, že chce pomoci, že o to stojí, ale já neznám skutečnost, proč to chce, třeba chce být silnější,aby...to u reiki nefunguje, nikdy se nedá zneužít. Podle mého vlastního poznání reiki přijde jen tomu, kdo ji potřebuje. Pomuže mu v pravou chvíli s jeho duchovním vývojem. Máme ji v sobě všichni, v latentním stavu, a podle stupně zasvěcení námi proudí a začíná se probouzet naše intuice, vědomí vyšších transformací...ale jen tolik, kolik sneseme. Nikomu nemohu dát více nergie, než snese, dokonce ji mohu použít k tomu, aby načerpal silu a ...umřel. Moje vlastní energie toto nemuže, neumí a muže mi její vydání ublížit. I napříč příštími životy. My to nemusíme vědět, co jsme udělali, ale naše duše to ví, jestli jsme svou energií nespustili řetěz událostí, chybí ji pojistka, reiki ji má díky pruvodcum, kteří mají daleko větší znalosti a přehled o osudu či jak to nazveš. Proto jednoznačně reiki. úsvit


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: ned, 10 lis 2013, 16:21 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Jožko, kopi, nechtěl jsem, ale zdá se, že se hodí to doříct :smile:
Pracovat s jinou, než jen svou vlastní životní energií přece člověk může i bez zasvěcení do reiki apod.. A není nutný ani nad(zne?)užívat strom nebo jinou podobnou entitu. Síla Země, síla vesmíru, prosba k Bohu anebo vlastnímu Vyššímu Já o sílu k léčení, to jsou metody dostupné každému i bez nutnosti vnějších zásahů typu zasvěcení.
A že k tomu žádný reiki není nezbytně třeba víme vlastně i z historie - ve skutečnosti je to docela jednoduchý: reiki je tu s námi pár desítek let (bez ohledu na řeči nadšenců o "prastaré" metodě), zatímco léčitelé pracujou docela nerušeně celé generace kam pamět lidstva sahá a těžko uvěřit, že by všichni až do příchodu pana Ushuiho to dělali nešikovně jen ze své vlastní síly.
Jinak, změny po zasvěcení, drastický procesy čištění po přijetí dalšího stupně zasvěcení - to osobně vidím spíš jako další důvod proti této metodě. Když nepřijmeš vnější zásah do své energie (zasvěcení), vyvíjíš se možná pomaleji, ale zas je to pro tebe přirozenější proces, takže se třeba vyhneš šokovým prudkým nepříjemným změnám, zvaným čištění po zasvěcení, nutné procesy proběhnou plynuleji, pomaleji, s menší dávkou šoku či bolesti, zkrátka přirozeněji. (To vše za předpokladu, že takzvané čištění opravdu je čištění, a ne reakce na poškození těla a duše cizím zásahem při "zasvěcení"). Respektuju Jožko, že ty sám si asi podle toho co o sobě píšeš, vybíráš životní zkušenosti podle jinýho hlediska, než je jen míra bolesti s nimi spojená, ale takovou odvahu nemá každý.
A průvodci za reiki - Jožko, pokud chci pracovat s neosobní energií, musím svou žádost či prosbu o energii tak či tak směrovat někam "výš", jinam než je moje ego. Takže tohle taky není výlučná výsada pro reiki.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: pon, 11 lis 2013, 8:27 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Karle, máš absolutně pravdu. Má to i svá uskalí. Musíš tomu vnitřně věřit. Na 100%. Z předminulého století je znám messnerismus, kdy psychiatr vyučoval jak pomocí vlastní energie, nazývané magnetismus, léčit. V druhé polovině minulého století v bývalém SSSR na jihu vyučovala léčitelka lékaře, hlavně chirurgové o to měli zájem, jak pomocí pohyby rukou a jejich pozic léčit infekce po operaci, jak hojit rány, jak léčit vnitřní orgány a vydala i knihu. Uskalí je v tom, že když nebudeš doplnovat svoji energii z přírody či vesmíru je pruser. Navíc nemáš kontrolu zda to či ono. U reiki je pojistka, né uplně přesně to nazvu, jde to mimo tebe. Kdo z léčitelu i reikistu cvičí tai-tchi, gi gong, i tin.tink...ani reikisti to necvičí. Samodná modlidba člověka samotného nenabije, kolik zesláblých lidí se modlí a nic, východní energetická cvičení mnohdy byla vymyšlena pro meditující mnichi, kteří celý dny meditovali, modlili se ale chyběla jim energie, síla. Znám metodu ty léčitelky z ruska a mohu ti potvrdit, že už jen soustředění na tuto práci,na pozice rukou a pak následné vybíjení energie z vlastní baterie ( mnohdy cítíš, jak si pacient bere enrgii, to znají všichni léčitelé, myslím ty od boha, i maséři to znají, že je někdo vyštavil, proto ti moudří se nechávají zavsětit do reiki). Nejsem proti, ale myslím si, že je rozdíl, mezi darem léčit a nebo samozasvěcením. Je tu naše touha, přání. Třena uplně něco jiného je samozavěcení jako dusledek práce s energií či. Ale to chce mnoha měsíční pravidelné cvičení a práce s či, pak léčíš, vidíš budoucnost...ale jako dusledek ozdravení těla, mysli. Kdo se skutečně začal věnovat práce s energií, je moda chodit se učit či kungu do číny či thajska, mnohdy zažívá daleko drastičtější samočistící proces než v reiki, tam je to postupné, na třikrát rozložené, u cvičení je to naráz. Oni to znají a neberou na to ohled, cvičíváš tam i pár dní ve vysokých horečkách a nebo mužeš dobrovolně odejít z kurzu. Oni ví, že ti to neublíží, ale záleží na tobě, zda tomu uvěříš i ty. Nejsem zastáncem ani jedné metody, každý si vybírá co potřebuje, jen popisuji své zkušenosti. Když samozasvěcení, ano, když tě to bude zmáhat, vysilovat, tak něco přidej, cvičení s energií a následný očistný proces či reiki. Jinak si vybíjíš baterie a ty nejsou věčné.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reiki bez zasvěcení?
PříspěvekNapsal: pon, 11 lis 2013, 20:55 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Jožko, můžu jen souhlasit.
Zaujalo mě to s těmi čistícími procesy u kung-fu apod. metod, to jsem nevěděl. Já osobně jsem dělal jógu, cokoliv se mnou udělala, byl plynulý proces řady let života, žádný skokový změny jsem nezažil. I když je pravda, že i v józe jsou cesty a metody, který takový zrychlený procesy a nepříjemný prožitky s nima spojený nabízejí, těm jsem se záměrně vyhýbal. Joga sama má spoustu možností a dílčích cest.
Zdá se, že sapca moc problémů při nacvičení práce s energií mít nebude. A o ostatním si musí/může sama vybrat, co jí bude bližší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz