Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: pon, 22 říj 2012, 10:10 
Offline

Registrován: úte, 18 srp 2009, 13:00
Příspěvky: 3
Krásný den všem.

Nevím, zda je tento dotaz vhodný přesně do tohoto tématu, ale zkusím popsat můj problém.

Doma jsem byla vychována hodně přísně a přenáším tento "vzor" i na svoje děti. Mám dvě holčičky (7,5 a 2,5). Ta starší je "poddajnější" a v případě dohadů na ní platí zvýšit hlas - je to Blíženeček s ascendentem ve Střelci. (ale vím, že to kolikrát není ku prospěchu věci. Že se nenaučí prosadit si svůj názor :confused: ).
Ta mladší je ale "bojovnice" a už od doby, co byla v bříšku se hrozně moc prosazuje. Jenže ta zas kompromis nezná vůbec. Neustoupí (je to Kozoroh s ascendentem ve Lvu).

Prosím, potřebovala bych nějak "vyčistit" vztah k oběma holčičkám. Nevím, jestli máme špatnou nějakou čakru (komunikace?) nebo nějak přístup. Vím, že bych potřebovala ze všeho nejvíc já sama a pak se ten postoj asi jednodušejc mění i k dětem. Byla jsem na kyneziologii, kde došlo k odblokování (nijak vážný blok to nebyl), ale úlevu jsem nepocítila. I ta starší byla se mnou na odblokování a ta tam toho měla celkem dost. Ale i tak nepozoruji výraznou zněmu.

Moc děkuji komukoli za zprávu a pomoc!
Péťa


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: pon, 22 říj 2012, 22:12 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
dymlik píše:
Krásný den všem.

Nevím, zda je tento dotaz vhodný přesně do tohoto tématu, ale zkusím popsat můj problém.

Doma jsem byla vychována hodně přísně a přenáším tento "vzor" i na svoje děti. Mám dvě holčičky (7,5 a 2,5). Ta starší je "poddajnější" a v případě dohadů na ní platí zvýšit hlas - je to Blíženeček s ascendentem ve Střelci. (ale vím, že to kolikrát není ku prospěchu věci. Že se nenaučí prosadit si svůj názor :confused: ).
Ta mladší je ale "bojovnice" a už od doby, co byla v bříšku se hrozně moc prosazuje. Jenže ta zas kompromis nezná vůbec. Neustoupí (je to Kozoroh s ascendentem ve Lvu).

Prosím, potřebovala bych nějak "vyčistit" vztah k oběma holčičkám. Nevím, jestli máme špatnou nějakou čakru (komunikace?) nebo nějak přístup. Vím, že bych potřebovala ze všeho nejvíc já sama a pak se ten postoj asi jednodušejc mění i k dětem. Byla jsem na kyneziologii, kde došlo k odblokování (nijak vážný blok to nebyl), ale úlevu jsem nepocítila. I ta starší byla se mnou na odblokování a ta tam toho měla celkem dost. Ale i tak nepozoruji výraznou zněmu.

Moc děkuji komukoli za zprávu a pomoc!
Péťa

Ahoj.
Můžeš to samozřejmě zkoušet řešit takhle technicky. Nemyslím ale, že by to byl užitečný přístup, nepřipadá mi to moc praktický.
Je fajn, že máš základní horoskop, to tě může nasměrovat abys tušila základní reakce a styly chování, jejich i svoje. Moc víc ale od toho nečekej.
Čakry - pokud máš někde nějakej významnej konkrétní blok, vyplatilo by se s ním určitě pracovat, ale tak to bývá jen občas. A děcka nás proklepnou kompletně, to čím na sebe s nima narážíme může být velmi těžké nějak jendoduše pojmenovat a označit v nějakým léčebným schematu nebo systému.
Přísnost, příkazy, zákazy, pevný řád ... samo o sobě dobrá věc, která hodně lidem dnes chybí. Tobě a tvým holčičkám chybět nebude, to je dobré :sunny:
Je-li řádu a přísnosti moc, bude někde přebývat. Pak bude omezovat proudění tvořivosti, hravosti, lásky ... možná i sexuality (že to nemá přímý vztah k dětem neznamená, že to nemá vztah k našemu chování). Tak ve které čakře bys hledala potíže především? Možností je příliš mnoho, tak bych tuhle cestu spíš nechal být. Potíže s komunikací budou až na konci řetězce, který bude začínat někde docela jinde, chceš-li přece jen čakry, tak omezný proud tvořivosti a hravosti začíná blokádami v dolních čakrách a postupovat může plynule až k srdeční čakře a odtud teprve nahoru až do oblasti komunikace ... Nemá to myslím cenu, řešil bych to z jiného konce.
Zkus sobě i dětem dopřávat společné chvíle volné hravosti, kdy záměrně povolíš čas pro plynutí nápadů, tvoření, hravost, mazlení, sobě i dětem ... a zároveň nebudou v tomhle čase pokud možno platit žádné příkazy a běžná omezení. Třeba i za cenu trochy nepořádku a práce navíc. Takový hravý chvíle pro děti i pro tebe. Pokud se ti to povede, mohlo by to být pro všechny velmi osvěžující a uvolňující.
Vychovávat kozoroha s lvím ascendentem musí být opravdu fuška. Mělo by ale jít dobře využít kozorohův smysl pro řád, pořádek a samostatnost. Lví povahu zvládat silou je děsná fuška, ale pokud poukážeš na potřebu dodržet nějaký řád a pořádek, kozoroh by to měl přijímat a tak té síly by mohlo být třeba co nejméně.
I starší holčička by mohla slyšet na rozumná vysvětlení a to by mohlo pomoct zvládat zvýšenou spontánnost jednání danou tím střeleckým ascendentem. A nezapomeň, že plácnutí na zadeček může někdy být srdečnější, něžnější a stejně účinné jako zvyšování hlasu.
Jojo, to se mi to povídá, já na svý dítě narážím zas docela jinak a taky v tom někdy pěkně lítám :-).
Hodně štěstí.
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: pon, 05 lis 2012, 10:08 
Offline

Registrován: úte, 18 srp 2009, 13:00
Příspěvky: 3
Ahojky Karle,

mockrát děkuji za milá slova!! Trošku mě mrazilo, když jsem je četla, takže na nich bude dost pravdy. Nějakou "shodou" jsem ten navrhovaný postup začala "aplikovat" sama od sebe :cool: a vidím, že tudy cesta vede :bend: :love4: .
Ale jak říkáš, je to děsná fuška "vymýšlet" inovativní postupy, abych hned za dalším rohem "nenarazila" na tu trkající hlavičku :laughing2: .

Ještě jednou díky. Ono kolikrát slova od cizího dopadnou na "úrodnější" půdu než od vlastních :blush: .

Krásný den
Péťa


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: čtv, 08 lis 2012, 11:50 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Zapomínáme si hrát, nemáme na to čas. Jen tak si občas zahrát s dětmi na slepou bábu, nebo se jen tak honit kolem stolu. Všem doporučuji i u kluků léčbu láskou. Prostě vyvětlit je- li to nutné dítěti, že ted mu budete hladit auru, nebo jeho biopole a tím ho budete uzdravovat. Divili by jste se, jak to odpomůže od bolesti hlavy, deprese, únavy. Nejdříve to dělejte dětem a potom at to udělají oni vám, obě najednou. A jak na to. Klidně si nejdříve vzpomente na něco krásného ve svém životě aby jste byla pozitivně naladěná a pak, at si děti stoupnou, klidně vedle sebe a mohou se při tom držet za ruku a vy je začněte hladit ze všech stran. Od hlavy dolů, nejdříve hladím po vlasech a pak jedu až k zemi a jako by trochu mávnu u země, abych tu negativní energii, co jsem stáhl, zatlačil a setřásl do země. A hladit dokola ze všech stran. Minutu dvě, to záleží na okolnostech. A vy si pak sedněte a oni at hladí vás.Když hladím a harmonizuji auru, působí to i na čakry. Klidně každý den před spaním, když přijdou domů ,jen tak hladit po vlasech. nechte se hladit i vy. Jinak...dítě už má dospělýho ducha jen málo skušeností, proto se s ním bavme jako s dospělým. Musíte se ovládnout a naučit se netrestat násleně. Něco provede, dostane trest, ale pak máte spolu něco jít dělat a ono cítí z vás, že se na něj zlobíte. Ale na co se zlobíte. Na sebe, že jste ho to nenaučili už dříve, nebo na to dítě, že má jiný názor na tu danou věc. Ale ono je jiný člověk a může mít jiný názor. Věřte si a důvěřujte i jim, že když jim půjdete vzorem, vše jim ukážete a vysvětlíte, jednou budou stejný jako jejich matka. Jestli vám něco vadí, tak to vadí vám a né jim. Tím vztekem ho následně trestáte. Je to těžké se odstřihnout, ale..jde to a je to jediná cesta.Klidně ji seřvěte ale za chvíli ji pochvalte, něco si najděte a pohladte ji po valsech a budte se divit, jak takové pohlazení jejich hlaviček co to udělá s vámi.Nedá se tu najednou napsat všechny omyly našich předků o výchově, věřím ve vaši intuici. Možná pomůže si říkat, je to důležité??? I ve vztazích dospělých. Je důležité, aby si můj muž uklízel po sobě ponožky a nebo je důležité aby mne miloval a ...a pak s láskou půjdete a ponožky uklidíte s vědomím, že i dnes budu mít vedle sebe někoho v posteli, který už mi možná nedává najevo, jak mne miluje, ale kdyby mi chtěl někdo ublížit, rval by se za mně jako malý kluk. Je důležité, že..chápete. jste zdravý...a na každý nešvar se najde lék, jen nechtít vše léčit najednou. Vše začíná prvním krůčkem, ale na smůlu, musíme ho udělat sami, začít sami u sebe a když změním sebe, změní se i okolí. Zapomíná se na důležitost obrovské tolerance. Tolerovat druhé, u cizích dospělých to ještě chápeme, ale u svých dětí, tam už to pokulhává. Kdo si nechá radit svými dtěmi...Kdo je ochoten tolerovat jeho názor, jeho chování..Jožka


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: pát, 09 lis 2012, 2:00 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
dymlik píše:
Ahojky Karle,

mockrát děkuji za milá slova!! Trošku mě mrazilo, když jsem je četla, takže na nich bude dost pravdy. Nějakou "shodou" jsem ten navrhovaný postup začala "aplikovat" sama od sebe :cool: a vidím, že tudy cesta vede :bend: :love4: .
Ale jak říkáš, je to děsná fuška "vymýšlet" inovativní postupy, abych hned za dalším rohem "nenarazila" na tu trkající hlavičku :laughing2: .

Ještě jednou díky. Ono kolikrát slova od cizího dopadnou na "úrodnější" půdu než od vlastních :blush: .

Krásný den
Péťa

Děkuju za odezvu :sunny:
Ono je to, jak asi stejně jako já cítíš a jak vlastně píše i svými slovy šaman, prostě o tom, nechat do tý situace proudit lásku a věci se pak už pohnou dál samy.
Vlastně je tohle celý moc hezký i když jsou za tím docela reálný rodičovský starosti.
Přeju hodně štěstí tobě i tvým holčičkám :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? Vyčištění čaker
PříspěvekNapsal: čtv, 23 říj 2014, 9:43 
Offline

Registrován: čtv, 23 říj 2014, 9:23
Příspěvky: 1
Ebbi... :razz: Ale to jsem byla skrytá asi 3 roky! Mně se můj nick ukazoval normálně na liště, až před nedávnem jsem si všimla, že není přihlášen nikdo registrovaný (já byla na liště), ale 1 skrytý. Kateřině jsme tvrdila, že to musí být chyba. A teď se omlouvám.
A to aktualizuju naše firemní webové stránky... Radši se podívám, jestli nejsou skryté. :skippy:

_________________
We are the pioneers in providing E20-555 practice exam questions dumps and EXIN tutorials with 100% exam pass guarantee. Download our latest testking The Johns Hopkins University questions.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz