Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 22:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: rýma, chřipka, nachlazení
PříspěvekNapsal: pát, 09 lis 2012, 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
Tak že za vším stojí láska :love3: :flower:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rýma, chřipka, nachlazení
PříspěvekNapsal: ned, 11 lis 2012, 10:24 
Karel píše:
Nikky píše:
Pro mě je nedůvěryhodný každý "šaman", který ke své "práci" využívá halucinogenní drogy. Petr Chobot z toho článku je svým kladným vztahem k používání takových látek známý. To pro mě ještě není známkou nějaké skutečné osobní síly.. Přesto se mi zdá, že podstatu andského mysticismu v tom textu vykreslil velice dobře.

Hm, drogy, to taky nějak nemusím. Přece jen ale mám dojem, že jsou dost přirozenou součástí šamanismu. Bral jsem to vždycky tak, že tradiční šaman je někdo, kdo by měl umět drogy používat a nedopustit aby drogy naopak používaly jeho. V tom, jestli se mu to povede naučit vidím jedno z konkrétních rizik šamanismu. Není mi to sympatický, ale dává mi to smysl a umím si teoreticky představit, že by to někdo opravdu používal prostě jako nástroj.
Nakonec, čím se liší řízený použití drog skutečným odborníkem třeba od praxe holotropního dýchání bych já říct neuměl.
A známkou osobní síly není jistě to, že někdo drogy používá. Ale kdyby se našel člověk, který je používá a dokáže zůstat sám sebou a vracet se ze světů kam ho drogy berou a dokonce z takových cest přinášet něco užitečného, tak minimálně kus respektu u mě má.


Co se týče osobního vědomí o tom, kdo člověk je, tak je jedno, jestli pro uvědomění si své síly a pro schopnosti vnímavosti potřebuje drogu, kyvadlo, kameny...nebo něco jiného... Všechno toto z vnějšku vytváří závislosti a v situaci, kdy se mu podpory těchto látek nedostává je jeho vnímavost (osobní síla) omezená...
Takže lepší je hledat svoji sílu opravdu v sobě, bez nutnosti potřeby těchto pomůcek...

Nicoletta píše:
Ahoj, nevím, jestli je to právě k úvodnímu tématu, ale když už tu zmiňujete drogy, halucinogenní prostředky (Petr Chobot), napadla mne jedna myšlenka.
S drogami nemám žádné osobní zkušenosti. Příležitostně si dám třeba víno nebo pivo.
Zajímalo by mne, jestli máte někdo takovou zkušenost, nebo si myslíte, že i malý vliv alkoholu odkrývá skryté emoce. Mně se chce pak objímat svět, jako bych najednou v sobě nacházela víc lásky. Ale nemyslím to jako opilost, to vůbec ne. Nemyslím to vůbec jako být ve společnosti. To ne. Jako být sám v ten okamžik. Třeba sám doma.
Třeba jakože denní starosti a běh zastiňují pocity. A neumím se uvolnit. Můžete mi napsat váš názor?


Co se týče alkoholu je to stejné.... S emocemi je lepší a přirozenější naučit se pracovat ve střízlivém stavu, i když po celém dni, který člověk vnímá jako stresující a těžký se mu zdá, že se nedokáže jinak než s kapkou alkoholu uvolnit a znemožňuje mu to pocítit alespoň trochu úlevu a pocit štěstí a radosti... Alkohol i zde vytváří závislost a znesnadňuje další pokusy člověka o dosažení meditativního stavu jen tak, kdykoli a kdekoli, bez jakéchkoli pomůcek zvenčí...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rýma, chřipka, nachlazení
PříspěvekNapsal: ned, 11 lis 2012, 11:49 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... m-8gyL8aII


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rýma, chřipka, nachlazení
PříspěvekNapsal: pát, 15 bře 2013, 15:18 
Offline

Registrován: pát, 15 bře 2013, 15:00
Příspěvky: 1
Dobrý den všem,
moje zkušenosti s reiki jsou: nestačí,
aplikuji reiki na sobě i na mých dětech, cítím že lokálně pomůže, ale právě při chřipce či zánětu středního ucha...nestačí. U bolestí nevím, přikládám ruce, a bolest odezní, u mě pro bolest funguje výborně, ale u dětí opravdu nevím.
Nicméně dřív, když jsem neměla děti, jsem se při výskytu příznaků choroby také "hodila" do klidu, alias jsem si vystala lůžko měkkými peřinami, konzumovala med a citron a pletla. Upletla jsem svetr, a byla jsem vyléčená, protože během pletení svetru jsem byla naprosto v klidu, hýbaly se mi jen ruce. Anebo jsem spala. Nyní, když mám děti, musím se o ně starat neustále, což vyčerpává nejen fyzicky, ale zároveň psychicky. Nemám možnost jít si lehnout na celý den a být v klidu. A co je horší, když onemocní dítě...tak jsem úplně bezmocná, aplikuji reiki před spaním, pak usnu, když se v noci probudím, obalím sebou dítě a prosím si o reiki, ale přesto skončí moje děti na antibiotikách.
K tomu tedy volím jíst zdravě...ale to my jíme, dále jsme přidali homeopatii. Tam u jednoho dítěte opravdu došlo k faktu, že již nedostalo zánět středního ucha, ale zase má neutuchající dávivý kašel...
Zkušenosti s okolím a reiki jsou takovéto: kdo reiki moc nezná, tvrdí že se jedná o magii, nebezpečnou a škodlivou. Někteří přímo hovoří o ďáblu. Jiní, kteří mají s reiki zkušenosti, chválí. Konkrétně se mi nepodařilo vypátrat někoho, kdo by měl opravdu špatné zkušenosti s reiki, ten kdo varuje před reiki, mi nedal kontakt ani příklad, o koho a o co šlo- jaký problém. Ale varování jsem měla dostatek, například že je to obdoba transplantace orgánů které tělo příjemce zavrhne a je mu hůře.
Mě osobně reiki odstranilo bolesti kotníku po zlomenině. Jelikož účinek byl okamžitý a trvalý, jsem velmi vděčná. Ale závěrem...nepomůže mi pokaždé.
Pak je tu další faktor, pH organizmu. Když máte přeslazený a překyselený organizmus, viry mají živiny a je jim u vás dobře. Myslím, že kombinace všech našich poznatků a snah by měla vést k dobrému výsledku.
Je ale těžké řídit se přesně instrukcemi, když každá strana má své pro a proti, například zdali jíst či nejíst maso. Nechtěla jsem maso jíst a ani mi již nevonělo, ale zdravotní stav mě navedl zpět k masožroutství, po konzumaci živočišných tuků a v nich vitamínů D, E, K, A, Bx je mi dobře a jsem zdravá (tedy alespoň se tak cítím ale do krve si nevidím tak nevím jak si vedou mé leukocyty).
Nicméně děkuji, že jste tu na fóru a upřímně tu diskutujete a nemáte fanatický přístup.
Mějte se. lucie


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rýma, chřipka, nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2021, 3:48 
Offline

Registrován: stř, 12 kvě 2021, 13:19
Příspěvky: 267
Travis Scott Jordan 1

Air Jordans

Jordan 11s
Jordan 11

Jordans Shoes

Retro Jordans

Moncler Jackets

Nike Air Jordan

Moncler Outlet

Off-White

Off White Shoes

NFL Jerseys

Jordan Shoes

Jordans Shoes

Yeezy 350 V2

Adidas Yeezy

Yeezy

Yeezy 700

Yeezy

Nike Outlet

Yeezy Shoes

UNC Jordan 1

Jordan 13

Jordan AJ 1

Yeezy Foam Runner

Nike Outlet

Nike Outlet

AJ1

Yeezy Supply

Yeezy Zebra

Jordan 1 Low

Air Jordans

Pandora Charms

Adidas UK

Nike Store

Adidas Yeezy Official Website

Yeezy 350

Jordan 1

Nike Outlet

YEEZY SUPPLY

Pandora Charms

Nike Shoes

Nike Outlet

Pandora Outlet

Jordan Shoes

Air Jordan 4

Pandora Jewelry

Pandora Rings

Pandora Bracelets

Adidas Yeezy

Yeezy

Pandora Charms

Nike Outlet

Adidas Yeezy

Air Max 720

Nike Air Max 270

Air Jordan 11

Air Force 1

Air Jordan 1

Nike Jordans

Jordan 1s

Pandora UK

Nike Jordan 1

Jordan 1

Yeezy Slides

Nike Air VaporMax

Nike Vapormax Flyknit

Air Jordan 1 Mid

Adidas yeezy

Yeezy Shoes

Adidas Yeezy

Yeezy 350

Nike Shoes

Nike Outlet

Yeezy

NFL Shop Official Online Store

Nike UK

Yeezy

Yeezy 350

_________________
https://www.pandoracharms.uk.com/ Pandora Charms
https://www.adidasuk.uk.com/ Adidas UK
https://www.jordan1.uk.com/ Jordan 1
https://www.supplyyeezys.us/ YEEZY SUPPLY
https://www.pandoracharms.cc/ Pandora Charms


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz