Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 14:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: čtv, 20 zář 2012, 21:11 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
theofil píše:
Luke píše:
theofil píše:
koukam ze jste to tu hezky rozebrali....souhlasim s tim, ze staci poprosit vyssi ja nebo boha o ukonceni napojeni a melo by to fungovat asi tak jako to funguje s prijimanim a odevzdavanim daru ..... :sunny:

Funguje to i obráceně bez zasvěcení ? Co jsem čet tak asi jo, ale chce to asi na sobě hodně makat :smile: :smile: :smile: .

No jestli mas na mysli, ze muzes dostat nejaky ten dar, tak ano muzes,a le na cem zalezi jestli ho dostanes nebo ne, to vi jenom ti nahore ....... :read:

Dar můžeš dostat kdykoliv a od kohokoliv.
Za reiki si zaplatíš, přinejmenším tedy poplatek za "zasvěcení".
No a poctivou prací na sobě a svém duchovním vývoji můžeš najít, poznat a používat to, co je tvé ... Včetně svých vlastních sil a své vlastní energie. Je to, co tak získáš totéž, co dostaneš, když si zaplatíš zasvěcení reiki? To teda fakt nevím :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: čtv, 20 zář 2012, 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Ne každý zasvěcuje za peníze :hello:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: čtv, 20 zář 2012, 21:37 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Šechina píše:
Ne každý zasvěcuje za peníze :hello:

OK, proč ne. Snad to zde není v kontextu důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: čtv, 20 zář 2012, 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
I Reiki je cesta, jak na sobě poctivě pracovat :sunny:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 21 zář 2012, 17:58 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Šechina píše:
I Reiki je cesta, jak na sobě poctivě pracovat :sunny:

No, nepochybně jsou i reikisté, ochotní na sobě poctivě pracovat.
Přesto myslím těžko popřeš, že základní myšlenka nákupu polívky v prášku je, ušetřit si práci s krájením cibule.
A, v duchu tohoto příměru, nechci se (zlomyslně) bavit o tom, jestli ten kdo nechce krájet cibuli je zavrženíhodný lenoch, ale jen o tom, jestli předvařená rýže a předkrájená cibule opravdu chutnají stejně dobře.
:thumbright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 21 zář 2012, 20:23 
Karel píše:
Dar můžeš dostat kdykoliv a od kohokoliv.
Za reiki si zaplatíš, přinejmenším tedy poplatek za "zasvěcení".
No a poctivou prací na sobě a svém duchovním vývoji můžeš najít, poznat a používat to, co je tvé ... Včetně svých vlastních sil a své vlastní energie. Je to, co tak získáš totéž, co dostaneš, když si zaplatíš zasvěcení reiki? To teda fakt nevím :smile:


Zasvěcením do Reiki se naučíš pracovat s energií univerzální, což je v té chvíli něco jiného,než energie vlastní... v tom je ten rozdíl.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 21 zář 2012, 22:38 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Nikky píše:
Karel píše:
Dar můžeš dostat kdykoliv a od kohokoliv.
Za reiki si zaplatíš, přinejmenším tedy poplatek za "zasvěcení".
No a poctivou prací na sobě a svém duchovním vývoji můžeš najít, poznat a používat to, co je tvé ... Včetně svých vlastních sil a své vlastní energie. Je to, co tak získáš totéž, co dostaneš, když si zaplatíš zasvěcení reiki? To teda fakt nevím :smile:


Zasvěcením do Reiki se naučíš pracovat s energií univerzální, což je v té chvíli něco jiného,než energie vlastní... v tom je ten rozdíl.

Zasvěcením do reiki se naučíš pracovat s energií reiki :-).
Rozdíl mezi mou osobní energií mého těla, či jak to přesně frázovat a univerzálními energiemi světa kolem nás mi je jasný, tohle nepletu.
Otázka je, zda něco nepletou reikisti a zda reiki opravdu je ta univerzální energie vesmíru.
Pokud dokážu posoudit, tak nějaké rozdíly cítím a myslím tedy že reiki je prostě reiki, cosi samo o sobě, co je něčím odlišné od té univerzální životní či vesmírné energie, od energií Země, živlů či vesmíru kolem nás. Důkaz pro to samozřejmě nemám a stejně tak nechci po reikistech důkaz opačný. Netuším vůbec, jak by takový důkaz mohl vypadat.
Ať je to jakkoli, čím déle tady čtu a poslouchám povídání o konkrétních zkušenostech reikistů, tím víc se utvrzuju v tom, že reiki je něco poněkud jiného, než univerzální vesmírná energie se kterou pracují žáci tradičních systémů a nauk. Nehledám v tom nic zásadně špatného, prostě jen, vidím a cítím nějaké odlišnosti.
Pochopit ty odlišnosti se mi zdá jednak zajímavé a pak taky důležité pro toho, kdo chce vědět, zda zasvěcení do reiki je dobré a bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: sob, 22 zář 2012, 9:51 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
Theofile, můžeš se zkusit odpojit i pomocí vizualizace, představíš si ten kanál, nebo paprsek, co vede ze zhora do tvé sedmé čakry a odpojíš ho. Když budeš třeba chtít, tak ho zas napojíš :). Mě se Reiki někdy spouští, aniž bych to já ovlivnila, ale při nevhodné situaci, jako např. když jsem nesla kocoura na kastraci a měla jsem počkat s ním v ordinaci když dostal uspávací injekci, dokud neusne a jak se bál a byl nervozní, tak si automaticky bral Reiki :), ale nemohl usnout, Reiki rušilo působení injekce. Tak mi poradila Kateřina, když potřebuju, tak se prostě odpojím.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: sob, 22 zář 2012, 10:32 
Taky se může přestat Reiki bát. :smile: Pak nebude vypínání potřeba.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: sob, 22 zář 2012, 10:50 
Karel píše:


Zasvěcením do reiki se naučíš pracovat s energií reiki :-)


Která je čistá, univerzální...

Karel píše:
Otázka je, zda něco nepletou reikisti a zda reiki opravdu je ta univerzální energie vesmíru.


Neboj, nepletou.

Karel píše:
Pokud dokážu posoudit, tak nějaké rozdíly cítím a myslím tedy že reiki je prostě reiki, cosi samo o sobě, co je něčím odlišné od té univerzální životní či vesmírné energie, od energií Země, živlů či vesmíru kolem nás. Důkaz pro to samozřejmě nemám a stejně tak nechci po reikistech důkaz opačný. Netuším vůbec, jak by takový důkaz mohl vypadat.
Ať je to jakkoli, čím déle tady čtu a poslouchám povídání o konkrétních zkušenostech reikistů, tím víc se utvrzuju v tom, že reiki je něco poněkud jiného, než univerzální vesmírná energie se kterou pracují žáci tradičních systémů a nauk. Nehledám v tom nic zásadně špatného, prostě jen, vidím a cítím nějaké odlišnosti.
Pochopit ty odlišnosti se mi zdá jednak zajímavé a pak taky důležité pro toho, kdo chce vědět, zda zasvěcení do reiki je dobré a bezpečné.


Máš samozřejmě pravdu, Reiki je ryzí prazáklad, ty už mluvíš o různých energiích (země,živly...) Reiki je sama podstata dobra a lásky,prapůvodní všudypřítomná esence... k Tvému soudu, je pochopitelné, že to vidíš, jak to vidíš... Sám si tvoříš, sám dostáváš důkazy,dle Tvého niterného ladění...
Jen na nás záleží jak popisujeme svět kolem sebe. Svět je světem. Ve svých neustálých proměnách... Jak ho "vidíme" my, záleží na našem nitru...

http://www.youtube.com/watch?v=9waZ-CX9m98


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz