Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 16:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: čtv, 13 zář 2012, 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 24 úno 2009, 18:44
Příspěvky: 25
Ahoj, rad bych se vas chtel zeptat, jak se da ukoncit napojeni na reiky ? :sun:

_________________
... nejvetsim dukazem lasky je svoboda ...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 14 zář 2012, 8:14 
Přestat Reiki používat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 14 zář 2012, 15:17 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Obávám se, že napojení člověka na "kanál reiki" (ať už je tím kanálem cokoliv) nezmizí prostě tím, že ho nepoužíváte. Já to pokládám za jeden z důvodů, proč reiki nechci - nebudu zapínat něco, co je tak obtížné skutečně účinně vypnout.
Nicméně ano - přestat používat. Důsledně. A vnitřně odmítnout možnost, že by to člověk někdy kdykoliv znovu udělal.
Pak máte v zásadě několik cest - nepoužívat, vyhýbat se tomu a nenechat si ani nikým posílat reiki ani jiné podobné energie. Ignorovat a nechat být.
Nebo se pokusit vnitřně vyrůst natolik, že dokážete rozpoznat a odpojit nebo uzavřít to místo ve vás, kde k vám je něco cizího napojeno. Mělo by to být možné, ale osobně nevím o nikom, kdo by to dokázal. Spíš se vám takové odpojení podaří nevědomě, pokud vnitřně tu možnost opravdu důsledně odmítnete. Pak sice nebudete mít jistotu, že jste se nechtěného skutečně účinně zbavili, ale je to reálná a dobrá cesta pryč.
A nakonec, obrátit se na nějakou vyšší autoritu o pomoc s odpojením. Neměl by to asi být nějaký mistr reiki nebo shambally :-)), pokud byste jim věřili, že vám s tímto pomohou, to už jim rovnou můžete uvěřit, že je reiki dobrá věc a nemusíte se odpojovat.
Spíš snad prostě požádat v modlitbě Boha o odpojení.
Variantou jak zrušit nechtěné cizí vlivy a napojení taky může být, dát si pořádnou dávku jiných drsných, srovnatelně hluboko působících vlivů, které s člověkem zamávají tak, až jiné předchozí vlivy nebo kondicionování odpadnou, nebo se smažou. Z mnoha variant takových drsných prožitků se snad dá jako přijatelná označit jedině možnost, pořádně se ožrat. To může někdy relativně neškodně pomoct k "resetování" duše od nechtěných cizích vlivů. Rozhodně vám to neradím zkoušet, ale i toto je varianta.

Karel

p.s.: pár zkušeností s tímtéž je taky zde - http://pravednes.cz/click?id=8159769&r= ... vi-o-reiki , v diskusi za článečkem.


Naposledy upravil Karel dne pát, 14 zář 2012, 23:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: pát, 14 zář 2012, 21:25 
Offline

Registrován: čtv, 19 úno 2009, 21:00
Příspěvky: 61
From time to time, I have had people emailing me, asking
if it is possible to undo an attunement. It might be that
they have received an attunement from a teacher and
they have had negative experiences in that process which
continues to bother them.

It's very easy do undo an attunement. You can just say
the following once:

“The (attunement name) will now be neutralized and will
*works* no more.”

This usually does the trick almost immediately.

pro fajnšmekry s nedostatkem víry platí, že si požádají o neutralizaci zasvěcení (nebo prostě to intelektuálně nazvěte, jak chcete) třeba tisíckrát

stačí si požádat, když je méně důvěry ve slova, tak se slova vysloví hodněkrát


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: sob, 15 zář 2012, 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:54
Příspěvky: 101
Bydliště: Hrusice, osada Vlčí halíř
Moji milí,
jo, jsem reikista,(3st ). Není nic jednoduššího, než prostě nepožádat o napojení na kanál Reiki :wink: , tato energie je velmi inteligentní a dokáže respektovat svobodnou vůli jednotlivce, což je mimo jiné základní vesmírný zákon. Takže... když nechcete, napojeni nejste! :smile: . Když chcete napojení ukončit trvale, stačí požádat, pak už reiki nežádat a je to! Opětovná aktivace je pak ale stále možná, zase stačí požádat...bez nového zasvěcení. Není krásná ta svoboda rozhodnutí ? A pro všechny, kdo zasvěcení nemají, váhají, nebo odmítají:"Pro každého není vše !". Pracujte podle citu, pocitu, jste-li čistí, nemůžete udělat chybu...vyberte si svého mistra beze spěchu a na základě svého rozhodnutí. Pokud vám ale Reiki nic neříká, nebo ji považujete za "nepřirozenou", nic vás nenutí a tak rychle dál od toho... Pro mne je ale Reiki úžasná věc, před pěti lety jsem onemocněl maligním metastázujícím melanomem. Diagnóza hrozivá ale prognóza, z mého pohledu skvělá, všechna zasvěcení jsem absolvoval právě včas! Získal jsem tím nadhled a přehled. Pracoval jsem s Reiki hlavně pro sebe a...žiju! A věřte, velmi dobře :sunny:. Po pěti letech nemám žádný nález nových nádorů. Ani existenční problémy nemám, i když léčení nechalo trvalé následky. Můj závěr: Zbavil jsem se strachů, smířil se smrtí, obav z nedostatku, můj život je sice jiný než dřív, před zasvěcením, ale rozhodně nelituji. Všechno co přichází do mého života přijímám s Láskou. I když to nemusí být zrovna příjemné, učím se z toho a děkuji Nahoru.:sunny: :love5: :hi:

_________________
Netrap se tím co si o tobě myslí druzí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty !
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: sob, 15 zář 2012, 16:54 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Marceli,
děkuji za vaši zkušenost.
Přesto snad, dotaz zněl jak se odpojit. Neužívat tu energii, aktivně se nenapojovat není přece všechno. I když to třeba Theofilovi takto bude stačit.
Zajímá mě, zda je reálná možnost zbavit se nějak té vnitřní stigmatizace vzniklé zasvěcením.
Nebo snad to líp vysvětlím formou přirovnání: při zasvěcení vám někdo zavede přípojku reiki do duše. Dobrá zpráva je, že když sám neotočím kohoutkem, reiki nepoteče. Důležitá okolnost, aspoň pro mě, ale je i to, zda jde nějak "požádat" o zrušení přípojky a zda se opravdu zrušení přípojky dá docílit.
Někeré firmy totiž účtují poplatky nejen za odběr, ale i za existenci přípojky jako takové, abych zůstal u toho svého příměru.
Osobně spíš čekám, že vy reikisti o možnosti "zrušení přípojky" nic vědět nebudete. Proč taky, dokud je vám s reiki dobře. Přesto, je to věc, která by mě zajímala. Myslím, že "nepoužívat" a "odpojit se" jsou přece jen odlišné věci. A pokud má někdo pocit, že už reiki nevěří, chtěl by se jí zbavit úplně a nebude asi docela spokojený jen s tím, že ji zkrátka přestane užívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: ned, 16 zář 2012, 14:46 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 20:05
Příspěvky: 59
Ahoj Karle,
jedna z možností, jak se odpojit od reiki, je požádat své vyšší já. Což je několikavteřinová záležitost.
Další je například zajít za Mistrem Mikao Ushui(stačí v duchu požádat).
Možností je více, všechny neznám, ale většina je, dá se říci, výrazným způsobem esotericky orientovaná.
Takže případný odpojovač může mít problém s tím, že když přestal věřit Reiki, nevěří ani esoterice.
Stačí takto?

Mirek

_________________
Vše je jen stav mysli.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: ned, 16 zář 2012, 16:19 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Mirek píše:
Ahoj Karle,
jedna z možností, jak se odpojit od reiki, je požádat své vyšší já. Což je několikavteřinová záležitost.
Další je například zajít za Mistrem Mikao Ushui(stačí v duchu požádat).
Možností je více, všechny neznám, ale většina je, dá se říci, výrazným způsobem esotericky orientovaná.
Takže případný odpojovač může mít problém s tím, že když přestal věřit Reiki, nevěří ani esoterice.
Stačí takto?

Mirek

Díky, v zásadě ano.
Zhruba tak jsem si to nějak myslel.
Žádná jednoduchá hmatatelnější možnost asi není, ani bych to z logiky věci nečekal.
Žádat své vyšší Já můžeme velmi snadno a rychle, tedy, žádat ... Co nám poskytne anebo neposkytne nevíme, dá se ale čekat, že víc než naše přání bude vyšší Já zohledňovat nějaká "vyšší dobra" ... Každopádně vyhovět nemusí a navíc člověk ani nemusí vědět zda mu bylo vyhověno. Ne každý kdo umí požádat, umí taky slyšet odpověď. Možná to tobě nepřijde, ale požádat je snazší než naslouchat odpovědi, aspoň pro mě třeba ano.
Podobně s návštěvou Mistra Ushuiho :smile: Budu-li věřit že jeho učení je dobré a on sám dobrým mistrem, nemám moc důvod ho žádat o odpojení. Pokud nevěřím že reiki je dobré a chci se odpojit, nebude Mistr Ushui důvěryhodnou osobou pro takovou žádost :smile: .
Takže s tebou souhlasím, "případný odpojovač může mít problém". :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: ned, 16 zář 2012, 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Kdysi jsem dostala zasvěcení do jedné energie, o kterou jsem pravda, moc nestála, bylo to zasvěcení jakoby prý bonus při jiném zasvěcení, které jsem si zase přála. S tou energií, která byla jako bonus, jsem pracovat nechtěla, nic mi neříkala, prostě jsem z toho neměla dobrý pocit a tím jsem se řídila. A tak jsem s ní přestala pracovat, ano, nejdřív jsem s ní pracovala, abych ji poznala, časem jsem o toto zasvěcení vědomě příšla. Ten, kdo mě zasvětil si to pak sám ověřil, když jsem mu řekla, že toto zasvěcení již nemám, sice tomu, v té době nerozuměl, ale potvrdil mi to, co jsem věděla, napojení na tuto energii bylo pryč...Znám lidičky, kteří toto zasvěcení mají a s energií moc rádi pracují a nesmírně si to chválí, pro mě však není...a tak jsem se svobodně rozhodla...takže nevidím důvod, proč by toto svobodné rozhodnutí nemohlo fungovat i na jiná zasvěcení :hello: :love3: :sunny: .
Marceli :love2:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vypnuti kanalu reiky
PříspěvekNapsal: ned, 16 zář 2012, 22:13 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Šechina píše:
...a tak jsem se svobodně rozhodla...takže nevidím důvod, proč by toto svobodné rozhodnutí nemohlo fungovat i na jiná zasvěcení :hello: :love3: :sunny: .
Marceli :love2:

Ivano, důvodů proč by to nemuselo být nutně stejné se pár najde.
Předně, zasvěcení nejsou všechna stejná, nejsou provázena stejnou vnitřní změnou, stejným signováním, nemusí jít do stejné hloubky, takže vůbec nemusí být stejně snadné se jich zříct, zbavit.
Potom, každý nemá tolik vnitřní svobody jako ty, aby dokázal prostě odložit něco, co nechce. I kdyby to bylo možné a stejně snadné (stejně těžké) u všech zasvěcení, není to stejně snadné pro každého. Tradiční pohled na zasvěcení zpravidla říká, že jde o něco trvalého, doživotního. Takže by nemělo být a pro řadu lidí asi nebude právě snadné nevhodné zasvěcení prostě odložit, jako nepadnoucí kabát.
A nakonec, my co v těch zasvěcováních vidíme nějaký problém, ho vidíme často taky v tom, že máme obavu, že některá z těch takzvaných zasvěcení jsou záměrně udělaná tak, aby svobodnou vůli toho kdo je podstoupí nějak spoutala, omezila. Tedy že ten kdo je podstoupí je nějak vnitřně spoután, omezen, nebo hlídán nějakými bytostmi, aby nemohl tak lehce odejít, jak by si snad někdy přál.
I já souhlasím, že vlastní vnitřní rozhodnutí něco neužívat a vnitřní odmítnutí, nepřijetí, je základem toho, z takové věci vystoupit. Jen ti odpovídám na výrok, že " ... nevidím důvod, proč by toto svobodné rozhodnutí nemohlo fungovat i na jiná zasvěcení ". Tak jsem ti několik možných důvodů navrhl.
Jiný zasvěcený člověk jednoduše nemusí mít k vlastnímu svobodnému rozhodnutí narozdíl od tebe dostatek síly, nebo dostatek svobody.

zdravím
Karel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz