Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 4:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: pát, 25 lis 2011, 10:14 
Offline

Registrován: pon, 11 dub 2011, 7:51
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc
Krásný den všem :sunny:
Chtěla bych sem napsat o tom,co zrovna prožívám (třeba některá maminka prožívá to samé a poradí mi).Když se mi narodila první dcera Ela,věděla jsem že je ,,jiná,,.. moc to neumím popsat slovy,ale znáte ten pocit...prostě cítíte že to vaše dítě je jiné.Nemyslím jiné jako ,,normálně jiné,, to má pocit každý rodič :wink: ale jiné,jako zvláštně nadané... :love5:
Miluje cokoli co se přírody týká,chodíme do lesa čistit studánky skřítkům,objímáme stromy,posloucháme zvuky lesa.Doma se zase kamarádí s tzv.Pítem (jak ho pojmenovala) je to její ,,přítel,, .Ovšem hodně věcí se změnilo co se narodila sestřička a hlavně,co začala chodit do školky.Teď nemám na mysli to,že pochytává od kamarádů zlozvyky a sprostá slova (to mi snad až tak nevadí :wink: ) ale to že začala bý zlá :sad4: Trucuje,sabotuje absolutně všechny moje prosby a příkazy,Julinku bije,naschvál do ní strká atd.. (přitom vím jak moc ji má ráda)
A já si samozřejmě VŮBEC nevím rady,na tohle jsem u ní nebyla zvyklá a nevím co sní a jak na ni :sad:
Vím že indigáčci jsou velice složité a silné osobnosti,já mám jen strach abych něco nepokazila :confused1:
Třeba má někdo podobnou zkušenost, tak bych chtěla poprosit o radu jak na to ...
všem moc děkuji Pavča :flower:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: sob, 26 lis 2011, 2:38 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Pavlo, zdravím.
Moc vám neporadím, snad jen, že v tom nejste sama. A myslím, že to o čem píšete, se zdaleka netýká jen indigáčků. Ono je hrozně těžký dokázat, aby ti malí človíčkové na sebe nežárlili, někdy to možná při nejlepší vůli rodičů dokázat ani nejde a je to něco, čím ty děcka a my s nima musíme nějak co nejlíp, s láskou a se ctí projít.
Nijak moc bych se tady u toho nesoustředil na to, že je vaše Ela indigáček, je to prostě vaše dítě a je naneštěstí pro vás právě ve fázi, kdy jednak testuje svý ego a jeho možnosti a zároveň asi si odžívá svou dávku žárlení. Tím v nějaký podobě prochází většina dětí i rodičů, snad jen, že indigo si to dokáže asi užít opravdu důkladně.
A omlouvám se, asi právem jste čekala pár chápajících slov spíš od jiné ženy, tak snad nevadí že jsem se vám ozval i já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: sob, 26 lis 2011, 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
maleficarum, vítej :hello: :love3: :sunny: koukni sem...

http://www.tetakaterina.cz/154-co-to-je-/

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: sob, 26 lis 2011, 16:42 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Šechina píše:
maleficarum, vítej :hello: :love3: :sunny: koukni sem...

http://www.tetakaterina.cz/154-co-to-je-/

Ahoj.
Vidíš, zrovna tohle jsem jí číst dávat nechtěl - zdálo se mi, že má naprosto normální skvělý dítě, který má jen jeden z normálních problémových momentů. No, třeba se pletu, třeba i hodně ...
Pavlo, jestli si ten odkazovaný text počtete, napište mi prosím, jestli máte pocit, že Vaše dítě je opravdu indigo. Rád bych věděl, jak moc se mýlím :smile: .

jak píše Kateřina: Vždycky všechno může být úplně jinak :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: čtv, 01 pro 2011, 22:11 
Offline

Registrován: čtv, 01 pro 2011, 21:05
Příspěvky: 11
Myslím, že tohle je úplně normální. Já vím o čem mluvím. Taky mám podezření sama na sebe, že jsem indigo. Já jsem svojí sesstru taky bila. Ani nedokážu vysvětlit, proč. Možná tím, že do rodiny přišel vyvrhel co nerespektoval mojí osobnost a že mě vyvádí z klidu? Vždy mi k tomu dala nějaký podnět. Lezla pořád za mnou, když jsem potřebovala mít několik hodin čas sama na sebe. Nechtěla jsem jí vyhánět a proto vždy jsem šla pryč já a ona zamnou. Ha a slova na ní naplatila. Taky je to možná i tím, že jí babička měla raději, než mě. Já byla vždy nezlomitelná a netvárná a vše jsem si nechávala pro sebe. Já vždy byla ta šparná Marfuša. Nedůtklivá, vzteklá a údajně nebezpečná. Jen doufám, že teď nezveličuju to, co si myslím, že si o mě ostatní myslí.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: sob, 03 pro 2011, 12:27 
Offline

Registrován: pon, 11 dub 2011, 7:51
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc
Ahojky všichni :sunny:
Karle díky za Váš příspěvek,vůbec mi nevadí že jste mi napsal tak jak jste to cítil.Možná všechno moc řeším o všem moc přemýšlím a třeba je opravdu Ela úplně normální pohodové dítko a já jsem jen šílená mamina které už na té mateřské hrabe :bday2:
Fakt je,že prostě tak nějak cítím že Eli je ,,jiná,, nevím proč,asi to neumím moc dobře vysvětlit nebo popsat,ale občas vídá na postýlce skřítky,má imaginárního kamaráda se kterým si hraje,občas vytáhne moje kyvadlo a jde nám něco ,,vyčarovat,, tak nevím no....
každopádně dííky za všechny odpovědi :heart:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: ned, 04 pro 2011, 19:36 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
maleficarum píše:
Ahojky všichni :sunny:
Karle díky za Váš příspěvek,vůbec mi nevadí že jste mi napsal tak jak jste to cítil.Možná všechno moc řeším o všem moc přemýšlím a třeba je opravdu Ela úplně normální pohodové dítko a já jsem jen šílená mamina které už na té mateřské hrabe :bday2:
Fakt je,že prostě tak nějak cítím že Eli je ,,jiná,, nevím proč,asi to neumím moc dobře vysvětlit nebo popsat,ale občas vídá na postýlce skřítky,má imaginárního kamaráda se kterým si hraje,občas vytáhne moje kyvadlo a jde nám něco ,,vyčarovat,, tak nevím no....
každopádně dííky za všechny odpovědi :heart:

Děkuju za oslovení :smile: .
Snad vám rozumím. Vaše Ela je opravdu pozoruhodné dítě. Jen, přes to vše co píšete, vůbec nemusí být indigo. Vnímavost a citlivost nejsou to hlavní čím se indigo poznají, spíš jde o jejich pro nás ostatní nečekané postoje a způsob reakcí. Vím o holčičce o které platí skoro vše co píšete o té své, až snad na čarování s kyvadlem a přitom indigo skoro určitě není.
A žárlení na sourozence a testování sebe sama a svých možností, své vůle (=neposlušnost, trucování) je naneštěstí pro nás rodiče taky běžný problém.
Nijak nezlehčuju vaše starosti s holčičkou, jen mi připadá, že pro jejich prožití a hledání řešení nevíme a nemusíme vědět nic o její aurické barvě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: ned, 11 pro 2011, 15:27 
Offline

Registrován: pon, 11 dub 2011, 7:51
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc
Karle,asi máte pravdu... asi to moc zkoumám a řeším a třeba jde jen prostě o víc ,,hloubavé,, dítko :native:
každopádně dííííky Pavča :flower:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: ned, 11 pro 2011, 18:51 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
maleficarum píše:
Karle,asi máte pravdu... asi to moc zkoumám a řeším a třeba jde jen prostě o víc ,,hloubavé,, dítko :native:
každopádně dííííky Pavča :flower:

:sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak se naučit žít s indigáčkem ...
PříspěvekNapsal: pát, 30 pro 2011, 15:30 
Offline

Registrován: pát, 30 pro 2011, 15:13
Příspěvky: 1
Já jsem indigo, teď už spíš staré, než mladé, ve skutečnosti indigovost je jen varianta ADHD, specificky zaměřená.ADHD děti mívají takzvaně nízký práh pozornosti, ale vypadá to, že ve skutečnosti opak je pravdou. Něco je zaujme tak silně, že ztratí zájem o cokoli jiného, takto hluboce zaměřená pozornost však objekt zájmu brzy prozkoumá a je tu zas něco jiného a stále dokola. Pokud je škola nudí, je tu problém, pokud je, jako u mě škola zajímá, je tu indigo. Nic víc, nic míň. Navíc ADHD mají speciální zájmy, ostatní věci jim nepřipadají důležité....bojuju s tím celý život, stejně jako s opoziční poruchou, depresemi, úzkostmi, tady vysoké IQ pomáhá jen málo. Vaše dítě je citlivé, to je pravda, velmi vnímavé a bude stejně jak my ostatn,í svéhlavé. Chce to pevnou, nikoli tvrdou ruku. Mí rodiče byli chvílemi "strašlivě hodní" a chvílemi" si zoufali". Podělali, co mohli. Chce to laskavou pevnost a neuhnout. :idea:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz