Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 20:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: pon, 14 bře 2011, 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 21 led 2010, 18:26
Příspěvky: 37
Ahoj,

prosím o radu. Jak byste indigáčkům vysvětlili proč je opustil jejich milovaný pejsek?
Opravdu to vnímají jako že je opustil :sad:

Děkuju :sunny:

_________________
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 9:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:37
Příspěvky: 86
Bydliště: Brno
Indi no já bych mu řekla že ho vlastně neopustil normálně...odešla jenom schránka toho pejska,že ať není smutné že dušička je u něho ...že i když je ve vyšší úrovni že stále je s ním,může si s ním hrát...vždyť dětský svět je nádherný a dítě to pochopí a pokud se bude koukat kolem sebe,může ho i spatřit tak stejně jako svého strážného anděla...nic není nemožné :blob2: :blob3: :blob4: :blob5: :blob6:

_________________
http://s-andre.blog.cz/http://andrepletenicko.blog.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 21 led 2010, 18:26
Příspěvky: 37
Ahojky André,
Moc moc děkuju, něco velmi podobného jsem jim řekla. Maxik už mi hlásil, že už si s ním hází míček, ale Verunka mám pocit, že se na pejska ještě zlobí, že jí opustil :-(

Děkuju pa I,

_________________
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Já si myslím..vzato obecně, že by se měli děti od malička pravdivě informovat o tom, že smrt je přirozenou součástí našeho života a že tím končí jen fyzické tělo...takže když umře milované zvířátko...může umřít i milovaný člověk...to je přirozené a je to život ..a mám pocit, že děti to snad vnímají líp než dospělí...takže někdy snaha dospěláků je v tomto ohledu "šetřit" od takových informací nebo mlžit...a dělat z toho tabu..není asi nejlepší..teda to jsem trochu odbočila od základního tématu :wink: Připomnělo mi to situaci, kdy jsme se rozhodli utratit pejska mé mámy, protože nastala situace, kdy nebylo jiné řešení..a nechtěli jsme to říct mému synovi, který ji měl moc rád...lhali jsme mu...a on hodně brečel a říkal, že se s ní chtěl rozloučit...tak jsem si říkala, jestli nebylo špatné, že jsme mu lhali...pamatuje si to asi dodnes... :confused:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 21 led 2010, 18:26
Příspěvky: 37
To máš pravdu El.

Tyto děti mají naštěstí pokrokové rodiče. Vše jim řekli přesně jak to bylo. Jenom všichni věřili, že se jim pejsek z operace vrátí, ale nevrátil. Byl to mladý pes a ještě včera ráno si s ním všichni hráli, takže je to pro celou rodinu opravdu šok a ptají se proč. Proč když byl ještě včera zdravý, jak se mohlo stát, že měl v bříšku takový nádor, že už tu dnes není.

A já nevím co odpovědět aby to jejich hlavičky pochopily a srdíčka unesla.

_________________
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
To je smutné...obzvlášť když to člověk ani trošku nečeká...každopádně vědomí, že duše tady stále je, je povzbuzující :angel3:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Myslim, ze deti velice dobre pochopi princip "priciny a nasledku" a tedy ze urcite veci zpusobili, ze pejsek mel v sobe narustajici nador, ktery uz presahnul pejskovi moznosti jej udrzet aniz by to nezmenilo jeho schopnost si s nimi hrat (zde je moznost zahrnout pojem svoboda, kazdy si muze vybrat svou cestu, kazdy by mel tu cestu respektovat, lide by se meli naucit prijimat atd atd atd... )... deti chapou velice dobre vysvetleni pomoci podobenstvi.
Tady se vyplati si to cele predem promyslet a pripravit si odpoved, nedavat jim zadne "levne" vysvetleni. Tyto deti touzi po pravde, ne po "rychle" odpovedi.
Ovsem samozrejme jakmile se tento "proces" uceni spusti, uz jej nezastavite a deti zacnou sve nove poznani uplatnovat i na zbytek sveta a kdyz to uplatni "nespravne" je treba jim dat rozsirene vysvetleni atd atd atd... neni jednoducha odpoved, zejmena kdyz si uvedomite, ze vetsina dospelych lidi to taktez neni schopna pojmout svym rozumem...
... muze se take stat, ze dite zaujme postoj a zacne naslouchat sve intuici (prave proto, ze "rozum" nestaci) jeste vice, od kud bude dostavat odpovedi, ktere zase nechapeme my... tak tady zase to muzeme byti my, kdoz se pta deti, nechme si od nich vse radne vysvetlit :sun:

Cili nedokazu Ti dati zadnou universalni radu... :sunny:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2011, 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 21 led 2010, 18:26
Příspěvky: 37
Petrosi,

ano, a prave proto jsem to sem dala, abych jim nefrkla nejakou pitomou rychlou odpoved. Prave proto, ze si velice dobre uvedomuji, ze ac to jsou citlive deti, jsou to rovnocenni partaci.

Moc vsem dekuju, uz to zvladli Jsou uzasni :love2:

:hello:

_________________
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 30 srp 2011, 16:48 
Offline

Registrován: pát, 15 črc 2011, 16:00
Příspěvky: 9
To je těžké, někdy to člověk nedokáže vysvětlit ani sám sobě. Samozřejmě, že se z jednoho pohledu můžete dívat na smrt tak, že se nic neděje a že odešla jenom schránka. Zároveň ovšem také budete pociťovat tu ztrátu. A je jedno, jestli je to lidská bytost nebo bytost zvířecí. Moje rada teda zní, abyste této bytosti posílali lásku přes meditaci a až si to budete přát, tak si do vašeho života přitáhněte další bytost.

_________________
Miluji psy, protože mi dokážou nádherně pozvednout náladu. Proto jim to oplácím. Kromě papáníčka mají i kvalitní psí pelíšky. A tady najdete široký návod na to, jak vybírat oblečky pro psy.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak byste indigáčkovi vysvetlili smrt?
PříspěvekNapsal: úte, 30 srp 2011, 18:36 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Ono prostě někdy zbývá i těm dětem jen přiznat vlastní bezmoc a přiznat i tu bolest z rozloučení jako skutečnou.
A nezapomeňte, že i psí dušička si zaslouží rozloučit se a jít dál svou cestou. Bezpochyby zejména láska vašich dětí by ji mohla udržet vedle vás déle, než by možná pro ni i pro vás bylo dobré. Pro nás, kteří ty chlupáče máme opravdu rádi, se to od odchodu lidských členů rodiny až tolik neliší a myslím, že i ta potřeba úplného rozloučení k tomu patří. A dětem by ho možná mohla usnadnit myšlenka, že když teď ta psí dušička odejde, bude se jim třeba časem moct vrátit jako nové štěňátko. Jakkoliv to my dospělí pokládáme za málo pravděpodobné, možné to je a neměl bych pocit, že byste tím ty děcka nějak klamali.
A nakonec, nemyslím, že by se zrovna tohle vysvětlovalo indigáčkovi nějak příliš jinak, než jakémukoliv dítěti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz