Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 16:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: stř, 08 zář 2010, 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 zář 2010, 16:55
Příspěvky: 7
Zdravím. Jmenuji se Alex a je mi 18 let. Nedávno (v měsíc mých osmnáctin) jsem se velmi náhodným způsobem dozvěděl o "INDOGÝCH DĚTECH".., Domnívám se, že jsem jeden z nich. I kdybych měl jít k psychologovi, či esoterikovi, který mi moje tvrzení vyvrátí, tak moje vlastnosti a průběh života zcela odpovídají Indigo. Potvrzují mi to i rodiče, kamarádi atd. Zatím ale nevím, čeho se chytit, spousta článků na internetu je v takovém "sektářském" duchu a něco mi příjde vážně jako blbost. Aury, esoterismus apod. na tom něco je, ale je to mnohem složitější si myslím. A různé děti duhy, třetí oka a háre krišna styl je pro indigo děcka dost nebezpečné, imho. Podle mě, pokud indigo dítě naplní svojí roli, bude šťastné. V horším případě se stane obětí buď sekt, které je sami uctívají, nebo drog. Nepochopení sama sebe a okolního světa mě už k experimentování s drogama zavedlo.. Přineslo mi to spoustu odpovědí na moje vlastní otázky, ale za velkou cenu. No nic... Rád bych dálkově komunikoval s nějakým člověkem, co indigo záležitosti bere vážně. Buď další indigo jedinec, nebo "odborník". Můj email tao.quit@email.cz


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: stř, 08 zář 2010, 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 zář 2010, 16:55
Příspěvky: 7
Taky umím pár "indigo kouzel" :wink: Doposud jen náhodných, teď to trénuju :smile:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Ahoj, ja si myslim, ze to je ve skutecnosti mnohem jednodussi... indigo je jednoduse ve svem vyvoji mnohem dale (a nemluvim tu o vyvoji fyzicke existence)... cili ted si jen dopln, ze vetsina lidi indigo neni a tito lide vsem indigo pripravili tento svet takovy jaky jest. Lide kteri mnoho veci nechapou a ani neuznavaji, lide co tvori umyslne mnohe hranice, omezeni, limity, zakony, zakazy, prikazy, lide co siri strach neb jen diky nemu dokazi vladnout (udrzet si vladu?) a jako tresnicku na dortu, tito lide pripravili svet ve kterem se neuznava KREATIVITA ani TVORIVOST natoz RADOST a LASKA! Sice to mnozi tak nazyvaji ale vzdy si vsimni, ze se za tim skryva jedna a tataz snaha: vydelat penize. Nic vic nic min. (jinymi slovy neuvazuje se o prinosu lidem, ale o prinosu ekonomice) A ted tu jste vy, kteri jste ve svem vyvoji dale - vnitrne chapete mnohe veci, uvedomujete si ze hranice nejsou a musite v nich zit, vnitrne chapete ze to na cem tato spolecnost stavi a rika tomu "veda" je uz dnes uplny paskvil, vite ze smysl je uplne jiny a proto se ne a nemuzete zaclenit do teto spolecnosti - nejde vam to... protoze vite ze to jde jinak, znate uz to... tazke vlastne jste v "dominantni" spolecnosti lidi, kteri jsou zaostali... predstav si neco jako zapadlou osadu lidi, kde lidi ziji stale stredovekem - ted mezi ne prijdes a snazis se jim vsechno vysvetlit jinak... situace primo k zblazneni nehlede na to ze te vsichni budou mit za spolecnika Dabla, Silence, Kacire atd atd... takze hledana osoba cislo jedna :sun:

Nebo jiny priklad, prijdes mezi lidi, kteri lopatou nabiraji seno ci slamu... asi si umis predstavit jak zdlouhave to musi byt a ted tito lide by te nutili to delat presne tak! Jak by jsi se citil? Tak asi podobne hadam se citis...?

Cili ma rada jest, zapomen co vse jsme te jakozto lide "naucili", a udelej si v tom poradek dle sveho vlastniho citeni, sve vlastni inteligence - nech se vest intuici a srdcem... to jedine co te v zadne skole neuci a pritom jde o ty nejpodstatnejsi zaklady kterym bychom se meli ucit... jinak TetaKaterina ma neco o Indigo tady zda jsi jeste necetl:
http://www.tetakaterina.cz/154-co-to-je-/

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 17 kvě 2009, 15:13
Příspěvky: 9
Tao, všichni tu jsme, protože tu máme být, všichni jsme tu na správném místě, tenhle svět je právě tak akorát zařízený pro to, abychom tu všichni byli schopni udělat, co je třeba. Nikdo na tom není líp, ani hůř, každému cestičky tvoří různé kličky a zákruty, rychlé rovinky, náročná stoupání, ... některé části naší osobnosti jsou nerady, když nevidí za roh, chi. Na horizontu všichni rádi spočineme zrakem na jiskřivém východu slunce - stačí být vzhůru...
Přeji ti, abys byl vzhůru, až se kolem tebe mihne ten, s kým by ti bylo příjemné tohle téma sdílet. Věř, že je blízko, věř své intuici, svému vnitřnímu hlasu.
Nepotřebuješ kouzla, abys druhým něco dokázal, nech svou energii (Lásku) probudit, nech ji proudit, "ohmatej" si ji, sžij se s ní a LEŤ a dál se probouzej...

S Láskou Wal

_________________
S láskou Wal


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 zář 2010, 16:55
Příspěvky: 7
Ano, ano, ano, to vše je správně a to vše už vím. Teď ale moje možná protichúdné názory. Indigo není dál ve vývoji. Žádným vývojem neprošlo, protože se tak narodilo. To je jako když se někdo narodí větší než ostatní, nebo šikovnější na sport například. To není žádná dominance, to je zcela obvyklá součást lidstva. Podle mě.. mozek (tedy i všechny jeho stránky, smysly apod.) funguje jen na x % (přičemž x je určitě pod nějakých 25%).. Kdyby fungoval na plno, byli by indigo všichni, existovaly by schopnosti telepatie apod. Indigo se tedy rodí s o několik málo procent větší mozk. kapacitou. Indigo jsou tedy všichni, někteří (většina) jen neaktivní. Na jedné straně jsou mentálně postižení, na druhé my, indigové.. Uprostřed ti, o kterých píšeš.
Máš pravdu, že se v tomto světě neuznává kreativita ani tvořivost, ale to mi pak řekni, proč jsou na "špičce" společnosti umělci, zpěváci, herci a obecně lidi, co se k tomuto postu museli (jasně, v praxi to tak není, ale principálně ano) dopracovat svojí tvořivostí? Obama je prý také indigo. Kreativita se neuznává, protože s ní neupečeš chleba ani nepostavíš barák. Kreativita nepatří do mozků "obyčejných pracujících" lidí.
Věda není paskvil. Už tisíce let je to prostředek jak uchopit a pochopit to, v čem žijeme. Bez vědy by nikdo nevěděl o indigu, pozor :))
Tvůj přístup mi zní dost biblicky. Jen si dosaď místo indigo jméno "Ježíš" a je to jak výklad z Bible :) To se mi právě na médiích zabývajících se indigem nelíbí a vidím v tom do budoucna nebezpečí.
S tou loaptou, ano, přesně tak se cítím. Opravdu vidím mnohdy jednodušší řešení než mi "dospělí" nabízejí. Spíše mi ale příde, že mají všichni z "něčeho" strach. Většina normálních lidí se bojí udělat něco jinak ze strachu z něčeho, co ani nevidí.
Tohle jsou však jen moje názory. Můj pohled. Radu si beru k srdci, vždy se snažím jednat podle vlastní hlavy. Omezení jsou ale velká a všudypřítomná. Btw, indigové děti rostou, vyvíjejí se, je potřeba něco dělat. Myslíte, že by se hodil nějaký indigo vůdce, nebo král? Pokud by někdo takový existoval, myslíte, že by ho poslouchali? A že by byl spravedlivý?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 zář 2010, 16:55
Příspěvky: 7
Walkira: Já ale s tebou Lásku sdílet nechci. To, že mi jí předkládáš beru jako sdílení. Já tě neznám. Láska je příliš složitá chemická reakce, neboli cit, kterým bych neplýtval v každé druhé větě. Omlouvám se, za hrubost, jsem upřímný.
Ale vše je tak jak má být. Ano. Teď je otázkou jestli je osud, nebo náhoda. Nebo my. Jednou mě napadlo představit si dvě situace. Jednu čistě jako hříčku osudu, druhou náhody. Každou ze situací jsem dovedl do nejvyšší absurdity. Vyšlo mi, že nic jako osud není a pokud ano, tak je až galakticky absurdní. Náhody však jsou, hlavními hybateli děje jsou ale všichni. Ne jen lidé.

Kouzla nejsou pro dokazování druhým. Jsou to moje prostředky. Leckdy si někdo ani nevšimne, že ovlivním jeho myšlení, nebo jednání pomocí malých triků :)) Samozřejmě k mému osobnímu prospěchu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 17 kvě 2009, 15:13
Příspěvky: 9
Tao, leť a probouzej se...
Příklad ke kreativitě: jeden mladý malíř měl spoustu nápadů a rozhodl se, že nejdřív půjde studovat. Studoval a studoval, ale připadalo mu to fádní, nudné, ptal se "Kdy už konečně budu tvořit?" Učitel mu odpověď nedal, ani ostatní studenti ne. Tak se rozhodl, že začne hned. Vzal barvy a štětec a pokládal na plátno jednu skvrnku vedle druhé, zblízka změť, z dálky slušné dílko. Jeho práci však nikdo neocenil, volali "To už to bylo, to není nic převratného!" Dokonce mu doporučili, aby se vrátil ke studiu. Připadal si nepochopený, nedoceněný, vždyt je tak kreativní! Ke studiu se nevrátil, s malováním seknul ... za pár let zjistil, že to, co namaloval, je impresionistické dílko, v hloubi srdce věděl, že už to tu bylo, ale nikdy si to nepřiznal... (ve škole skončil u Rembrandta a je to chyba? )
S Láskou Wal

_________________
S láskou Wal


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 16:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Tao, prozatim se jen zeptami:

Co je pro Tebe ted vlastne stezejni otazkou na kterou hledas odpoved?

A jinak k tomu co jsi napsal: Neomezuj se tolik -a proste, jak pise Wal, "LET!"

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 16:50 
.
Jj Alexi, jen si nenech nic nutit (což není myšleno jako rozkaz). :color: Myslím si a z komunikace s několika indigovými lidmi se mi ukázalo, že i když někdy tápou, nepotřebují nějakého vůdce a už vůbec ne krále, spíš lidi kolem sebe, kteří je chápou a s nimiž se mohou projevit a být takoví jací jsou - kamarádi. Nerozumím tomu úplně, ale z Indigových lidí je cítit, že tak nějak ví, kudy jít, co dělat a mají to v sobě dobře uspořádané nebo jsou svým životem vedeni k tomu, aby si to ujasnili.

Nerada rozděluju lidi a do jisté míry se mi ani rozdělování lidí na Indigo a Neindigo nelíbí, ale na druhou stranu chápu, že Indigovým lidem to do jisté míry může bý přínosem zjistit o sobě, že jsou Indigoví. A jsem strašně ráda, že když Indigoví lidé zjistí, že jsou Indigoví, že jim tam nenaskakuje to, co psal Mapudy, že jsou nad ostatníma lidma, nebo že Neindigoví jsou zaostalí apod. Přílišné rozdělování podle mě působí problémy pokud to lidé nechtějí vzít za správný konec nebo neznají hlubší souvislosti (i když je otázkou, zda a do jaké úrovně lidé obecně ty souvislosti znát mohou).

Tao píše:
Indigo není dál ve vývoji. To je jako když se někdo narodí větší než ostatní, nebo šikovnější na sport například. To není žádná dominance, to je zcela obvyklá součást lidstva.

Věda není paskvil. Už tisíce let je to prostředek jak uchopit a pochopit to, v čem žijeme.

:headbang: + :hello:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indigo generace 92
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2010, 16:52 
Mapudy píše:
Ahoj, ja si myslim, ze to je ve skutecnosti mnohem jednodussi... indigo je jednoduse ve svem vyvoji mnohem dale (a nemluvim tu o vyvoji fyzicke existence)... cili ted si jen dopln, ze vetsina lidi indigo neni a tito lide vsem indigo pripravili tento svet takovy jaky jest. Lide kteri mnoho veci nechapou a ani neuznavaji, lide co tvori umyslne mnohe hranice, omezeni, limity, zakony, zakazy, prikazy, lide co siri strach neb jen diky nemu dokazi vladnout (udrzet si vladu?) a jako tresnicku na dortu, tito lide pripravili svet ve kterem se neuznava KREATIVITA ani TVORIVOST natoz RADOST a LASKA! Sice to mnozi tak nazyvaji ale vzdy si vsimni, ze se za tim skryva jedna a tataz snaha: vydelat penize. Nic vic nic min. (jinymi slovy neuvazuje se o prinosu lidem, ale o prinosu ekonomice) A ted tu jste vy, kteri jste ve svem vyvoji dale - vnitrne chapete mnohe veci, uvedomujete si ze hranice nejsou a musite v nich zit, vnitrne chapete ze to na cem tato spolecnost stavi a rika tomu "veda" je uz dnes uplny paskvil, vite ze smysl je uplne jiny a proto se ne a nemuzete zaclenit do teto spolecnosti - nejde vam to... protoze vite ze to jde jinak, znate uz to... tazke vlastne jste v "dominantni" spolecnosti lidi, kteri jsou zaostali... predstav si neco jako zapadlou osadu lidi, kde lidi ziji stale stredovekem - ted mezi ne prijdes a snazis se jim vsechno vysvetlit jinak... situace primo k zblazneni nehlede na to ze te vsichni budou mit za spolecnika Dabla, Silence, Kacire atd atd... takze hledana osoba cislo jedna :sun:

Já nevím, asi Tě někdo naštval, Mapudy? Když jsem si to četla, napadali mě věci jako že když nejsem Indigová (což nejsem) tak snad musím být a budu zatracena a uškvařím se ve vlastních výčitkách, co jsem tím, že jsem se narodila Indigovým lidem způsobila.
Spousta lidí dost věcí chápe, jen o tom nemluví souvisle a teoreticky, ale použijí to přímo na nějakou událost či situaci, když o ní vyprávějí nebo se projeví v jejich chování.
Že se dneska neuznává kreativita a tvořivost? Asi jak v čem, ale řekla bych, že dneska je jak kreativita, tak tvořivost žádaná. A radost a láska? Kdo by nechtěl být šťastný a cítit ve svém srdci lásku? Mně právě přijde naopak, že si to lidé uvědomují čím dál víc, ale to neznamená, že to dřív nevěděli, jen je to jasnější.
Vydělat peníze a za ně zaplatit nájem nebo si postavit vlastní dům, koupit si oblečení a potraviny - to není pro ekonomiku, ale pro lidi, rodiny, členy těch rodin. Jsme v takovém světě, v jakém jsme a dostali jsme se jako lidstvo do bodu, kdy to bez tohohle kolotoče peněz moc nejde, zvykli jsme si na pohodlí. Vystoupit z toho kolotoče je možné, každý může, ale ruku na srdce, dokážeme si to vlastně vůbec představit? Natož to žít?

Lidstvo si představuju jako jednu velikou, obrovskou loď. Ti dříve narození tvoří jednotlivé části té lodi, mají spoustu zkušeností, moudrosti, mladší jedinci taktéž, plus jsou tam jejich uvědomění - důležité momenty v jejich životech, ve kterých lecos pochopili a lidé mladí, kam by patřili třeba i Indigoví lidé a další (neznám všechna ta rozdělení), kteří přinášejí těm všem ostatním jakoby nový vítr do plachet, nové vnímání světa, nové možnosti. Všichni na té lodi spolu máme možnost komunikovat, setkávat se, poznávat se, obohacovat se navzájem a všichni jedeme jedním směrem. Dohromady jsme celek - loď. Nejsme dvě lodě - jedna loď Indigových lidí a druhá "těch ostatních" (přičemž dvě lodě - mohli by se předhánět, soutěžit, porovnávat a nebo dokonce bojovat). Nejsou ani dvě lodě nebo víc lodí rozdělených podle lidí, na ty věnující se ezoterice, duchovnu a dříve narozené, na Indigové a na ten zbytek, který je totálně neduchovní (což lidé stále rádi rozdělují :sad: ). Jsme všichni na jedné lodi, bez výjimky. Jen je tu ještě jedna otázka: "Budeme někoho házet přes palubu?" Doufám, že ne.


:hello:


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz