Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 1:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: úte, 06 pro 2011, 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
...ono je to totiž trochu jinak...v kolektivu indigáčů jde vše snáze, ale co pak? Když jsou postaveni tváří v tvář realitě života? Když nenajdou práci, kde jsou takto smýšlející lidé? Co to udělá s indigáčkem? Ten, který je probuzený, tak i když se tam trápí a nesouhlasí s tím, jak se to tam vede, tak bytostně cítí, že je tam správně, že by tam jinak nebyl...takže přes všechno vnitřní trápení ví, že se věci dějí a mění tím, že dnes a denně pracuje na tom, aby zůstával ve svém středu a vytrvale si stál za tím, kdo je a proč tady je, i když ho to nějaký čas stojí nesmírné úsilí, slzy a prožívá pocity méněcennosti... i přesto ví, že tím, že bude udržovat krb svých myšlenek čistý a zůstane takový, jaký je, i přes počáteční odpor okolí, že se jednoho dne ledy prolomí...jen on sám může jít druhým příkladem, všem těm zraněným duším, které se chovají tak nepřátelsky...krůček po krůčku...jen probuzený toto ví, i přes utrpení uvnitř sebe, a nejde jen o indigáčky, jde o nás všechny....ono zavřít se někde v ašrámu a dělat, že svět kolem neexistuje, že je to zlý svět, kde si všichni jen ubližují, tak to zcela jistě světu nepomůže....naopak si myslím, že svět potřebuje mít indigáčky a všechny takto probuzené lidi právě tam, kde to nefunguje, kde to zkrátka skřípe...proto jsme tu, to je náš úkol a není vůbec lehký.
Neživme se tolik rozlišováním lidí na indigo ap., je o úplně jedno...neboť takový neprobuzený indigáček dokáže i postřílet spolužáky ve třídě, protože ten tlak neunese...tolik si přeje lepší vět, až sám začne hodnotit a posuzovat, až nakonec dojde k závěru, že je lepší všechny postřílet, než si dát za námahu světu ze sebe dát to nejlepší. Možná se vám to zdá kruté, co píšu, možná píšu i sama proti sobě, jak by se někomu mohlo zdát, neboť se sama považuji z indigo, ale právě proto píšu to, co píšu a je to jen moje pravda...moje pravda indigáčka v praxi...v reálném životě...
Když člověk žije lásku a skutečně ji uvnitř cítí a projevuje ji i těm, kteří si to z pohledu druhých nezaslouží, pak i ti, kteří se chovají jako prasátka, začnou přemýšlet o tom, co to je za člověka :dunno: ....každý, kdo křičí a chová se jako prasátko, ten má jen vlký strach a volá o pomoc, i když by to nikdy nepřiznal...v životě mu zkrátka nejvíc chybí láska...jak by ji tedy mohl šířit dál, když ji nikdy nepoznal? Dejme jim šanci...příležitost zažít ten pocit, který je nesdělitelný...přestaňme pořád dělat z našich dětí chudáky, že budou v normálních školách trpět, tím už jim tuto cestu utrpení tvoříme...nemusí tomu tak být...věřme jim, věřme, že právě oni na té zkoušce v realitě obstojí :thumbright:
S Láskou Ivanka :love3: :hello: :flower:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: úte, 06 pro 2011, 21:21 
Offline

Registrován: čtv, 01 pro 2011, 21:05
Příspěvky: 11
Třeba indigáčky a ostatní duchoví, vnímavé nebo jen dobrosrdečné lidi osud posílá schválně mezi ty ostatní, aby zlistli, jak to chodí, jaká je situace a jek ji popřípadě vyřešit a vylepšit.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: stř, 07 pro 2011, 11:19 
X


Naposledy upravil Orlation dne pon, 02 dub 2012, 12:51, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: pát, 30 pro 2011, 22:36 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 9:56
Příspěvky: 10
Děkuji Ivanko :love5: :bend:

(Podepisuji..., i když momentálně v tzv. reálu nezvládám,... snad příště..., každopádně je to přesně tak, jak píšeš :thumb: )

_________________
Život není o boji, ale o Lásce.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: pát, 28 pro 2012, 10:50 
Offline

Registrován: pát, 19 říj 2012, 16:42
Příspěvky: 2
podobne to funguje v montessori skolkach, a vobec nejde o to, ci su deti indigo alebo nie. kazde dieta si zasluzi takyto pristup. bohuzial, taketo skolky su sukromne a stoja dost penazi. a hoci montessori skolku otvorili aj v nasom okoli, obavam sa, ze moje deti do nej nebudu moct chodit. sice, syna som uz prihlasila a teraz cakam na financny zazrak:) a ked sa zazrak neudeje, indigo - neindigo, bude sa musiet vyrovnat s realitou statnej skolky...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: pát, 28 pro 2012, 18:06 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
zuzana1 píše:
podobne to funguje v montessori skolkach, a vobec nejde o to, ci su deti indigo alebo nie. kazde dieta si zasluzi takyto pristup.

Naprosto souhlasím.
zuzana1 píše:
bohuzial, taketo skolky su sukromne a stoja dost penazi. a hoci montessori skolku otvorili aj v nasom okoli, obavam sa, ze moje deti do nej nebudu moct chodit. sice, syna som uz prihlasila a teraz cakam na financny zazrak:) a ked sa zazrak neudeje, indigo - neindigo, bude sa musiet vyrovnat s realitou statnej skolky...

Těch státních školek se zas tolik neobávej.
Moje dítě ji absolvovalo a v rámci možností jsme byli všichni velmi spokojení. Nemám díky Bohu dítě indigo, ale i tak by se třecích ploch s většinovou kulturou našlo dost. A v tý školce nebyl nikdo nějak speciálně školený nebo nadaný, ale naštěstí prostě jen pár celkem prima ženských schopných dělat s láskou svoji práci. Těch pár třecích ploch a chybiček co se našlo bylo nakonec dítěti jen dobrou průpravou na realitu, kde není vše dokonalé. Žiješ asi ve větším městě, zkus se na školky v dosahu podívat a třeba si budeš moct vybrat i něco, co tebe i dítě potěší víc, než nějaká speciální záležitost.
:sunny:
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola Indigových dětí
PříspěvekNapsal: ned, 03 bře 2013, 23:55 
Offline

Registrován: ned, 03 bře 2013, 23:22
Příspěvky: 1
ahoj lidi koukám, že už je to delší dobu co tady někdo byl ale přesto bych ráda reagovala, jednak na článek o indigo škole- ten mě opravdu nadchnul, hlavně proto, že ho napsal kdosi kdo je opravdu "indigový" a ne jakýsi vědec který zkoumá podivné děti které mu chodí někam do poradny (jak jsem se s tím setkala v knihách o indigových dětech) -tam pak chybí opravdové vnitřní porozumění...
mrzí mě, že už nejde dohledat kdo článek napsal......

a dále- reakce na reakce- jen tu chci zdůraznit, že pro indigové lidi je naprosto klíčové v jakém prostředí vyrůstají, jestli se jim od dospělých dostane podpory a pochopení a prostoru, nebo jsou jenom uzemnováni a deptáni a ničeni- v tom článku o škole je to nádherně popsané, protože autor ví jak moc je to důležité, to by nás potom připravilo na tu "drsnou realitu"-kdybychom se mohli plně rozvinout a být sami sebou :razz:
ale takhle je to bohužel všechno jinak...

pokud se tady prosím najde někdo kdo mi rozumí co myslím, ozvěte se, děkuji


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz