Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pon, 16 pro 2019, 1:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Má v dnešní době manželství smysl?
Anketa končí za úte, 08 pro 2009, 8:56
Jistě. Vnímám jej jako projev toho, že chci být s milovaným člověkem navždy. 14%  14%  [ 7 ]
Určitě. Už proto, že tahle instituce má svou morální hodnotu, což je v tomto světě třeba podporovat. 8%  8%  [ 4 ]
Ano. Myslím, že partnerům dává pocit určité jistoty a vzájemného spojení těch dvou. 32%  32%  [ 16 ]
Snad jen z důvodů čistě sociálních. Jinak jej vnímám jako přežitek. Pokud ti dva spolu chtějí být, mohou přece i bez toho. 38%  38%  [ 19 ]
Nemá. Ten papír člověka svazuje. Daleko větším důkazem lásky je, když jsem s tím druhým i přes to, že nemusím. 8%  8%  [ 4 ]
Manželství? Zrušila(a) bych ho. Bere člověku svobodu a ničí skutečnou lásku. 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Má v dnešní době manželství smysl?
PříspěvekNapsal: pon, 07 pro 2009, 23:48 

:shock: :shock: :sad4: Tak s tím si dovolím nesouhlasit, protože spojení s Bohem, vnímání Božství žádné prostředníky nepotřebuje. Bůh miluje všechny bytosti bez podmínek a všichni mají stejnou možnost spojení s Ním, není třeba splňovat žádné parametry, za kterých je to možné. :littlean: :littlean: :littlean:

Profil E-mail  

Předmět příspěvku: Re: Má v dnešní době manželství smysl?
PříspěvekNapsal: úte, 08 pro 2009, 1:01 

Zajímavé téma :razz: Mám takovéto zkušenosti...když jsem se ve 22 letech vdávala, myslela jsem si, že to je navždy. Pak přišly životní zkoušky. Rodina pro mě byla důležitá. Na svět přišly naše dcery a i přes to, že můj manžel byl gamblerem, jsem v sílu rodiny a manželství věřila. Jenže co dělat, když o moji pomoc manžel nestál, léčit se nechtěl a zadlužoval nás více a více. Do toho se přidal i alkohol a nevěry. Hodně jsem se v té době naučila. Také to, že se naše cesty mohou rozdělit. Po rozvodu jsem byla nějaký čas sama a pozorovala ostatní manželství. Nevěry i u spořádaných párů ve mně vzbudily teorii o živočišném původu a nepřirozenosti zůstávat celý život jen s jedním partnerem. V tu dobu jsem si myslela, že se s jedním nebo druhým, třetím :skippy: partnerem dá žít do konce našeho pozemského života jen tak, jak se říká, na hromádce. Když se milují, tak proč by k tomu potřebovali úřední papír, že? Jenže....sešla jsem se s duší, která se mnou souzní. Je nám už 2. rokem náramně...i když zatím bez papíru. Oba cítíme, že svatba, a nemusí být v šatech s vlečkou a honosnou hostinou, nás spojí ještě více. Prostě se tak nějak do sebe víc zachumláme. :love2: :love1: A vůbec v něm nemusí ani jeden ztrácet svoji svobodu. Manželství není jistotou, jen přirozeným krokem. Jsem pro manželství. Dlouho jsem se tomuto tématu ze strany partnera bránila, ale už vím, že to bylo z důvodu strachu, abych nebyla opětovně podvedena, zraněna. Teď do toho jdu s otevřeným srdcem a těším se. Přeji všem krásná partnerství i manželství :hello: :love4: :flower: Každý ať se rozhodne tak, jak mu to vyhovuje.

Profil E-mail  

Předmět příspěvku: Re: Ukončené: Má v dnešní době manželství smysl?
PříspěvekNapsal: stř, 28 srp 2019, 10:38 

Tak podle mě záleží na lidech jak to vidí. Podle mě je to jen papírová záležitost. Lidé dokáží být v dokonalém vztahu celý život, i bez nějakého obřadu. I když už jsem na pár svatbách byl a bylo to fajn, tak vždy jen jako účastník. Unášeli jsme nevěstu a ženich si jí pak musel vykupovat :D Ani řádná hostina nechyběla a spousty darů. Od dortu z výherních losů do loterie a toaletního papíru :D My s přítelkyní jsme dávali jako svatební dar poukaz na tyhle masáže. Jelikož jsme novomanželé dobře znali, tak jsme věděli že je to něco pro ně. Po delší době nám pak děkovali za poukaz :)

Profil E-mail  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]