Orby

Orby- názory

Tady sbírám názory fotky, na kterých je vyfoceno cosi, co často vyvolává velké diskuze.
Převším jde o průhledná, někdy barevná kolečka, jindy i čtverečky, které se na fotkách objevují. Říká se jim orby.

Názory na orby se různí. Ani já sama na ně nemám vyhraněný názor.
Ale spíše se přikláním k technickému vysvětlení těchto jevů.
Nejsem ovšem příliš technicky zdatná a tak to nedokážu posoudit. Proto se mě , prosím, neptejte na můj názor, co jste vlastně vyfotili...Nevím. Ale rozhodně stojí za to se na fotky podívat.
Dále zde najdete také vysvětlení těchto jevů, které jsem nasbírala, z různých úhlů pohledu...
Doporučuji si fotku v prohlížeči zvětšit a nalézt detail koleček.

Podle názorů některých lidí jsou to vyšší duchovní bytosti, nebo andělé, kteří se nám podle své nálady někdy chtějí ukázat, podle názoru jiných jde o pouhý prach před objektivem. Dříve se patrně neprášilo, neboť tento jev se začal objevovat až v poslední době. Doporučuji přečíst články a komentáře obou stran a vytvořit si vlastní názor.

Názory a diskuze o orbech:

Alena Horká: Světelné koule (Spirit 44/2004)
Jak se zdá, záhadné světelné koule, které se nám občas mohou vyskytnout na pořízených fotografiích, jsou celosvětovou záhadologickou hádankou! Jedná se o málo známý a zatím neprobádaný fenomén. Se zvláštními svtelnými koulemi nebo částicemi na fotografiích se totiž od určité doby také setkávám a postupně jsem získala zajímavé a a překvapující poznatky a zkušenosti.
Když jsme v létě roku 2003 s mým kolegou Kamilem Pokorným z badatelské společnosti Agartha Brno poprvé tyto světelné částice vyfotografovali v podzemních labyrintech Stránská skála v Brně , nevěřili jsme vlastním očím, co se nám na fotografiích objevilo. Bylo to velké množství bílých světelných koulí různých velikostí a struktur .

Od té doby tyto světelné útvary a formace dokážeme nezávisle na sobě vyfotografovat kdykoli a kdekoli, v podzemích i v jeskyních, na záhadných místech, na hradech a zámcích, v lese ale i v městských parcích nebo na náměstích a také v místnostech domů. Přitom vůbec nezáleží na tom, jaký fotoaparát použijeme, jestli digitální nebo klasický a jaký zvolíme film.

Problematikou tohoto jevu se dokonce zabývají dokonce i týmy badatelů všude na světě. V anglicky mluvících zemích se záhadným světelným částicím na fotografiích říká "orbs" a česky se označujíobvykle názvem "orby". Vypadají jako částice prachu , kapky vody nebo smítka či kuličky. Badatelé prováděli již nejrůznější experimenty s použitím několika druhů digitálních fotoaparátů i s fotoaparáty klasickými, s filmy různé citlivosti, pokusy s prachem a vodou. Chtěli totiž vyloučit prach na čočkách fotoaparátů. Dále bylo zjišťováno, zda záhadné světelné orby vznikají telepatickým působením a k pokusům byla přizvána i různá média. Výsledky byly pokaždé jiné a velmi rozdílné, někdy se světelné částice na fotografiích objevovaly a jindy ne. Experimentů se zůčastňoval různý počet lidí a mimo jiné se ověřovalo, zda jsou tajemné orby schopné pohybu, jestli se objevují a mizí. Badatelé se domnívají, že tyto světelné částice nejsou duchové, ale jsou energií, která se přenáší z energetického zdroje do nějakého ducha, aby se mohly projevit. Podle názorů odborníků by to vysvětlovalo, proč jsou tyto částice kulaté. Na zálkadě zákonů fyziky totiž energie, která se převádí má opravdu přirozený tvar koule.

A jaké poznatky o těchto záhadných orbech jsme získali spolu s mým kolegou z badatelské společnosti Agartha my?

Je zajímavé, že i když se záhadami zabývám již mnoho let a fotografuji nejrůznější záhadná místa, krajiny i věci, nikdy se mi na fotografiích světelné kulaté částice-orby neobjevily.

Teprve až před tři čtvrtě rokem. Tehdy jsme je poprvé s kolegou vyfotografovali v podzemních labyrintech Stránská skála Brno. Zde je totiž soustředěn neobyčejně velký výskyt paranormálních jevů. A právě od této doby, kdy se zabýváme záhadami ještě intenzivněji a a také navštěvujeme různá záhadná místa , jsme schopni vyfotografovat tajemné orby na mnoha místech a v různých lokalitách. Kromě orbů často vyfotografujeme i další paranormální jevy, jako jsou mlhové formace, tváře lidí aj.

Podařilo se nám zjistit, že světelné částice na fotografiích jsou skutečně energie!

Energie materializované pomocí našeho bioplazmatického pole neboli aury. Bez naší přítomnosti by totiž orby nemohly vůbec vzniknout. Materializace probíhá velmi rychle, ve zlomcích sekundy, snížením kmutočtů aury. Orby se neuvěřitelně rychle pohybují , a to kmitavým pohybem. Zpozorovala jsem, že na několika mých snímcích navíc orby za sebou zanechávají bílou stopu. To je známka, že s ematerializují za rychlého pohybu.

Další náš poznatek je také zajímavý. Světelné částice-orby dokáží vyfotografovat zřejmě jen lidé s rozvinutými parapsychologickými a také mediálními schopnostmi.

Abych uvedla příklad: Moje známá fotografovala místnost, kde bylo pohromadě víc lidí A to svým vlastním klasickým fotoaparátem. Ona záhadné orby zatím nikdy nzachytila. Když ale tentokrát fotografovala naše společné známé, kde jsem byla přítomna i já, po vyvolání filmu žasla nad tím, proč se jí objevily na snímcích světelné koule a to ve větším počtu.

Teď je ale snad největší šokující odhalení. Mohou mít snad už i tolik záhadné orby jiný tvar než kouli? Ano, jsou to čtverce!

Je to prostě úžasné. Objevují se ve formě různě velkých, geometricky velmi přesných čtverečků. Vyfotografoval je , také v mé přítomnosti a to jednou večer, v lednu 2004, na ulici před domem, když byl právě venku sníh, můj známý. Použil při tom svůj kvalitní klasický fotoaparát značky Canomatik.

Tak tohle s emi zdá už opravdu příliš. A tady vlastně už neplatí ani zákony fyziky s tím, že energie, která se převádí, má tvar koule. Mohou zde tedy platit úplně jiné zákonitosti, a to zvláště v přípdě, pokud tato materializovaná energie , je inteligentní podstaty.

Tímto jsem získala další neuvěřitelnou zkušenost. Určitě je fenomén záhadných světelných orbů na fotografiích natolik fascinující energetický jev , že si jistě zasluhuje pozornost badatelů na celém světě.



Technické vysvětlení orbů
Zdravim,
velmi me zaujala Vase galerie s duchy a jeste vice vysledky Vaseho patrani, zaradim se pravdepodobne do rady tech co na duchy neveri a snazi se tento jev racionalne vysvetlit.
Podle me se jedna o reflexy od prachu, snehu nebo kapek. Uricte neni nahodou ze kdyz snezi objevi se tech Vasich "orbu" mnohem vic nez v prostredi kde pouze poletuji castecky prachu. Hodne napomaha pouziti blesku. Techto duchu mam na fotografiich spousty a samozrejme ze vic na mistech kde je prasne prostredi nebo slabe poprchava, o snezeni nemluve. A nakonec ta velka zahada orbu ve tvaru ctverce. Tento tvar je dany clonovym otvorem v objektivu. Clony ktere maji vice segmentu jsou kulatejsi, tzn. duch se jevi kulatejsi, paklize ma clona ctyri segmenty duch ma ctyri strany a je tudiz ctvercovy. Mame-li clonu se tremi segmenty, duch by mel tvar trojuhelniku. Jestli se timto zabyvaji skupiny badatelu po celem svete tak smekam. Ale tim Vase stranky nechci v zadnem pripade snizovat, jsou jinak dobre propracovane a plne zajimavych uvah. Tohle mi vsak jako castecne racionalne-technicky uvazujicimu jedinci nedalo :-)
s pozdravem
Adam Hradecky

Milý Adame,
díky za zajímavý názor. Konečně se do toho pustil nějaký techničtěji
založený tvor, což já nejsem. Jsem za to, cos napsal ráda a rozjodně
připouštím, že na tom něco je a mnoho fotek se tkhle vysvětlit dá. Ale
stále nechápu, proč někdy to fotí digitál, někdy obyčejný fim a proč, když
dříve to foťáky nefotily. A také rozumím, když se tohle objeví při focení
bleskem. Ale máme už i takové, kde blesk prkazatelně použitý nebyl. Asi by
to chtělo nějaký vážně rozsáhlý výzkum s mnoha pokusy. Ale ten už , jak ses
mohl na mých stránkách dočíst, proveden byl a stejně jsou stále pochybnosti,
jak to je.
Když dovolíš, ráda bych i tvůj názor dala na mé stránky, ať si lidé přečtou
i opačný postoj a udělají si názor sami.
Díky. Kateřina

Ahoj,
proti uverejneni mych spekulaci na strankach nic nemam. Jeste bych to tedy rozvedl, myslim ze by nemelo zas tak zalezet na tom jestli se jedna o digital nebo o kinofilm, i kdyz kompaktni digitaly mivaji mnohem "mensi" objektivy, u digitalnich zrcadlovek tento rozdil neni tak zasadni, u objektivu ktere vsak nejsou na digitalni fotoaparat (zrcadlovku) stavene muze nastat odraz od zadni cocky objektivu, ale tech pripadu neni zas tolik. Duvodem proc se reflex muze objevit nemusi byt jen kapky, prach a pod. v zornem poli, muze ho vytvorit i "rezidentni" svetlo, tj. zdroj svetla ktery v zornem poli neni ale do objektivu pronikne, cim drazsi objektiv, tim je tento problem mene vyrazny. Pokud je zdroj svetla v zornem poli tak samozrejme reflexy hrozi stejne. Dal si myslim ze driv to pristroje fotit musely, nevim sice jak vzdalenou minulost mate na mysli, ale muze se to take zdat z toho duvodu ze driv proste blesk tolik lidi nemelo, jinak odhaduji ze reflexy se v objektivech objevovaly odjakziva. Nejsem ale zas takovy odbornik na fototechniku, zkusenejsi by to myslim rozvedli lepe a doplnili, optika neni jednoducha disciplina ale urcite se daji veskeri duchove racionalne vysvetlit. Jinak preji hodne uspechu a spokojenych ctenaru Vasich stranek!
Adam

Orby jsou jen prachové částice
Tyto jevy na fotce vznikají když malá částice je mimo oblast ostření. Dále je důležité mít zoom na co největší přiblížení. Čím větší tím pravděpodobnější vznik efektu. Dále je potřeba použít blesk nebo se musí vyskytovat v blízkosti ostré světlo(ne soft) nebo také fonguje protisvětlo nebo třeba odraz. Tvar nemusí být vždy kruhový. Tvar udává několik proměnných veličin – tvar clony, míra zaclonění,vzdálenost. Při pohybu a pomalém čase můžou dokonce vznikat elipsy,které můžou být i různě pokroucené. Většinou jsou ale všechny založeny na kruhovém půdorysu. Samozřejmostí jsou víceůhelníky. Velice nepravděpodobný je trojůhelník,ale i to se teoreticky může stát. Barva je závislá na vyvážení bílé ve vztahu ke světlu,které svítí na částici-většinou prachovou. Může to být i vodní pára,kapka,pavučina,hmyz atd. V zásaddě jsou varianty tři základní- bílá,do modra,do žluta. Přičemž bílou se myslí bezbarvost a tudíž sem patří celá škála až po černou. Z důvodu aberace a různých světelných podmínek a vzájemných kombinací může být barva jakákoliv.

Lukáš Kuta

Čtverečkové orby
Vyfotografoval je , také v mé přítomnosti a to jednou večer, v lednu 2004, na ulici před domem, když byl právě venku sníh, můj známý. Použil při tom svůj kvalitní klasický fotoaparát značky Canomatik."

A v tom je právě celá ta "záhada". Foťák Canomatic je šílený přístroj, který má čtvercovou /obdélníkovou/ clonu, proto ty čtverečky !!

Takže aspoň tahle záhada je vyřešena...více na:
www.paladix.cz
S pozdravem Pavel


Josef o orbech
Dobrý den "Teto Kateřino" !!
Děkuji za pěkně udělaný web, formou i obsahem. Je co počíst a co srovnávat. Strávil jsem mnoho minut drahoceného času a rád se budu vracet pro novinky.
Mám jeden poznatek o ORBECH.
Nikdy jsem je nespojoval s duchy. Ti si myslím se zobrazují jinak. Můj praktický poznatek je, že se zobrazí pouze bleskem a pouze v zaprášené místnosti. Fotím dost dlouho a často, jako učitel praxe na dřevařské průmyslovce je to často v prašném prostředí dílny. Pokud fotím jinde než v dílně, orby se vyskytují ojediněle. Pouze když je v dílně téměř neviditelný zvířený prach ( většinou od brusky), tak se při blesku ukáží. Pro ukázku posílám asi rok staré fotky, které jsem fotil s bleskem i bez blesku. Netvrdím, že to nemohou být zobrazené energie, ale množství koleček je vždy přímo úměrné množství prachu.
Posílám ještě jednu fotku, nevím co to je, ale vyfotil jsem to letos v září.
Zvu na oplátku na své stránky, kde mám kromě jiného ukázky mojí tvorby "automatické řezby". [url=www.urbanpepik.mistecko.cz]http://www.urbanpepik.mistecko.cz/[/url]
Třeba se někdy někde potkáme.
Krásné dny a ještě hezčí noci!!! Urban

Pavel o orbech
Se zájmem jsem četl příspěvky na Vaší stránce týkající se zvláštních bublin na snímcích. Sám mám s nimi praktickou zkušenost a přestože jsem technik, zdá se mi vysvětlení pomocí prachu a různých reflexů od blesku jako laciná odpověď skeptiků.
Blízko mého bydliště je zřícenina hradu, ve kterém je vytesaná světnička ve skále. Pouze v této místnosti se mi zatím podařilo vyfotit bubliny pokaždé. Někdy jsou výraznější, někdy méně. Jako návnadu používám svého syna,v jeho přítomnosti jsou za několik minut desítky bublin. Jsou různé barvou a vnitřním tvarem a při následujících snímcích lze vystopovat stejnou bublinu na jiném místě. V rámci výzkumu jsem zkusil vyfotit několik snímků za sebou tak, že se nehýbal ani syn ani já, pouze jsem čekal na nabití blesku. Získal jsem snímek plný bublin a na následujícím (cca 10 vteřin)téměř nic, na dalším zase zvýšený výskyt. Tím jsem dokázal, že špína a prach na objektivu, případně vada aparátu v tom
nehrají roli. Nějaký prach poletující vzduchem se nikdy nemůže zobrazit v takové velikosti a relativní ostrosti, nemluvě o tom,že by to byla rozmazaná koule bez vnitřní kresby a bez sršení na obvodu. Přikláním se k názoru, že se jedná o druh energie,která rychle kmitá a proto je vidět jen v krátkém záblesku blesku a možná čerpá energii z aury lidí. Často je vidět stejná bublina jakoby posunutá a třeba bledší, podle doby kdy byla na jednom místě. Před vánoci se objevila dokonce jakási mlha stoupající
od podlahy. Na dalším snímku nic.Posílám několik detailů bublin i celkový snímek. Mám jich spoustu.

S pozdravem Pavel

Katka o orbech
Milá Kateřino, ještě jsem chtěla upřesnit svou včerejší informaci.
Tyto úkazy jsem nezačala fotit až po zasvěcení do Reiki, ale už v posledním trimestru těhotenství. Před tím nic a to máme stále stejný foťák. Manžel fotil tím samým, co já, a nic se mu tam neobjevovalo. Už si tenkrát ze mě dělal legraci, že s tím neumím....
Jemu se to na fotkách začalo objevovat až po narození syna. Nějak to u nás aktivovala tato nádherná bytost, která k nám v podobě našeho syna přišla.
Po zasvěcení do Reiki se však ty úkazy na našich fotkách začaly objevovat mnohem častěji.
Mějte se hezky
S pozdravem Katka K.
 

« Zpět