Léčitelská poradna

Nadváha

zde
Jak zhubnout?
Můžete tomu pomoci tím, že si dáte v době novoluní půst. Tedy že nebudete jíst, ale během toho dne vypijete alespoň 2 litry čisté vody. Pokud byste to nedokázali, doporučuji alespoň čistě ovocný den. Novoluní je také ideální den, kdy se vůbec pouštět do jakýchkoli diet. Protože pokud se budete snažit hubnout v souladu s měsíčními cykly, zhubnete víc a při menší námaze než když se do diety budete vrhat například když měsíc přibývá. Navíc zvyknout si na půst při každém úplňku je báječná věc. Tělo se dokonale vyčistí a váhu si průběžně udržujete.

Jestli patříte mezi ty nešťastné, kteří se nadváhou trápí stále, a diety už máte zmáklé všechny dokonale bez výraznějšího účinku, bude váš problém někde jinde, než v jídle. Jde totiž o problém psychický. Pokud si vyřešíte ten, zhubne vám tělo samo. Člověk, který trpí nadváhou má totiž velikou potřebu ochrany. Cítí strach a nejistotu a proto se podvědomě jeho tělo chránícím, že se obaluje tukem. Takoví lidé bývají nejistí a utíkají před city. Odmítají sebe sama a při tom touží po osobním naplnění. Jsou přecitlivělí. Jejich strach také může být zástěrkou skryté zloby a neochoty odpouštět. To je oblast, na které je třeba pracovat. Velkým pomocníkem vám v tomto případě mohou být věty, které si v každém volném okamžiku v duchu opakujte, kdykoli si vzpomenete.
"Jsem v bezpečí tam, kde jsem. Vyvářím si vlastní bezpečí. Mám se ráda a jsem se sebou spokojená. Neustále jsem v bezpečí, ochraňuje mě Boží láska. Právě teď si vytvářím život tak jak chci Jsem v bezpečí."

Pokud si tyhle větičky budete stále opakovat, vaše podvědomí to přijme brzy jako fakt a nebude mít potřebu ochraňovat se vám nepříjemným způsobem. Držím vám palce.


Dotaz:
Milá Kateřino,prošla jsem hodně složitým životním obdobím...všechno zvládám celkem v pohodě,ale jedině co se mě nedaří je zhubnout...zkoušela jsem kinézi..hypnozu...regresi...když se napojím na vyšší já..tak slyším pouze nemusíš se bát...což mě vytáčí,protože chápu,že se nemusím bát,ale ráda bych svoji nadváhu odstranila a nevím jak...jedná se o karmickou záležitost nebo je to jen moje neukázněnost? S.[/i]

Kateřina: Milá S., musím se smát, jak tě zdravě rozčílilo tvé vyšší já, protože to dobře znám. Ale nejšílenější na tom je to, že má vždycky pravdu. I ve tvém případě. Jen to chudák nedokáže lépe vysvětlit. nadváha je totiž vždycky o pocitu bezpečí v nás. Pokud se necítíme v bezpečí, tedy bojíme se, protože máme pocit zranitelnosti, začneme se podvědomě chránit tím, že se obalujeme tukem. Tenhle pocit nejistoty v nás může vyvolat buď nedobře fungující partnerský vztah, nebo jen pocit malé opory v tom druhém. Ve tvém případě nejde o záležitost karmy. Ta je v pohodě. A dokonce ani nejde o neukázněnost.A proto ti na to nezabírá žádná dostupná technika.Zkrátka tě to má dovést k tomu, abys věřila sama obě a vyšší síle natolik, že se nebudeš cítit ohrožená a že si dokážeš sama se vším poradit. Že nepotřebuješ kohokoli druhého, aby ses cítila v bezpečí. A ještě něco, co znám i z vlastní zkušenosti: Čím více se budeš na svou váhu soustředit, tím je menší pravděpodobnost, že zhubneš.Úplně to hoď za hlavu, měj se ráda se vším všudy, taková jaká jsi, vnímej se jako krásná a štíhlá, dělej si před spaním takové příjemné vizualizace a uvidíš, jak bezpečně se budeš v tomhle světě cítit a ani si nevšimneš, že za pár měsíců budou tvá kila dole.
 

« Zpět