Vaše dotazy

Strach

Dotaz:
Dobrý Den ...Objevila jsem vaše stránky a tak jsem se rozhodla vám napsat ...Od začátku roku mě pronasleduji hrozné myšlenky, že bude konec světa a tak
...A tak jsem se začalá bát smrti,najednou jsem zjistilá,že všechno jednou skoči a tak jsem přestalá mit radost ze života .pořad přemyšlim,co bude potom až umřu a proč jsem taková,že se stim nemužu smiřit a brát to tak jak to je ...jako by se mi zastavil život a já nevim co dál ...Nechci se toho bát,ale je to silnější než já. P.

Odpověď:
Milá P,
nevím, jestli jste četla taky mé články o transformaci na mém webu. Nikde tam nepíši o konci světa a jsem naprosto přesvědčená, že nic takového se nestane.

O jakémkoli tématu najdete na webu a médiích spoustu protichůdných informací a je jen a jen na nás, čemu se rozhodneme věřit. Ve vesmíru to funguje tak, že každá naše myšlenka dokáže vysílat tvořící energii, která ovlivňuje vše, co se děje. Tedy přitahujeme právě to, čemu věříme...

Uvědomte si, že budoucnost je v tuhle chvíli pouze naše fantazie. Jinde, než v našich myšlenkách, neexistuje. Existuje pouze to, co se děje právě teď v naší přítomnosti. My sami se můžem rozhodnout, kam své myšlenky pustíme a čemu se naše mysl bude věnovat. Myšlenky si řídíme my, ne ony nás.

Pokud se vám to nedaří, je to jen tím, že utíkáte z přítomného okamžiku někam do vaší fiktivní budoucnosti, která ale ve skutečnosti neexistuje. A tím si přítomnost jen zbytečně komplikujete a a vlastně v ní vůbec nejste. To vy sama jste se rozhodla trpět a trápit se.

Když se vám to stane, pouze své myšlenky pozorujte z nadhledu....pozorujte sama sebe, kam vám myšlenky utíkají a jak se mysl snaží uniknout z přítomnosti, ve které v tom okamžiku žádný problém nemáte. Jako pozorovatel brzy pochopíte, jak je nesmyslné zabývat se něčím, co neexistuje. Pod úhlem pozorování se také vše, co vám nedělá dobře, začne rozpouštět. Chce to systematicky tento úhel pohledu trénovat. Vaše mysl bude mít ze zvyku tendence utíkat do budoucnosti nebo do minulosti, ale pod úhlem pozorovatele se jí to bude dařit pořád méně. A vy tím nad svými myšlenkami získáte zase vládu.

Stále si uvědomujte, jak je přítomný okamžik krásný a zázračný. Jak se cítíte, co vnímáte právě teď. A uvidíte, jak se zase radost vrátí do vašeho života a v ještě dokonalejší podobě , než kdykoli před tím.

Kateřina


 

« Zpět