Čakry

Jednotlivé čakry

1.čakra (kořenová):
Nachází se mezi pohlavními orgány a konečníkem a nasává do sebe energii země.
Zdravotně ovlivňuje vyličování, střeva, konečník a celou tuto oblast.
Má vztah k bytí jako takovému. K tomu, jakou chuť do života máme, k materialismu, k realitě, k tomu, jak pevně stojíme nohama na zemi, k našim fyzickýma amateriálním jistotám.
Pokud je první čakra málo doplňována energií, pokud její průtok klesne pod 15%, člověk uvažuje o sebevraždě. Stane-li se, že je naopak čakra předimenzována energií, máme člověka s přehnaně pozitivním vztahem k materiálnu a materiálním jistotám.
U žen se točí doleva, u mužů doprava.

2.čakra:(sexuální)
Najdete ji na podbřišku.Po zdravotní stránce ovlivňuje pohlavní orgány. A na její činnosti se odráží nače vztahy. Především partnerské. Jakýkoli nesoulad v této oblasti se tedy může odrazit na zdravotních potížích právě v oblasti pohlavních orgánů (vaječníky, děloha, prostata). U žen se otáčí doprava, u mužů doleva.

3.čakra (solar plexus)
Najdete ji v oblasti žaludku.Má na starosti psychiku. Jakýkoli strach, tréma, leknutí,nervozita, způsobí blokování energie v této čakře.Což jste jistě sami mnohokrát i fyzicky pocítili. Veškeré nemoci, které tedy pochází z psychiky, mají také obvykle centrum v této oblasti: Nevolnost, žaluceční vředy, cukrovka, nemoce z oblasti žlučníku nebo slinivky, ale také veškeré alergie. Protože alergie je způsobena silným znečištěním jater nebo ledvin.
U žen se otáčí doleva, u mužů doprava.

4.čakra (srdeční)
Nachází se v místě hrudní kosti, uprostřed hrudníku. Tahle čakra má na starosti emoci, které říkáme láska. Ovšem v první řadě sám k sobě. Do jaké míry jste schopni milovat sami sebe, jen do té míry dokážete milovat druhé. Pokud nejste schopni také přijímat a brát a jenom a pouze dáváte, pak se blokuje i tato čakra. Typickou nemocí u žen s tímto problémem je rakovina prsu, u mužů infarkt.
U žen se otáčí doprava, u mužů doleva.

5.čakra (krční)
Najdete ji v oblasti krku a má na svědomí projev mluvený i psaný. K blokádě téhle čakry dochází, když jste nuceni dlouhodobě říkat něco jiného, než čemu věříte a nebo nemůžete otevřeně projevit, co cítíte, nebo jste nuceni neříkat pravdu. Blokády se projevují zadrháváním nebo bolestmi a nemocemi v oblasti krku, či ztrátou hlasu.
U žen se otáčí doleva u mužů doprava.

6.čakra (třetí oko)
Tahle čakra leží u kořene nosu na čele mezi obočím.Má na starosti intucici. Mimosmyslové vnímání. Ovšem poze na nás záleží, nakolik jste schopni ho vnímat a svou intuici poslouchat. Tato čakra se blokuje naším rozumem.
U žen se otáčí doprava u mužů doleva.

7.čakra (korunní)
Tato čakra se otevírá směrem nahoru a nasává do sebe energii z té nejvyšší informační sféry. Čakra se nachází na temeni hlavy a tudy je možné přijímat veškeré informace vesmíru. Tudy přijímají informace karáři a vědmy. A pokud tahle čakra pracuje na 100%, může stejné informace takto přijímat kdokoli.Je-li tahle čakra blokována, máme člověka, který nevěří ničemu, na co se nedá sáhnout a co nemá materiální rozměry.
U žen se točí doleva, u mužů doprava. 

« Zpět