Démoni

Co je to Démon?

Démon není žádná "zlá bytost", která se někde pohybuje a může se na nás nečekaně vrhnout nebo být někým poslána. Každý z nás má svého démona. Démon je totiž stvořen naším strachem. To, čeho se uvnitř oprvdu nejvíce bojíte, je váš démon. V každém z nás je obsaženo dobro i zlo. Půl napůl.
Jde jen o to, že my sami si můžeme vybrat, co nás bude ovládat a co ne. Ovšem to neznamená, že toho druhého tím zaženeme a nebo se ho můžem jajjoli zbavit jednou pro vždy. Vevesmítu i v nás musí být vždy zachována rovnováha. Vše musí obsahovat plus i mínus. Bez černé by totiž bílá nemohla existovat. Pokud se rozhodnem, že dáme ve svém životě přednost tomu bílému, nestačí být pouze pozitivní a vše negativní v sobě potlačit. Dříve nebo později se to stejně dostane napovrch a my budeme, v tom lepším případě, sami ze sebe velmi zmateni. S naším démonem je třeba se vypořádat jinak. Je třeba se s ním v první řadě setkat a dokonale ho poznat. Ten strach si prožít, uvědomit a přijmout vědomě jako svou součást. Pak teprve můžeme získat moc my nad ním a ne on nad námi. Jen tak s námi už dál nebude moci manipulovat.

Myslím, že každý, kdo se vydá na duchovní cestu se se svým démonem dříve nebo později musí setkat a takto porovnat. Jinak ho on sám nepříjemně překvapí v okamžiku, kdy to bude nejméně čekat. A často se stává, že ho pak zavede na odcela jinou cestičku. Delší a daleko bolestnější.

Doporučená kniha: Paolo Coelho: Mágův deník
 

« Zpět